Nárůst počtu masových střelných útoků, které páchají osoby se změněným pohlavím, vyvolává obavy z „výbušného koktejlu“ psychických problémů a chemických látek měnících organismus.

Podle některých odborníků mohou být problémy s duševním zdravím, které se projevují změnou pohlaví, v kombinaci se silnými hormonálními látkami, které vyvolávají změnu pohlaví, receptem na násilí.

Od roku 2018 se pět lidí, kteří se označili za transsexuály nebo si změnili pohlaví, vydalo zabíjet do škol a podniků. Úřady v podobných případech stále pozvolněji potvrzují takzvanou genderovou identitu a motivy.

Když byla odhalena „pohlavní identita“ střelců, některé zpravodajské kanály a komentátoři rychle poukázali na to, že lidé, kteří se označují za transsexuály, a ti, kteří říkají, že nejsou ani muži, ani ženy, představují jen malou část masových střelců.

Čísla však ukazují znepokojivý vzorec.

Centrum pro výzkum prevence kriminality definuje masovou střelbu jako zabití čtyř a více osob při jediném incidentu, který nesouvisí s gangy nebo drogami.

Podle Johna Lotta, prezidenta Centra pro výzkum prevence kriminality, byly z 37 případů masové střelby na veřejnosti v letech 2018 až 2023 v USA dva spáchány osobami se změněným pohlavím. Další tři střelby byly provedeny osobami se změněným pohlavím, které si vyžádaly méně než čtyři oběti.

Největší pozornost médií vzbudil případ 28leté Audrey Haleové, která v březnu 2023 zabíjela ve škole Covenant v Nashvillu v USA.

Než ji policie zastřelila, Haleová zastřelila tři devítileté děti a tři dospělé.

Podle šéfa nashvillské policie Johna Drakea se Haleová označila za „transgendera“.

Deset měsíců po hrůzném činu zůstává motiv Haleové nejasný. Mediální organizace podaly žaloby s žádostí o nahlédnutí do jejích deníků, které jsou stále v držení policie.

Po většině případů masové střelby jsou všechny spisy, které naznačují motiv, rychle zveřejněny, řekl Lott.

Nakonec se tři stránky deníku, které policie potvrdila jako deník Haleové, dostaly k mediálnímu komentátorovi Stevenu Crowderovi, který je zveřejnil na internetu. Stránky obsahovaly rasistické urážky bělochů. Haleová byla běloška.

Vedle Audrey Haleové se zúčastnil také Anderson Lee Aldrich, muž, který se identifikuje jako nebinární. Za vraždu pěti lidí v nočním klubu LGBT v Colorado Springs v USA v roce 2022 byl odsouzen k více než dvěma tisícům let vězení.

Mezi další tři případy střelby s méně než čtyřmi oběťmi patří lednový incident na střední škole a gymnáziu v Perry ve státě Iowa, jehož obětí se stal sedmnáctiletý mladík, který se na sociálních sítích údajně označil hashtagem „gender-fluid“ (genderově proměnlivý, pozn. překl.).

Podle policie státu Iowa 4. ledna smrtelně postřelil žáka šesté třídy a zranil dalších šest lidí, než se sám zabil. Ředitel Dan Marbuger zemřel na následky zranění o deset dní později, jak oznámila jeho rodina.

V roce 2018 žena, která se identifikovala jako muž, zastřelila před skladem Rite Aid v Aberdeenu ve státě Maryland v USA tři spolupracovníky a další tři zranila, než se podle policie sama zastřelila.

A v roce 2019 byla 17letá Maya „Alec“ McKinneyová, žena, která se identifikovala jako muž, jednou ze dvou coloradských studentů obviněných ze střelby, při níž na charterové škole Highlands Ranch nedaleko Denveru v USA zemřel jeden člověk a osm jich bylo zraněno. McKinneyová byla odsouzena na doživotí.

Podle Williamsova institutu pro právo a veřejnou politiku v oblasti sexuální orientace a genderové identity (Williams Institute on Sexual Orientation and Gender Identity Law and Public Policy) se počet lidí ve věku 13 let a starších, kteří se identifikují jako transgender, ve Spojených státech amerických odhaduje na přibližně 1,6 milionu, což představuje 0,6 % populace.

A přestože se jen 0,6 % populace starší 13 let identifikuje jako transgender, 5,4 % masových střeleb v posledních letech se týkalo osob se změněným pohlavím.

Řeč násilí

Podle Kathy Plataniové, která řídí tým pro zvládání stresových situací v jihozápadním Ohiu v USA, není normální, aby se lidé trpící genderovou dysforií dopouštěli násilí.

Přesto by společnost neměla ignorovat trend rostoucího násilí, řekla Epoch Times.

„Hormony mění chemii mozku,“ řekla Plataniová, která má doktorát z klinické psychologie. „A pokud změníte chemii mozku, můžete právě změnit chování.“

Hormonální léčba měnící mozek, která se používá při pokusech o změnu pohlaví, může být tím, co vede k příspěvkům trantifa (kombinace slov „trans“ a „Antifa“) na sociálních sítích, které zřejmě podporují násilí vůči „transfobům“.

Příkladem může být video, které nedávno kolovalo na sociálních sítích a získalo více než milion zhlédnutí.

Na videu se objevuje muž převlečený za ženu, a jak se zdá, nesměle vyhrožuje masovou vraždou. Titulek videa zní: „Jestli budou transfobové dál útočit na moje sestry, začnu znít jako Anakin“.

Osoba synchronizuje rty s audio nahrávkou, v níž zaznívá přiznání postavy Anakina Skywalkera z Hvězdných válek, že zabil populaci mužů, žen a dětí.

Chtějí se pomstít světu za to, že je šikanuje, neschvaluje nebo se na ně úplně vykašlal.

Kathy Platani, ředitelka týmu pro zvládání stresu při kritických situacích v Soutwest Ohio, USA

Mnoho komentátorů vyjádřilo u příspěvku rozhořčení nad těmito zjevně vražednými úmysly.

Podobné příspěvky na sociálních sítích však naznačují, že odplata je opodstatněná, což může vést k nepokojům a násilí, uvedli odborníci pro Epoch Times.

Pokud ti, kteří se domnívají, že se narodili ve špatném těle, nenajdou přijetí u přátel nebo rodiny, může to vyvolat pocity nelibosti, řekla Plataniová.

„Chtějí se pomstít světu za to, že je šikanuje, neschvaluje nebo se na ně úplně vykašlal. A tímto způsobem to dávají najevo,“ dodala.

„Jakmile se tím cítíte zapálení a už jste naštvaní na svět, je to recept na katastrofu.“

Duševní onemocnění a hormony

Neúměrný sklon k extrémnímu násilí lze vysvětlit biologicky.

Podle neuropsychologa Alana Hopewella si někteří lidé myslí, že změna jejich těla podle nové „genderové identity“ vyřeší jejich psychické problémy.

Lidé s genderovou dysforií mohou nejprve vyzkoušet hormonální léčbu, což je činí náchylnějšími ke změnám nálad a zdravotním problémům, řekl Hopewell.

Pacienti, kteří se snaží žít jako opačné pohlaví, užívají „masivní“ dávky testosteronu nebo estrogenu, řekl. Léčba, jejímž cílem je změnit pohlaví, také narušuje funkci mozku a celého fyzického systému těla, řekl.

V roce 2020 byl zveřejněn systémový přehled účinků testosteronu podávaného ženám, které se identifikují jako muži. Zkoumalo se v něm sedm různých studií o agresi u osob, které se identifikují jako transgender.

Podle neuropsychologa Alana Hopewella může podávání hormonů člověku, který je již v psychickém stresu, zhoršit jeho duševní problémy.

Studie se zaměřily na úroveň agrese před užíváním mužských hormonů a po něm.

Vědci ve své analýze napsali, že ženy, které se snaží žít jako muži, jsou varovány před „rostoucí agresivitou při zahájení léčby testosteronem“, a to kvůli dřívějším souvislostem mezi mužskými hormony a agresivitou.

Testosteron je spojován s tzv. „roid rage“, bezdůvodným vztekem nebo výbuchy hněvu, které jsou často spojovány s užíváním steroidů.

Zneužívání testosteronu ve vzpírání a kulturistice přitáhlo pozornost, když byl v roce 1990 přijat v USA zákon proti užívání steroidů.

Pacienti pana Hopewella, kteří se v 70. letech identifikovali jako transsexuálové, se podle něj často potýkali s duševními nemocemi. Setkával se s nimi, když pracoval na lékařské fakultě Texaské univerzity v Galvestonu.

Transsexuální pacienti podle něj často trpí dalšími psychickými problémy, jako jsou deprese a úzkosti.

Dodal, že se setkal s tím, že podávání hormonů člověku, který je již v psychickém stresu, může zhoršit jeho duševní problémy.

Nedávná finská studie zjistila, že problémy s duševním zdravím u osob, které prošly tranzicí, přetrvávají navzdory „léčbě“.

Analýza údajů ukázala, že potřeba psychiatrické péče byla vyšší jak před, tak po lékařské „tranzici“ ve srovnání s potřebou psychiatrické péče u osob v kontrolní skupině studie.

Jedinci, kteří prošli transformací, „mají mnohem více běžných psychiatrických potřeb než jejich kontrolní populace, a to i v případě, že jsou prováděny lékařské zákroky GR [změna pohlaví],“ napsali výzkumníci studie.

Při léčbě pacientů s genderovou dysforií se zdá, že mnoho lékařů je odhodláno potvrdit pacientovo přání změnit pohlaví, řekl Andrew Brown. Brown je zástupcem viceprezidenta pro politiku v Texas Public Policy Foundation, konzervativním think tanku zaměřeném na svobodné podnikání a svobodu.

A to podle něj způsobuje pacientům nesmírné utrpení.

„Děti, které se potýkají s genderovou dysforií, trpí,“ řekl. „Zažívají velmi reálný problém s duševním zdravím a potřebují poradenství a psychiatrickou léčbu. Nepotřebují medikalizaci.“

Podle něj je však trendem, že lékaři a psychologové utvrzují pacienta v přesvědčení, že se narodil ve špatném těle a že „tranzice“ pod dohledem lékaře vše zlepší.

To podle něj „jen prohlubuje bolest, kterou tito lidé zažívají“.

A když zjistí, že stále trpí problémy s duševním zdravím, často nakonec přistoupí k radikálnějším krokům, řekl Hopewell. To může zahrnovat odstranění genitálií nebo chirurgický zákrok, který jim přidá něco, co se podobá genitáliím opačného pohlaví.

Když jim chirurgická opatření nepomohou cítit se méně zmateně nebo nepříjemně, jejich problémy s duševním zdravím se ještě zhoršují a objevuje se u nich větší hněv a pocit izolace a odcizení, uvedl dr. Hopewell.

„A stane se, že se dostanou na konec cesty, kde už se nedá nic dělat. Dojdou k poznání, že ,jsem stejně duševně nemocný jako kdykoli předtím a nikdy nebudu skutečnou ženou ani skutečným mužem‘.“

„Výbušný koktejl“

Nárůst počtu vrahů, kteří si nejsou jisti svým pohlavím, si zaslouží pozornost, uvedli odborníci pro Epoch Times.

Brown řekl, že ho nepřekvapuje nepřiměřený počet střeleb spáchaných lidmi, kteří se označují za transgender.

Lidé s genderovou dysforií se potýkají se stavem úzkosti nebo neštěstí způsobeným pocitem, že jejich „genderová identita“ neodpovídá jejich pohlaví. Často tvrdí, že se narodili ve špatném těle a jejich skutečné pohlaví neodpovídá pohlaví, které jim bylo „přiděleno“ při narození.

Podle Browna může tento problém duševního zdraví ještě zhoršit násilná rétorika některých transgenderových aktivistů.

Lidé, kteří se identifikují jako transgender, jsou vystaveni „výbušnému koktejlu jak duševních, tak chemických a fyzických modifikací“, uvedl Andrew Brown z Texas Public Policy Foundation.

„Není daleko k tomu, aby se tyto dvě věci spojily a vytvořily dokonalou bouři faktorů, které mohou vést k násilí,“ řekl Epoch Times.

Pozorné sledování této problematiky při hodnocení veřejné politiky podle Browna naznačuje, že lidé, kteří se identifikují jako transgender, jsou vystaveni „výbušnému koktejlu jak duševního zdraví, tak chemických a fyzických modifikací“.

Podpořil texaský senátní návrh zákona č. 14, který zakazuje podávání hormonů nebo provádění chirurgických zákroků dětem, které jim mají pomoci „přejít“ na novou pohlavní identitu. Zákon vstoupil v platnost v roce 2023.

V Texasu také vstoupil v platnost senátní zákon č. 15, který zakazuje transgenderovým sportovcům účastnit se vysokoškolských sportovních soutěží proti sportovcům opačného pohlaví.

Podobné zákony vyvolaly v roce 2023 emotivní protesty, protože další státy – například Florida a Tennessee – přijaly zákony zakazující hormony a operace nezletilým.

Brown viděl protesty a výtržnosti, které způsobili transgenderoví aktivisté v texaském Kapitolu. Jeden z aktivistů se popral se seržantem, jak ukázal videozáznam zveřejněný na sociálních sítích.

Texaští demokratičtí zákonodárci a politicky spříznění aktivisté tvrdě pracovali na tom, aby se texaský zákon zakazující „péči o nezletilé, potvrzující pohlaví“ nestal zákonem.

Děti si podle nich zaslouží přístup k péči „potvrzující pohlaví“.

Přestože některé studie ukazují, že to není pravda, tvrdili, že pomoc dětem při „tranzici“ (přechodu) na jiné pohlaví může snížit pravděpodobnost, že osoby s genderovou dysforií spáchají sebevraždu.

Studie nepotvrdily, zda se sebevražedné myšlenky nebo pokusy o sebevraždu snižují při užívání hormonů pro změnu pohlaví a chirurgických zákroků měnících pohlaví.

Přehled studií z roku 2023, které se zabývaly rizikem sebevražd po podávání hormonů „potvrzujících pohlaví“ a chirurgických zákrocích, ukázal, že se toto riziko snížilo. Některé ze studií se však opíraly o méně objektivní průzkumy, což vedlo recenzenty k závěru, že je třeba provést objektivnější vědecké studie.

Boj za „práva transgenderů“ se změnil v násilí, když byla Riley Gainesová, bývalá plavecká šampionka NCAA, v dubnu 2023 fyzicky napadena po projevu na San Francisco State University.

Podle Browna je boj za povolení mrzačit dětem jejich těla v rámci změny pohlaví součástí širší politické strategie.

Mnozí členové Demokratické strany věří „marxistické lži“, že skupiny lidí – například ti, kteří se označují za transgendery –jsou „utlačováni“, řekl.

Vnímaný útlak vede k násilí.

Boj za „práva transgenderů“ se změnil v násilí, když byla Riley Gainesová, bývalá plavecká šampionka NCAA, v dubnu 2023 fyzicky napadena po projevu na San Francisco State University. Od té doby, co musela soutěžit proti muži a sdílet s ním šatnu, mluvila paní Gainesová po celé zemi o škodlivosti toho, že se muži, kteří o sobě tvrdí, že jsou ženy, mohou účastnit ženských sportů.

Na slyšení Výboru pro vnitřní bezpečnost Sněmovny reprezentantů o krajně levicovém politickém násilí Gainesová vypověděla, že před místností, kde hovořila, slyšela skandovat demonstranty, kteří křičeli: „My se budeme bránit!“

Gainesová uvedla, že se začala obávat o svou bezpečnost. Když skončila svůj projev, protestující uvnitř místnosti běželi otevřít zamčené dveře a vpustili dovnitř velkou skupinu rozzlobených aktivistů.

„Vrhli se na mě se zdviženými pěstmi a většinou křičeli,“ řekla zákonodárcům. „Napadli mě.“

Policista z kampusu ji vyvedl z místnosti, jak řekla zákonodárcům, ale na chodbě se setkali s ještě větší skupinou protestujících, kteří blokovali východ ze schodiště. Ona i policista byli nuceni se na tři hodiny zabarikádovat v kanceláři.

Mezitím podle ní aktivisté křičeli „pomstychtivé, rasistické, násilnické a strašné věci“ a bylo slyšet, jak požadují „výkupné“ od správce koleje výměnou za její bezpečné propuštění.

Policisté z města San Francisco nakonec vyklidili chodbu, aby mohla odejít, uvedla Gainesová.

Podle Browna jsou podobné chaotické konfrontace součástí běžné marxistické strategie, jejímž cílem je vyvolat hněv, vztek a nespokojenost.

„Marxisté považují za povinnost utlačovaných svrhnout utlačovatele,“ řekl.

„A v rámci tohoto světonázoru budujete moc tím, že stále více lidí má pocit, že jsou utlačováni, a pak je navzájem spojujete.“

„Nyní vidíte, že to vede k dalšímu logickému kroku, kterým je násilí.“

Článek původně vyšel na stránkách americké redakce Epoch Times.

Epoch sdílení

Facebook
Twitter
LinkedIn
Truth Social
Telegram