Jeffrey A. Tucker

7. 5. 2024

Komentář

Tak se to konečně stalo.

Deník New York Times (NYT) uznal, že vakcína proti covidu škodí. V rozsáhlém článku, který napsala jejich hlavní pandemická reportérka Apoorva Mandavilli, noviny píší o „tisících“ lidí na celém světě s touto zkušeností, i když podle mnoha odborníků, kteří ohledně této problematiky křičí už léta, jde spíše o miliony.

Teze nezní, že vakcína lidem ublížila, ale že lidé opravdu VĚŘÍ, že jim ublížila. Je to jejich pravda. Měli bychom jim naslouchat, jak se říká v postmoderní hantýrce.

Alespoň něco, no ne? Velké množství lidí na celém světě křičí o nejnebezpečnějším očkování, které kdy bylo schváleno, a přesto nebylo vzhledem k důkazům staženo. Ostatně, nařízení nechat se očkovat stále platí na mnoha amerických vysokých školách a dokonce i pro legální přistěhovalce do Spojených států.

Zavedená média vytrvale mlčí, jako by poslouchala příkaz. Konečně se někdo rozhodl, že je čas říci to, co všichni vědí, ale říci to pokrouceně.

Novinám se nějak podařilo obvinit oběť. „Vzestup hnutí proti očkování ztížil vědcům ve vládě i mimo ni otevřeně se zabývat možnými vedlejšími účinky.“

Je to zvláštní prohlášení, protože každý, kdo vyjádřil sebemenší pochybnost o všeobecném povinném očkování neověřenou technologií, byl označen za antivaxera (ano, to se mi stalo víckrát, než dokážu spočítat, ačkoli před třemi lety jsem o tomto tématu vůbec nepřemýšlel).

Kromě toho článek dochází k závěru, že očkování stále stojí za riziko, protože zachránilo miliony životů (to je naprosto neprokázané a věří tomu stále méně lidí). Článek je podán jako uznání lidem poškozeným očkováním stejně, jako národy oslavovaly ty, kteří byli zraněni nebo padli v bitvě, lidi poškozené v záslužné věci.

Vojenský přístup

Opravdu? Reakce na covid se od počátku řídila vojenskými protokoly a tento přístup k poškozeným a mrtvým se řídí stejnou linií myšlení. Ale právě v tom je jádro problému. Jednalo se o infekční onemocnění a mělo být léčeno tradičními opatřeními v oblasti veřejného zdraví. To, co místo toho zvolili, bylo naprostým porušením všeho.

Dále máme důkaz, že Bidenovi cenzoři začali považovat pravdivé příběhy o poškození vakcínou za „dezinformace“ a tlačili na společnosti provozující sociální média, aby blokovaly jejich zobrazování. O tom se v článku nikde nepíše, což je hluboce urážlivé.

Pro záměry tohoto článku existuje jistá fráze. Říká se jí „omezené informování“ (limited hangout) v narážce na starou taktiku, kterou zpravodajská komunita používá k přiznání některých chyb, průšvihů, skandálů, aby odvedla pozornost od širších a ničivějších selhání. Nasazuje se tehdy, když se veřejné pobouření stane příliš velkým na to, aby umožnilo věrohodné úplné popření.

Ve skutečnosti byl hlavní roztleskávač vakcíny, očerňovač všech dobrých lidí, nucen přiznat chybu, třebaže bagatelizoval její rozsah. Že by to tím skončilo? O tom lze silně pochybovat.

Tato strategie je nesmírně riskantní. Pokud se čeká příliš dlouho a skutečnost, kterou lidé zažili, je příliš všeobecně známá, může tato taktika skončit jen posílením dalšího pobouření veřejnosti a ještě intenzivnějším požadavkem na vyšetřování.

Příval tragických příběhů

To se zřejmě stalo, protože článek vyvolal ohromující příval tragických příběhů, a to i v sekci komentářů k samotnému článku. Dokonce i Chris Cuomo, bratr newyorského guvernéra v době krize, přiznal, že byl očkováním poškozen.

Existují tři důležité body, které poukazují na největší skandál v oblasti veřejného zdraví v našem životě:

  1. Většina lidí tato očkování nepotřebovala, i kdyby byla bezpečná a účinná, což nebyla. Od samého počátku se vědělo, že anticovidová vakcína má medicínsky významné účinky hlavně pro staré a nemocné lidi. Většina ostatních by na tom byla lépe s imunitou získanou infekcí, o níž je (nebo bylo) všeobecně známo, že je širší, dlouhodobější a účinnější než jakákoli vakcína proti většině nemocí. Od ledna 2021 bylo také známo, že vakcíny způsobují neobvykle velké množství poškození.
  2. Společnosti, které tyto vakcíny vyráběly, nasazovaly zcela novou technologii, údajně nějakou zázračnou technologii, která by umožnila rychlou výrobu jakékoli vakcíny proti jakékoli nemoci. Ta by však jinak neprošla regulačními normami. Byla prosazena pod záminkou mimořádné situace, předem schválena armádou a společnosti, které je vyráběly, byly plně osvobozeny od odpovědnosti za škody. Tento katastrofální experiment zkrátka nemohl dopadnout dobře.
  3. Bidenova administrativa šla ještě dál a nařídila očkování všem podnikům s více než 100 zaměstnanci plus všem pracovníkům v dopravě a zdravotnictví. Část tohoto mandátu byla Nejvyšším soudem zrušena, ale velká část zůstává. Jinými slovy, miliony lidí byly nuceny podstoupit očkování, které nechtěly. K tomu všemu zde byl zjevně politický motiv. Bílý dům si všiml větší neochoty přijmout očkování v červených (republikánských) státech, takže někdo měl sadistické potěšení z toho, že si mohl smlsnout na politickém nepříteli.

Škála poškození mě šokovala. Všichni nějak víme, kdo byl poškozen. Známe spoustu lidí, kteří se po očkování potýkali s mnoha podivnými nemocemi, kdy si oběti nechtěly připustit, že je poškodila vakcína. Je to proto, že mnoho lidí se rozhodlo nechat se očkovat, i když to zjevně nepotřebovali. Jiní byli k očkování donuceni, ale nebyli ochotni uvěřit, že by jim vlády mohly vnutit produkt, který se ukázal být hluboce škodlivý.

Když se ohlédnu zpět, nikdy jsem nevěřil, že vakcína je nutná, protože všichni špičkoví odborníci v únoru 2020 tvrdili, že nemoc lze zvládnout běžně dostupnými léčebnými prostředky. Totéž tvrdil dokonce i prezident Trump, přestože nyní chce získat zásluhy za operaci Warp Speed (i když bude litovat dne, kdy se takových zásluh dožadoval).

Bylo to v květnu 2020 – pouhé dva měsíce po lockdownech –, kdy mi jeden velmi moudrý muž, profesor Barry Brownstein, poslal článek k uveřejnění. Učinil jsem tak jen neochotně, protože jsem si myslel, že je jistě přehnaný. Přesto jsem ho publikoval a způsobil, že se nade mnou propadla střecha, jako bych prořízl pilíř veřejného zdraví. Byl jsem opravdu ohromen.

Napsal to s dokonalou prozíravostí takto:

„Pokud jásáte nad tím, že vláda snižuje byrokracii, zamyslete se znovu. Štíty odpovědnosti pro kapitalistické kumpány a politika s heslem „žádné náklady za chybná nařízení“ jsou zárukou, že k chybám bude docházet. Bez tržních pojistek jsou významné újmy na zdraví lidí vysoce pravděpodobné. Chyby se ještě zhorší, pokud převládne lékařská tyranie se zákonnými povinnostmi vyžadujícími očkování proti covidu-19 kvůli zaměstnání a cestování.“

No páni. Je to prorok. Tehdy jsem to netušil, ale vše, před čím varoval, se naplnilo.

Nikdo nemůže říci, že jsme to nevěděli. Věděli jsme to. S jistotou. Přesto se do toho pustili. Nyní, o čtyři roky později, se nám dostává prvního přiznání, že problém tady byl a je. Edward Dowd sestavil pěkný kontrast mezi tehdejší dobou a současností.

Uniklo mu z novin ještě loni v říjnu: „Cítíte se po covidové vakcíně hrozně? Pak tedy pravděpodobně funguje.“

Nemohu udělat nic lepšího než citovat z velkého množství komentářů k vlastnímu článku NYT. Nedokázali to dostatečně rychle zcenzurovat. Nechám komentující, aby svými slovy dokončili tenhle článek.

„Konečně záblesk informací z NY Times o nesčetných škodách způsobených vakcínami proti covidu. Jedná se pravděpodobně o jeden z nejvíce potlačovaných příběhů na planetě, protože tyto vakcíny negativně ovlivnily tisíce, ba miliony lidí. Systém hlášení nežádoucích účinků vakcín (VAERS), který vede CDC, eviduje více než 1,6 milionu hlášených nežádoucích účinků a více než 37 000 hlášených úmrtí. https://openvaers.com/ Během pandemie o poškození vakcínami neinformovala mainstreamová média, pouze nezávislá média. Lidem, kteří o svých poškozeních informovali na svých účtech na sociálních sítích, byly příspěvky odstraněny – a v mnoha případech byly jejich účty zrušeny –, takže se informace o potenciálním poškození nedostaly mezi ostatní. Jediné, co jsme slyšeli a stále slyšíme, je ,bezpečné a účinné‘.“

„Konečně! Článek zabývající se touto problematikou. Těm, kteří se ptali, odpovídám: Ano, tato poškození byla známa po celém světě a ostatní země přestaly očkovat zdravé mladé jedince. Musíme si uvědomit, že vakcína nezastavila ani přenos, ani nákazu. Ta přetrvávající odtažitost a sobeckost, když čtu tyhle komentáře: „No, mně se to nestalo, tak to nemůže být skutečné,“ nebo prostě jen: „To je cena, kterou jsme museli zaplatit!“. Ne, není. Tyto „vedlejší účinky“ jsou mnohem častější a ničivější, než jak je zde uvedeno. Mám kamarádku, která začala menstruovat 10 let po menopauze, spolu s nebesky vysokým krevním tlakem po 4. injekci; dcera a kamarádky přestaly po očkování menstruovat zcela nebo na několik měsíců; moje neteř, zdravotní sestra v New Yorku, dostala po očkování pásový opar a pak, což je pozoruhodné, dostala další „injekci“ a skončila v nemocnici s krevními sraženinami na plicích; mladý (20letý) kamarád v New Yorku málem zemřel po multisystémovém kolapsu, který začal v noci po očkování – lékař mu řekl: „Tohle vídáme hodně často.“ A dále 20letý muž, u kterého se ihned po očkování objevil tinnitus. A (další případy) migrén, nepravidelné menstruace, mozkové mlhy a příznaků, kterých je příliš mnoho na to, aby se daly vyjmenovat – které začaly a pokračovaly v den a ještě týdny po očkování vakcínou proti covidu. Děkuji NY Times za tento článek.“

„Vakcínou jsem se nechala bez váhání naočkovat, jakmile byla pro mou věkovou skupinu dostupná. Do týdne po druhé dávce se u mě objevily závažné neurologické příznaky, které zahrnovaly prudký vnitřní třes, který se objevoval během spánku a budil mě celou noc, každou noc, po dobu více než dvou let. Byla to noční můra, která mi zničila život. Měla jsem takovou důvěru v naše zdravotnické úředníky, že i poté, co jsem bezprostředně po první dávce omdlela, jsem šla znovu na druhou, protože mi bylo řečeno, že to byla ,jen úzkost‘ a že žádné nežádoucí reakce na vakcíny neexistují. Bylo mi 34 let, byla jsem v nejlepší kondici svého života a neměla jsem žádné zdravotní potíže. Pravděpodobnost, že by se u mě z ničeho nic objevily neurologické potíže bez souvislosti s vakcínou, kterou jsem dostala jen několik dní předtím, se zdá nepravděpodobná. Je to možné, ale buďme upřímní, velmi nepravděpodobné.“

„Totéž u mě, pokud jde o tinnitus, hypertenzi a erektilní dysfunkci. Coby zdravý dvacátník před první vakcínou v roce 2022, maratonský běžec bez známých zdravotních problémů, jsem se od té doby v mnoha ohledech změnil v trosku: žádný společenský život, žádný sexuální život, zkrátka žádný život. Vzpomínám si, jak jsem poprvé volal otolaryngoložce: jakmile uslyšela ,včera jsem se nechal očkovat a teď…‘, jednoduše řekla ,žádná souvislost není prokázána, všechno je to ve vaší hlavě, prostě to přečkejte‘. O 2,5 roku později stále čekám. To neustálé syčení v uších je k zbláznění. Nedávno se zabila jedna spolutrpitelka (existují skupiny společenství on-line, jsou jich tisíce). A lékařská komunita nás odmítá a říká nám, že si to vymýšlíme… Je to tak těžké.“

„Rád bych věděl, kde je důkaz, že vakcíny proti covidu vůbec zachránily nějaké životy. ,Absolutní‘ účinnost byla vždy jen asi 1 procento. Většina lidí nebyla vůči covidu tak zranitelná – rozhodně ne lidé mladší 50 let.“

„Týden po očkování vakcínou Pfizer č. 2 jsem přestal závodně jezdit na kole (23 let) a přestal jsem chodit. Uplynuly 3 roky a stále mám problém ujít více než kilometr a být jinak aktivní kvůli bolesti nervového typu v levé noze. Absolvoval jsem desítky vyšetření, utratil tisíce za léčbu, myslel jsem si, že mám možná rakovinu, pak roztroušenou sklerózu, pak spoustu dalších nemocí, ale nikdo mi nic nenašel. Bolí to pořád. Byl jsem nucen nechat si píchnout vakcínu, abych mohl jít na univerzitu, i když jsem nechtěl. Stálo mě to můj aktivní životní styl, jsem z toho frustrovaný a mám neustálé bolesti.“

„Smůla pro mou sestru, která zemřela na infarkt. Smůla pro mého bratra, který byl několikrát hospitalizován s krevními sraženinami. Smůla pro mě, který má nyní tlak 210/120 a užívá 4 léky, aby se pokusil žít další rok. Ale všichni ostatní jsou živí a zdraví, JUPÍ!!!!!!“

„20 dní po očkování jsem prodělala mozkovou mrtvici. Jsem zdravotní sestra na kardiologii, takže mám přístup k lékařské literatuře. V americké lékařské literatuře zpočátku téměř chyběly jakékoli články, ale v British Medical Journal byly téměř okamžitě publikovány články, které tento nežádoucí účinek rozpoznaly. Uváděli 14 mozkových příhod na milion příjemců vakcíny, což je více než očekávaná základní míra. Přičítá se to zvýšené srážlivosti krve v důsledku endogenní imunitní reakce, která následovala po očkování. Zvýšené rizikové okno, které uváděli, bylo 28 dní.“

„Jsem 67letá lékařka, u které se během 48 hodin po podání jedné dávky vakcíny společnosti Pfizer objevil tinnitus, POTS, perikarditida, celková tělesná pálivá neuropatie a syndrom aktivace žírných buněk. Ze zdravého člověka jsem se stala naprostým invalidou a posledních 39 měsíců jsem extrémně oslabená. Absolvovala jsem několik rozhovorů s doktory Janet Woodcockovou a Peterem Marksem, kteří mě ignorovali a odmítali, stejně jako nespočet dalších. Jejich chování nelze omluvit a je v rozporu se všemi principy medicíny.“

„Byl jsem zdravý 45letý biomedicínský vědec, když jsem byl očkován. Do týdne jsem byl hospitalizován s bolestmi na hrudi, arytmií. Plicní embolie do obou plic. Stále mám mozkovou mlhu, hučení v uších, špatnou paměť, bolesti nohou. Už nejsem tím, kým jsem býval.“

„Jsem moc ráda, že se to konečně píše. Je nás hodně. Jsem 2,5 roku po posilovací injekci od Pfizeru a teprve teď mi imunolog potvrdil, že to byla příčina mých mnoha překvapivých problémů. Byla jsem zdravá mladá žena a nyní mám řadu neurologických problémů, od závratí po hučení v uších, nespavost, poruchy vidění, mozkovou mlhu atd.“

„Zatímco sedím v čekárně na vyšetření, které mi naordinoval můj neurolog, narazila jsem na váš článek. Jsem zdravotní sestra, která byla extrémně zdravá, velmi fyzicky aktivní, s normální váhou a bez významné anamnézy. Dostala jsem 2 vakcíny Moderna (první v prosinci 2020) a pak bivalentní vakcínu na konci září 2022. V prosinci 2022 jsem měla výrazné arytmie, úbytek hmotnosti, slabost atd. Březen 2023 – moje autoimunitní testy naznačovaly lupus vyvolaný léky a poslali mě na revmatologii. Červenec 2023 – slabost do obou dolních končetin, problémy se zvedáním rukou nad hlavu, svíravá bolest kolem žeber. Fyzicky neschopná cvičit, natož se dokonce většinu dní postavit do sprchy – dokonce jsem bez zjevné příčiny spadla ze schodů. Nyní navštěvuji neurologii a podstoupila jsem několik vyšetření magnetickou rezonancí, která prokázala léze v čelním laloku. Utratila jsem tisíce dolarů za specialisty, testy atd. Moji specialisté se domnívají, že to souvisí s očkováním, ale zatím nemám stanovenou diagnózu ani žádnou léčbu. Jsem matka a manželka, která sotva funguje – můj život se od doby, kdy jsem dostala bivalentní vakcínu, výrazně změnil. Děkuji vám, že jste hlasem pro ty, kteří se jako já cítí nevyslyšeni.“

„U mého syna, kterému bylo v té době 12 let, se objevily silné závratě, které začaly 2 dny po 3. covidové vakcíně. Tento aktivní kluk se probudil a nemohl chodit. Zameškal 2 týdny školy a nikdy se naplno nevrátil do 6. třídy, chodil jen na 2-3 půldny v týdnu a kvůli závratím musel používat invalidní vozík. Byl extrémně vyčerpaný a ze závratí sotva chodil. Nakonec mu byl diagnostikován long covid a vestibulární dysfunkce. Závratě odezněly asi za 5 měsíců, ale únava trvala asi 2 roky. Asi po 18 měsících této cesty mu byl také diagnostikován SVT, což je superrychlý srdeční tep. Nedávno podstoupil úspěšnou ablaci a únava se konečně zmírňuje. Pouze 1 z těchto lékařů si myslí, že to způsobila vakcína, ostatní si prostě myslí, že to byl covid, a nadále nás nabádají, abychom ho nechali znovu očkovat. Často jsem přemýšlela o tom, že jeho problémy nahlásím, ale nikdy jsem nemohla přijít na to, jak to udělat. Taková hrůza, číst všechny ty příběhy.“

„Můj syn, 14 let, v roce 2021 byl sportovec, fotbalista, naprosto zdravý chlapec, který dostal 2 očkování Pfizer v roce 2021 (srpen a září), 3 dny po 2. očkování začal mít ošklivý ekzém po celých nohách a od té doby se jeho zdravotní stav začal zhoršovat. Navštívili jsme doktora, udělal nějaké testy, nic se neukázalo. Přesto se cítil extrémně unavený a měl bušení srdce, tak jsem trvala na svém a byl odeslán ke kardiologovi, protože jsem si myslela, že má zánět myokardu. Kardiolog zjistil, že má mediastinální útvar, a den poté mu byl diagnostikován T-buněčný lymfoblastický lymfom.“

„Jsem lékař. Dostal jsem první sérii vakcín Moderna, ale od té doby žádné posilující vakcíny. Moje žena všechny vakcíny proti covidu rezolutně odmítá. Oba jsme chytili covid, byli jsme 3 dny velmi nemocní, ale uzdravili jsme se, ale já jsem měl po covidu únavu, která trvala ~6 měsíců. Máme mnoho přátel a členů rodiny, kteří covid chytili několikrát, přestože dostali všechna přeočkování, když byla k dispozici. Jeden zdravý muž, kterému je kolem 50 let, dostal všechna přeočkování a třikrát prodělal pásový opar. Jsem patolog a pitval jsem očkované osoby, které zemřely na spršky tisíců krevních sraženin po celých plicích, a to ve vzorci, který jsem za posledních 40 let nikdy neviděl a který není popsán v lékařské literatuře. Jsem přesvědčen, že vakcíny proti covidu, zejména typy mRNA, poškozují buňky výstelky cév způsobem, který dosud nebyl pozorován. Počty nadměrných úmrtí v USA a Velké Británii jasně ukazují výrazný nárůst, který podle mého názoru vznikl v důsledku komplikací způsobených vakcínami, ale tyto skutečnosti jsou ignorovány ve prospěch provakcínové propagandy. Nikdy se nedozvíme, kolik mladých lidí náhle a záhadně zemřelo na nepředvídané komplikace po očkování.“

Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory autora a nemusí nutně odrážet postoje The Epoch Times.

Článek původně vyšel na stránkách americké redakce Epoch Times. Text byl redakčně zkrácen. Mezititulky přidány českou redakcí.

Přečtěte si také

„Když se volené elity v Bruselu dopouštějí cenzury, je to problém.“ Kandidáti do europarlamentu hodnotili nové unijní zákony DSA a EMFA
„Když se volené elity v Bruselu dopouštějí cenzury, je to problém.“ Kandidáti do europarlamentu hodnotili nové unijní zákony DSA a EMFA

„Úplný kreténismus“, „kdo hlídá vaše hlídače?“, „všimněte si, že ty zákony se vždy hezky jmenují“ – účastníci konference pořádané Společností na obranu svobody projevu hodnotili nové unijní zákony a prezentovali své postoje ke svobodě slova.

Premiér Fiala hájil korespondenční volbu z ciziny, odmítl výtky o účelovosti
Premiér Fiala hájil korespondenční volbu z ciziny, odmítl výtky o účelovosti

Premiér Petr Fiala (ODS) hájil ve Sněmovně zavedení možnosti korespondenční volby pro Čechy žijící v cizině.

Europarlamentní frakce Identita a demokracie vyloučila Alternativu pro Německo
Europarlamentní frakce Identita a demokracie vyloučila Alternativu pro Německo

Europarlamentní frakce Identita a demokracie (ID) dnes s okamžitou platností vyloučila Alternativu pro Německo (AfD) ze svých řad

Jsme znechucení, říká o zastavení stavby D49 starosta Holešova
Jsme znechucení, říká o zastavení stavby D49 starosta Holešova

Její stavba se táhne už dlouhých 15 let, ovšem k velké nelibosti místních se letošní otevření dálnice D49 může opět odložit. Ekologičtí aktivisté totiž uspěli se svou stížností u soudu...

Pro splnění dekarbonizačních plánů musí Evropa  zdvojnásobit investice do elektrických sítí, uvádí studie
Pro splnění dekarbonizačních plánů musí Evropa zdvojnásobit investice do elektrických sítí, uvádí studie

Evropské elektrické sítě je třeba urychleně modernizovat a navýšit investice, jinak Evropě hrozí, že nedosáhne svých klimatických cílů, upozorňují...