Redakce Epoch Times

4. 5. 2023

Mluvčí Bílého domu pro národní bezpečnost John Kirby odmítl obvinění mluvčího Kremlu Peskova, který ve čtvrtek prohlásil, že Spojené státy stojí za údajným útokem dronů na kremelské sídlo ruského prezidenta Vladimira Putina.

https://www.theepochtimes.com/white-house-reacts-to-russia-claiming-us-was-behind-attack-targeting-putin_5242121.html

Pentagon včera oznámil, že Spojené státy posílají Ukrajině další vojenskou pomoc – tentokrát v hodnotě 300 milionů dolarů. Půjde o munici pro raketové systémy HIMARS, dále pak 155mm houfnice a dělostřelecké náboje; minometné náboje, řízené střely (TOW); a také protitankové zbraně Carl Gustaf.

https://www.theepochtimes.com/us-announces-another-300-million-military-aid-package-for-ukraine_5241496.html

A Pentagon ještě jednou. Včera oznámil, že Spojené státy a Filipíny Filipíny budou v reálném čase sdílet zpravodajské informace o čínských vojenských aktivitách v Tichomoří.

https://www.theepochtimes.com/us-philippines-to-share-military-intelligence-on-china_5239617.html

Podle nového průzkumu agentury Gallup se téměř polovina Američanů obává, že jejich bankovní vklady nejsou v bezpečí. Jde o podobnou úroveň jako v době finanční krize v letech 2008–2009.

https://www.theepochtimes.com/nearly-half-of-us-citizens-worried-their-bank-deposits-are-not-safe-survey_5242097.html

Whistleblower tvrdí, že v konkrétním spise FBI jsou informace o zneužití politické moci – „výměnném obchodu“ – Joea Bidena v době, kdy byl viceprezidentem. Republikáni spouštějí vyšetřování a předvolali ředitele FBI Wraye.

Soudce Nejvyššího soudu v New Yorku ve středu zamítl žalobu, kterou bývalý republikánský prezident Donald Trump podal na deník The New York Times, jeho reportéry a svou neteř Mary Trumpovou.

Donald Trump kritizoval při své návštěvě Velké Británie rozhodnutí amerického prezidenta Bidena nezúčastnit se královské korunovace Karla III., která proběhne tuto sobotu. Je to podle něj neuctivé gesto.

Zákon zakazující používání digitální měny centrální banky, který inicioval floridský guvernér DeSantis kvůli obavám ze sledování občanů, přijaly obě státní legislativní komory.

Demokratický starosta New Yorku Eric Adams prohlásil, že administrativa prezidenta Joea Bidena nese část viny na tom, že země se nedokáže vypořádat s žadateli o azyl a nelegálními imigranty, kteří se snaží dostat do Spojených států.

https://www.theepochtimes.com/nyc-mayor-eric-adams-criticizes-white-house-for-border-crisis_5240502.html

Vědci z Texaské univerzity vyvinuli systém umělé inteligence, který dokáže číst myšlenky lidí měřením mozkové aktivity a převádět je na text.