Redakce Epoch Times

9. 3. 2023

Hackerům se povedlo dostat do databáze se zdravotními údaji členů a zaměstnanců Kongresu. Lídr demokratické menšiny ve sněmovny Hakeem Jeffries sdělil, že to bude mít nepříznivý dopad na stovky až tisíce lidí.

https://www.theepochtimes.com/congress-data-breach-will-have-adverse-impact-on-thousands-say-house-leaders_5111210.html

Prezident Joe Biden se chystá zveřejnit rozpočet na fiskální rok 2024 ve výši 6,9 bilionu dolarů. Počítá v něm s výrazným zvýšením daní pro bohaté a korporace, většími investicemi do americké výroby a technologií a chce snížit náklady rodinám. Od návrhu si také slibuje redukci národního dluhu v následujícím desetiletí o tři biliony dolarů.

https://www.theepochtimes.com/bidens-budget-plan-would-raise-taxes-cut-deficits-by-3-trillion-invest-in-america_5111257.html

Republikáni představili návrhy zákonů pro ochranu studentek-sportovkyň a rodičů školáků. Zatímco demokraté návrhy odsoudili jako zbytečné přehánění, republikáni říkají, že by si přáli, aby tato základní práva chránit nemuseli, nicméně společenské trendy a „radikální“ levicový program administrativy demokratického prezidenta Joea Bidena je donutily jednat.

https://www.theepochtimes.com/republicans-introduce-bills-defending-female-athletes-and-parental-rights_5111030.html

Senát ve středu drtivou většinou schválil návrh zákona, který má zrušit kontroverzní zákon o trestné činnosti ve Washingtonu, který kritici označili za měkký vůči zločinu. Nyní návrh směřuje na podpis prezidentovi, který by jej měl dle předchozích vyjádření schválit.

https://www.theepochtimes.com/senate-passes-resolution-to-overturn-controversial-dc-crime-bill_5109210.html

Předseda Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy potvrdil, že se příští měsíc ve Spojených státech setká s tchajwanskou prezidentkou Tsai Ing-wen, a dodal, že toto setkání nenahrazuje jeho očekávanou cestu na demokraticky spravovaný ostrov.

https://www.theepochtimes.com/mccarthy-confirms-plan-to-meet-with-taiwans-president-in-us_5109103.html

Rezoluce republikána Matta Gaetze, která by ukládala prezidentu Bidenovi povinnost stáhnout americké vojáky ze Sýrie, neprošla Sněmovnou reprezentantů. Gaetz kromě jiného kritizoval ve svém proslovu fantazie o přeměně arabských zemí na demokracie.

Republikánský kongresman Lance Gooden předložil návrh zákona na obnovení programu z Trumpovy éry, jehož cílem bylo čelit ekonomické špionáži, krádežím duševního vlastnictví a dalším hrozbám ze strany Komunistické strany Číny.

https://www.theepochtimes.com/rep-lance-gooden-introduces-bill-to-re-establish-trump-era-program-targeting-chinese-espionage_5108090.html

Bidenovo imigrační pravidlo „chyť a propusť“ je protizákonné, rozhodl včera Trumpem jmenovaný federální soudce Wetherell. Své rozhodnutí okomentoval: „Důkazy prokazují, že žalovaní fakticky proměnili jihozápadní hranici v nesmyslnou čáru v písku a v pouhý rychlostní práh pro cizince proudící do země.“

Když už jsme u tématu ilegální imigrace, někteří radní města Los Angeles navrhli, aby se metropole stala pro ilegály tzv. útočištěm, neboli „sanctuary city“.

https://www.theepochtimes.com/los-angeles-seeks-to-become-sanctuary-city-for-illegal-immigrants_5110296.html

Počet krádeží aut v celých USA v roce 2022 poprvé od roku 2008, kdy bylo nahlášeno 1,05 milionu odcizených vozidel, překročil jeden milion. Jedním z problémů je současný měkký systém trestního práva.