Deborah George

15. 6. 2024

Tříletá holčička se společenskou a charismatickou osobností dělá na internetu rozruch pokaždé, když si nasadí kuchařskou čepici.

S pomocí svých rodičů, Melody a Davida ze San Diega, začala Penelope Kayová zažívat dobrodružství v kuchyni už když jí bylo pouhých 15 měsíců.

Penelope Kayová s rodiči. (Se svolením @chefpennykay)

Jednou večer, když byla její matka zaneprázdněná vařením večeře, Penelope trvala na tom, aby si místo vaření večeře hrála s ní. Jelikož si Melody nemohla dát pauzu, přišla s nápadem.

„Naším kompromisem bylo, že mi může ‚pomáhat‘ v kuchyni,“ vzpomíná 34letá Melody.

Penelope se to muselo líbit, protože už o týden později byla v kuchyni znovu a tým matky a dcery natočil své první video, ve kterém připravoval vepřové kotlety a brambory.

Penelope si vyzkoušela práci v kuchyni, už když jí bylo 15 měsíců. (S laskavým svolením @chefpennykay)

Téměř o dva roky Penelopin zájem o vaření nepolevuje a v kuchyni tráví velké množství času.

„Teď, když už má s vařením více zkušeností, ráda dodává věcem vlastní nádech,“ řekla její maminka. „Někdy to znamená, že opomene určité koření, přidá posypku nebo odměří koření od oka.“


Přečtěte si také:


Experimentální šéfkuchařka dokonce přišla s vlastní inovativní verzí sendviče s grilovaným sýrem, do kterého zakomponovala borůvky a kozí sýr.

(S laskavým svolením @chefpennykay)

Když vidím její sebedůvěru a vím, že jsem ji podpořila tím, že jsem jí umožnila rozhodovat se a zkoušet vlastní nápady a experimenty, přináší mi to velkou radost,“ dodala Melody.

Jejím posledním oblíbeným jídlem jsou gnocchi – ráda je připravuje na nekonečně mnoho způsobů.

„Miluje každý recept, při kterém je třeba nejprve ochutnat ingredience,“ doplnila její maminka. „Má velkou volnost, pokud jde o to, jaké ingredience přidáme.“

Penelopin aktuální seznam oblíbených ingrediencí zahrnuje chřest, Rib eye steak, červenou cibuli a všechny druhy sýra.

(S laskavým svolením @chefpennykay)

Přestože Melody podporuje Penelopino kuchařské dobrodružství, zdůrazňuje také důležitost bezpečnosti v kuchyni.

„Dokud je v pořádku, snažím se jí nechat trochu tvůrčí svobody, pokud jde o samotný recept,“ řekla. „Mluvíme o bakteriích, syrových potravinách, mytí rukou a správné hygieně při vaření.“

(S laskavým svolením @chefpennykay)

Penelope se také učí používat kuchyňské nástroje se zdravou dávkou respektu a nebát se jich.

„Také ví, že do kuchyně nikdy nesmí bez doprovodu dospělého, a z důvodu opatrnosti používáme pouze nože vhodné pro děti,“ prohlásila Melody.

Maminka navíc při vaření s ní používá nakloněnou stoličku, takže Penelope má bezpečný přístup k pracovní desce.

(S laskavým svolením @chefpennykay)

Sdílení radosti na sociálních sítích

Od chvíle, kdy Penelope začala vařit, její matka zaznamenává její cestu na sociálních sítích. Nedlouho poté, co začala vařit, se Penelope stala senzací Instagramu a svými úžasnými recepty oslovila statisíce uživatelů.

Její nedávná videa s ukázkami přípravy kuřete po milánsku, karamelových sušenek s čokoládovými lupínky a zázvorového dortu se stala virálními a sbírají spoustu komentářů.

(S laskavým svolením @chefpennykay)

„Tenhle človíček to dotáhne daleko,“ uvedl jeden z uživatelů sociálních sítí. „Miluji tato videa.“

„Raději se budu dívat na děti, jak vaří, učí se a tráví čas se svými rodiči, než abych se díval na dalšího rádoby slavného kuchaře,“ dodal jiný.

Pro rodiče talentovaného batolete tyto komentáře znamenají mnoho.

„Jsme rádi, když někdo řekne, že se jeho dětem líbí naše videa, nebo když maminka řekne, že ji to inspirovalo k tomu, aby nechala své dítě pomáhat v kuchyni,“ prohlásila Melody. „Když umožníme ostatním zažít radost a štěstí, které máme každý den my, stojí to za to.“

Penelopina osobnost: „Ohnivá raketa“

Kromě kuchyňských lumpáren popisuje Melody svou holčičku jako malou „raketu“.

A přestože je pořád holčičkou, chovají se k ní Melody a její manžel trošičku dospěleji, protože je na svůj věk poměrně vyzrálá.

„Lidé o ní často říkají, že je něčí reinkarnovaná babička, a já s tím rozhodně musím souhlasit,“ řekla hrdá maminka. „Je tak moudrá a má svou vlastní osobnost.“

Často překvapuje lidi svým zábavným chováním.

Když Melody vyprávěla o nedávné příhodě v restauraci, řekla, že když se servírka zeptala malé Penelope, co by si chtěla objednat, holčička si „sebevědomě požádala o brokolici“.

„Servírka mi řekla, že jí to asi nebude chutnat, protože je to lehce ohořelé se sezamovým olejem a sýrem feta. Ale Penny trvala na tom, že to chce, takže jsem respektovala její rozhodnutí a objednaly jsme si to. A hádejte co – chutnalo jí to!“

(S laskavým svolením @chefpennykay)

Každá minuta stojí za to

Melody je vděčná za pouto, které jim vaření přineslo.

„Naučila jsem se hodně o trpělivosti, ale zároveň jsem se naučila hodně o Penny,“ řekla.

Rodičům, kteří mají zájem vařit se svými dětmi již od útlého věku, poradila, aby byli trpěliví.

„Ano, vaše kuchyně bude vypadat jako po katastrofě, ale vaše dítě si to nebude pamatovat,“ řekla. „Vaše dítě si bude pamatovat, že s vámi strávilo čas, že vám pomohlo, že něco dokázalo.“

„Vaření s dítětem je sice pracnější, ale stojí to za to. Slibuji,“ prohlásila.

(S laskavým svolením @chefpennykay)

Protože jsou Penelope teprve tři roky, jsou její kuchařská dobrodružství jen zábavnou mimoškolkovou činností.

„Ať už se jednou stane michelinskou hvězdou, nebo ne, zážitky a vzpomínky, které si vytváříme, stojí za každou minutu,“ řekla Melody.

Článek původně vyšel na stránkách americké redakce Epoch Times.

Epoch sdílení

Facebook
Twitter
LinkedIn
Truth Social
Telegram