Redakce Epoch Times

26. 8. 2022

Soudce Reinhart dnes poskytl veřejnosti kopii redigovaného přísežného prohlášení, na jehož základě schválil razii u Trumpa. Dle agenta FBI, jehož jméno zůstalo utajeno, dala podnět k vyšetřování Správa národních archivů.

https://www.theepochtimes.com/search-warrant-affidavit-for-trumps-mar-a-lago-home-released_4690865.html

Ze silně redigovaného dokumentu lze vyčíst, že žalobci ministerstva spravedlnosti se domnívali, že „existuje důvodné podezření, že v prostorách [myšleno v Mar-a-Lago] zůstávají dokumenty národní obrany a prezidentské záznamy“. Veřejná informace o nutnosti razie v redigovaném dokumentu není. A neznámou také zůstává, které konkrétní dokumenty agenti hledali.

https://www.theepochtimes.com/justice-department-affidavit-there-was-probable-cause-before-fbi-mar-a-lago-search_4691462.html

Trump po zveřejnění dokumentu reagoval, že na takovém základě soudce neměl nikdy povolit vloupání do jeho domu. Na Truth Social napsal také: „Silně redigované přísežné prohlášení!!! Žádná zmínka o ‚atomovce‘, naprostý trik FBI a ministerstva spravedlnosti v oblasti vztahů s veřejností, ani zmínka o naší spolupráci ohledně předání dokumentů – DALI JSME JIM MNOHO.“

https://www.theepochtimes.com/trump-affidavit-shows-search-warrant-never-should-have-been-approved_4691540.html

Neznámí pachatelé se dva dny po sobě snaží vyvíjet psychologický nátlak na republikánskou kongresmanku Greeneovou. Na záchrannou linku volají s falešnými tvrzeními o střelbě v jejím domě. Greeneová přišla minulý týden s návrhem zákona, který by trestal vědomé provádění procedur ke změně pohlaví nezletilých.

https://www.theepochtimes.com/someone-wanted-to-get-me-killed-rep-greene-responds-to-being-swatted-2-nights-in-a-row_4689679.html

Trump ve středu vyzval k „okamžitému“ odvolání Mitche McConnella z pozice senátního lídra republikánů. Reagoval tím jak na nedávné třenice s McConnellem, tak na informaci o vazbách McConnellovy manželky Elaine Chao s obchodními podniky napojenými na Komunistickou stranu Číny.

Dva obyvatelé Floridy se přiznali k obviněním týkajícím se zcizeného diáře prezidentovy dcery Ashley Bidenové. K diáři, který si údajně Ashley vedla, se dostal Project Veritas, ale jeho citlivý obsah nezveřejnil kvůli tomu, že nedokázal ověřit autenticitu. Zveřejnil jej však server National File, který pravost rukopisu nechal ověřit grafologem, a připojil nahrávku, ve které Ashley pravost připouští.

https://www.theepochtimes.com/two-plead-guilty-to-charges-after-handling-diary-of-president-joe-bidens-daughter_4689053.html

Kalifornské regulační orgány ve čtvrtek jednomyslně schválily plán, dle něhož dojde od roku 2035 k zákazu prodeje nových aut se spalovacím motorem. Ojetiny se ale v Kalifornii ještě prodávat budou moci.

https://www.theepochtimes.com/california-regulators-approve-plan-to-ban-new-gas-car-sales-by-2035_4689322.html

Společnost Pfizer podala návrh na zamítnutí žaloby, která je vůči ní vedena s obviněním z porušení zákona o falešných tvrzeních v souvislostí s anticovidovou vakcínou. Žalující na návrh farmaceutického giganta reagovali tím, že nemůže vládu používat jako štít před odpovědností. Právník žalující strany odhaduje výši možné pokuty až na 3,3 bilionu $.

Mark Zuckerberg ve včera vydaném rozhovoru s moderátorem podcastu Joem Roganem řekl, že Facebook aktivně snížil na platformě dosah příspěvků, které odkazovaly na informace o notebooku Huntera Bidena v období před americkými prezidentskými volbami 2020.