NTD News

16. 7. 2023

Bývalá Miss Kolumbie, Catalina Stubbeová, se v rozhovoru pro naši partnerskou televizi NTD vyjádřila k nedávné výhře bývalého muže na Miss Nizozemsko. Catalina Stubbeová dnes žije v USA, kde působí jako ředitelka hispánské sekce v neziskové organizaci Moms for Liberty (Mámy za svobodu). Je matkou čtyř dětí.

Přepis rozhovoru:

V Nizozemsku právě korunovali v soutěži krásy vítězku a poprvé byla udělena trans osobě. Přestože to není poprvé v dějinách soutěží krásy, zdá se, že tento trend se v posledních letech objevuje stále častěji.

Dnes jsem požádala bývalou vítězku soutěže krásy Miss Mundo Colombia, Catalinu Stubbeovou. o její názor. Catalina je dnes ředitelkou hispánské sekce organizace Moms for Liberty.

Catalino, mockrát děkuji, že jste s námi. Miss Nizozemska se identifikuje jako transgender, což média propírají. Jako bývalá vítězka Miss Kolumbie, jaká je na to vaše reakce?

Ve skutečnosti je to potupa nejenom pro soutěžící, ale i pro všechny ženy, které se na soutěž připravují. Řeknu vám, že všechny ty soutěžící se připravují fyzicky, emocionálně, připravují se už jen, aby se na to finále dostaly, a když dostane korunku nějaký chlap, tohle není to, co bychom očekávali.

Proč je tedy důležité ochraňovat myšlenku ženskosti a tradičních hodnot? Mnozí lidé dnes tvrdí, že tyto koncepty jsou zastaralé.

Velice dobrá otázka. To je to, co bychom právě teď měli bránit. Útočí na ženskost, útočí na to, že muži nemají uskutečňovat, co by muži měli dělat, tj. ochraňovat rodinu, ochraňovat ženu. I kdyby se ženy ubránily samy, neříkáme, že toho nejste schopné. Ale je krásné, když má každý svou roli.

Musíme naše rozdílnosti přijmout a musíme přijmout, že jsme jiní. Není to tak, že nemůžete udělat něco, co můžou udělat kluci, ale byly jste přivedeny na tento svět, abyste stvořily život, vzdělávaly své děti a připravit se na to je něco výjimečného. Je těžké být dobrou ženou, dobrou dcerou a dobrou matkou, takže se na toto ženství a na zachování lidské rasy musíte připravit. To je náš cíl.

Fascinující. Promluvme si teď o vítězi holandské soutěže, Rikki Kolleové. který řekl, že chce být vzorem pro mladé trans lidi a otevřenou knihou o procesu přeměny pohlaví. Co si myslíte o tomhle poselství nasměrovanému na mládež?

Velmi otevřené vyjádření. Propagují transgenderismus, propagují LGBT+ hodnoty, nepropagují ženské hodnoty a nepodporují a nerespektují hodnoty žen ve společnosti. Společnost by si měla vážit toho, co žena představuje. My přinášíme život, dáváme svým rodinám výchovu, a tak by to mělo být.

Ženskost žen by se měla oslavovat. To není krásné, když muž místo, aby dělal své povinnosti, přebírá ženě místo. Není to jen ponižující, ale ani bychom to v naší společnosti neměli mít.

Vzhledem na nedávný vývoj, co byste poradila dnešním ambiciózním dívkám?

Popravdě, v tomto bodě jim nedoporučuji, aby se hlásily na soutěže krásy, které nerespektují jejich přirozenost. A tohle můžu říct i svým děvčatům, jestli jsou ochotné respektovat přirozenost ženy, ať se přihlásí, a pokud nedokáží respektovat, co je to žena, ať se nehlásí a nemaří čas na přípravu nebo dokonce peníze.

Skvělé. Catalina Stubbeová. Děkuji za váš čas.

Děkuji mockrát.

Související témata