Prepperka nenakupovala potraviny už čtyři roky, přesto má stále dost čerstvého jídla na to, aby uživila pětičlennou rodinu po dobu jednoho roku.
Jednatřicetiletá Natasha Gahaganová vždy snila o vlastní usedlosti a přesvědčila svého manžela Dennise Gahagana (42), který pracuje v krajinářství, aby se přestěhovali ze Sheboyganu ve Wisconsinu na farmu o rozloze 7 akrů (cca 28t m2, pozn. překladatele) nedaleko Milwaukee.
Manželé se přestěhovali se svými dvěma dětmi ve věku 4 a 2 roky a 21letým synem pana Gahagana a nyní si sami pěstují ovoce a zeleninu a chovají slepice a kozy.
Manželé Gahaganovi nebyli v supermarketu na velkém nákupu potravin už čtyři roky. Gahaganová si tam zajde jednou za rok pro základní zásoby ve velkém, jako jsou fazole a mouka. Ve sklepě si uchovávají potraviny na celý rok a také hotová jídla, která se dají ohřát za pět minut.
Gahaganová, chovatelka a zubní asistentka na částečný úvazek, řekla: „Žít z půdy byl můj sen.
„Milovala jsem pobyt v přírodě. Vždycky jsem snila o životě mimo síť. Do obchodu s potravinami opravdu nechodíme. Snažíme se je vyrábět. Člověk si pak víc váží toho, co má.“
Gahaganová začala pěstovat na své zahradě v Sheboyganu ve Wisconsinu, co se dalo. Když však rodina našla pozemek, který si mohla dovolit, chopila se příležitosti a v lednu 2015 se přestěhovala na venkov.
Na farmě žije celá řada zvířat, včetně krav, kachen a dokonce pávů, ale v současné době mají kozy, slepice a husy. Rodina pije kozí mléko a také z něj vyrábí mýdlo, které prodává.
„Zamilovali jsme si kozy,“ řekla Gahaganová a dodala, že se rodina snaží každý rok vypěstovat něco nového.
„Nemáme velkou vegetační sezónu. Pěstujeme rajčata, papriky, okurky, česnek, cibuli a houby. Máme ovocný sad a pěstujeme jablka, hrušky, švestky a moruše.
„Nepěstujeme věci, které bychom nejedli.“
K uchovávání potravin používají metody, jako je konzervování a sušení mrazem, a ve svém domě mají plně zásobený sklep.
„Mohli bychom z toho žít déle než rok. Máme zásobu 90 kilogramů mouky,“ řekla.
Gahaganová má mrazák plný již připravených jídel, která jsou připravena na jejich náročné období na jaře a v létě.
„Uchovávám ho kvůli pohodlí,“ řekla. „Hodně věcí zavařuji na léto, kdy máme hodně práce.“
Gahaganová se snaží být co nejšetrnější k životnímu prostředí, odebírá maso od farmářů a co nejméně se spoléhá na supermarkety. Když už tam zajde, zásobí se zásobami, které si sama vypěstovat nedokáže, nebo pochoutkami, jako je javorový sirup a banány.
„Hodně nakupujeme ve velkém,“ řekla. „Stále se toho musíme hodně učit. To je na tom to nejzábavnější. Je to sen.“
„Město není pro mě. Miluji svůj domov.“
Na této zprávě se podíleli pracovníci Epoch Times.
Podělte se s námi o své příběhy na adrese redakce@epochtimes.cz a pokračujte v získávání každodenní dávky inspirace přihlášením se k odběru newsletteru.
Článek původně vyšel na stránkách americké redakce Epoch Times.