Zdenka Danková

26. 4. 2020

Zoologická zahrada Jihlava otevře venkovní část areálu pro návštěvníky. Podle usnesení vlády České republiky ze dne 23. dubna se otvírá od pondělí 27. dubna 2020 dle aktuální otevírací doby zoo. Prodej vstupenek na pokladnách zoo však nebude až do odvolání možný. Návštěvníci mohou zoo navštívit pouze po online zakoupení výlučně časové vstupenky přes e-shop, vždy minimálně jeden den dopředu.

Po jejím zakoupení lidem přijde číslo objednávky, a toto číslo je pro návštěvníky důležité, protože při vstupu na pokladnách budou muset uvést právě toto číslo.

„Online vstupenky jsou v tuto chvíli jednotné pro všechny skupiny návštěvníků. Jejím zakoupením a návštěvou zoo nás podpoříte v tomto nelehkém období. Děti do 3 let mají vstup zdarma,“ uvádí tiskový mluvčí zoo.

Počet návštěvníků v jednom dni bude omezen tak, aby nepřesáhl 150 osob na jeden hektar plochy zařízení. Pro Zoo Jihlava je tedy limitujícím číslem 1 500 návštěvníků denně.

Vnitřní pavilony a expozice zoo zůstávají i nadále uzavřeny. Zoo Jihlava bude dbát na zvýšenou desinfekci a hygienu areálu.

Lavičky a občerstvení

Vzdálenost mezi lavičkami musí být minimálně čtyři metry a prodej občerstvení v zoo bude možný pouze přes výdejní okénko. V tuto chvíli bude v provozu občerstvení Zanzibar v centrální části areálu, kavárna a stánky se zmrzlinou.

Návštěvníci i zaměstnanci zoo jsou nadále povinni mít zakrytá ústa a nos –⁠ rouškou, ústenkou, či šátkem. Bude i zamezen a minimalizován jakýkoliv kontakt mezi návštěvníky a zaměstnanci pečujícími o zvířata.

Zoo také zajistí opatření k zabránění hromadění se osob a bude kontrolovat dodržování minimálních rozestupů v místech s možnou větší akumulací osob.

„Zároveň i apelujeme na naše návštěvníky a prosíme je, aby sami ve vlastním zájmu a ohleduplnosti k ostatním tato opatření dodržovali, nesdružovali se do velkých skupin a dohlíželi na svoje děti, za které zodpovídají,“ dodává zástupce zoo.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Staří odcházejí, mladí nechtějí. Jak české zemědělství zápasí s palčivým nedostatkem pracovních sil
Staří odcházejí, mladí nechtějí. Jak české zemědělství zápasí s palčivým nedostatkem pracovních sil

Malé platy, vysoký zápřah, špinavá práce, enormní byrokracie, to vše snižuje u mladých lidí atraktivitu zemědělství. Je farmařina opravdu na vymření? Jak se bude agrární sektor vyvíjet do budoucna? To vše se dozvíte v naší reportáži.

Z Německa odchází další špičkové firmy
Z Německa odchází další špičkové firmy

Počet podniků, které opouštějí Německo, je vyšší než za posledních 15 let. Známá jména jako Meyer Burger, Landliebe a Miele jsou jen špičkou ledovce. BDI předpokládá, že více než 40 % malých a středních podniků zvažuje odchod.

I když úřady tvrdí, že vakcíny proti covidu jsou bezpečné, očkovaní dárci krve mají určitá omezení
I když úřady tvrdí, že vakcíny proti covidu jsou bezpečné, očkovaní dárci krve mají určitá omezení

V ČR by dárce krve neměl jít na odběr v určité lhůtě po očkování proti covidu. V USA se dárcův očkovací stav zjišťuje, i když důvody tohoto požadavku nejsou přehledné.

Maďarský parlament schválil vstup Švédska do NATO
Maďarský parlament schválil vstup Švédska do NATO

Maďarský parlament dnes schválil vstup Švédska do NATO.

Kde vzniká imunita? Možná budete překvapeni
Kde vzniká imunita? Možná budete překvapeni

Možná budete překvapeni tím, kolik různých typů imunitních buněk vaše tělo má a jak účinně navzájem spolupracují. Ještě zajímavější je, že většina těchto imunitních buněk vzniká v kostní dřeni…