John Mac Ghlionn

1. 2. 2022

Názor

Dr. Robert Malone je americký virolog a imunolog, který zasvětil svůj profesní život  vývoji vakcín typu mRNA.

V osmdesátých letech pracoval jako výzkumník na Salk Institute for Biological Studies, kde prováděl studie mRNA („přenosové“ ribonukleové kyseliny). Počátkem devadesátých let spolupracoval se dvěma významnými vědci, Jonem A. Wolffem a Dennisem A. Carsonem, na studii zabývající se syntézou.

Dr. Malone je v podstatě otcem vakcín mRNA. Působil jako mimořádný docent biotechnologie na Kennesawské státní univerzitě a spoluzaložil společnost Atheric Pharmaceutical, se kterou v roce 2016 uzavřel smlouvu Lékařský výzkumný ústav infekčních nemocí americké armády.

Dr. Malone je tedy výjimečným člověkem. Než se vydal na uznávanou vědeckou dráhu, pracoval jako tesař a pomocník na farmě. Stát se lékařem byla v jeho případě poněkud ambiciózní touha, ale díky tvrdé práci a odhodlání se jeho sen stal skutečností. Během tří desetiletí se etabloval v oblasti virologie a imunologie jako jeden z nejkompetentnějších.

Proč ho tedy tolik jeho kolegů považuje za „vyvrhele“ (řečeno jeho vlastními slovy)? Proč mu Twitter nedávno zablokoval účet?

Dr. Malone patří pravděpodobně k světově k těm nejkvalifikovanějším, kdo mohou říkat, co bychom jako společnost měli – nebo naopak neměli během pandemie dělat. Přesto se ocitl na okraji společnosti, byl do značné míry umlčen a odříznut od vědecké komunity. Proč?

Dva měsíce před zablokováním účtu napsal Dr. Malone na Twitteru téměř prorocký příspěvek:

„Budu mluvit na rovinu. Lékaři, kteří se ozvou, jsou pronásledováni lékařskými komisemi a tiskem. Snaží se nás delegitimizovat, jdou po nás jeden po druhém.“

Na závěr upozornil, že nejde o konspirační teorii, ale o fakt. Vyzýval všechny, aby se probudili.

Bohužel mnozí z nás stále spí.

Během rešerší pro tento článek mi začalo být jasné, že Dr. Malone byl umlčen ne proto, že by to byl nějaký šarlatán, který plácá nesmysly, ale proto, že zpochybnil – a stále zpochybňuje – to, co se o covid-19 oficiálně hlásá.

Dr. Malone nedávno poskytl rozhovor Joe Roganovi. Pro nezasvěcené, Rogan je moderátorem jednoho z nejvlivnějších podcastů na světě. V jedné chvíli tříhodinového rozhovoru označil Dr. Malone doktora Anthonyho Fauciho za Tonyho Fauciho, s nímž se osobně zná. Jinými slovy, Dr. Malone ví, kde jsou všichni kostlivci ukrytí. Totéž platí i o doktoru Peteru McCulloughovi, dalším světoznámém odborníkovi, který také se objevil v Roganově podcastu.

Tento článek jsem konzultoval jak s Dr. Malonem, tak Dr. McCulloughem.

V posledním roce a půl byl Dr. Malone vykreslován jako jakýsi bezvýznamný vědec, který se staví proti očkování, člověk, jehož přínos je pochybný, a plácá nesmysly.

Tak to ale není. Dr. Malone je sám očkovaný. Jediné, o co kdy žádal, byla možnost vést otevřenou a poctivou diskusi o vakcínách.

Podle jeho vlastních slov vakcíny „zachránily mnoho životů“.

„Je ale také čím dál jasnější, že s těmito vakcínami jsou spojena i určitá rizika. Vlády různých zemí se to snaží popírat, ale mýlí se. Rizikem je srážlivost krve spojená s očkováním. Rizikem je i kardiotoxicita. Tato rizika jsou prokázána a mluví se o nich v oficiálních materiálech americké vlády, stejně jako v materiálech řady dalších vlád,“ prohlásil Dr. Malone.

Dr. Malone není bláznivým šiřitelem konspiračních teorií. Je to člověk důvěrně obeznámený s přínosy a riziky vakcín. Je zastáncem informovaného souhlasu. Říká, že než si necháte do těla vpravit vakcínu, měli byste být plně informováni o rizicích. Nejde o nerozumného člověka.

V dnešní době falešných rozhořčení a vykonstruovaných zápletek však společnost potřebuje obětního beránka. Dr. Malone se k tomu hodí. Ví příliš mnoho. Oceňovaného lékaře, zpochybňujícího hlásanou teorii, je mnohem snazší zdiskreditovat, než s ním vstoupit do skutečné diskuse.

Neodchýlit se ani o stupeň

Ono to celé sahá hlouběji. V roce 2019 založila BBC „Iniciativu důvěryhodných zpráv“ (Trusted News Initiative – TNI), tedy partnerství, které nyní tvoří organizace jako Facebook, Twitter, Reuters a The Washington Post. Oficiální oznámení hlásalo, že iniciativa byla založena za účelem „boje proti dezinformacím v reálném čase“. TNI byla údajně vytvořena, aby vyhlásila válku falešným zprávám.

Při bližším pohledu se však zdá, že byla vytvořena na podporu zcela konkrétních názorů a k umlčení všech nesouhlasných hlasů, k nimž patří i Dr. Malone. Raději než slepě důvěřovat bychom se měli ptát na motivy členů TNI.

Koneckonců deník The Washington Post nedávno zveřejnil článek, v němž žádal, aby lidé přestali kritizovat prezidenta Joea Bidena. Poselství je jasné: Přestaňte být na prezidenta zlí, bez ohledu na to, že prezident je zlý na vás (víc než jen jednou).

Pak je tu James C. Smith, předseda nadace Thomson Reuters Foundation. Sedí ve správní radě společnosti Pfizer, která je zodpovědná za tvorbu vakcín se spornou účinností a která v minulosti manipulovala s údaji. Pfizer je zkrátka společnost s pochybnou pověstí. Přesto byl její šéf Albert Bourla nedávno jmenován televizí CNN manažerem roku. Závěr ať si z toho udělá každý sám.

Když se řekne TNI (a mainstreamová média obecně), člověku se vybaví různé pojmy. „Objektivita“ k nim nepatří. Na mysl přicházejí spíš pojmy jako „kompromitovaný“ nebo „střet zájmů“.

Když už mluvíme o objektivitě, či spíš o jejím nedostatku, v srpnu 2021 vyšel v časopise The Atlantic o Dr. Maloneovi hojně citovaný článek plný obvinění, ale s minimem důkazů. Opakovaně útočil na jeho charakter a důvěryhodnost. Zajímavé je, že článek financovaly organizace Chan Zuckerberg Initiative a Robert Wood Johnson Foundation, stejně jako všechny články o covid-19 v tomto časopise.

Tu první založil a vlastní zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg a jeho žena Priscilla Chan. Organizace Robert Wood Johnson Foundation vlastní akcie společnosti Johnson & Johnson, jejíž vakcína byla spojována se vznikem krevních sraženin, tedy přesně toho, před čím Dr. Malone už téměř dva roky varuje.

Lidé se tomu mohou pošklebovat, ale navzdory všeobecnému přesvědčení, demokracie neumírá ve tmě. Hyne za bílého dne. Její smrt je pomalá a zdlouhavá, způsobená tisíci ranami, ne jedním smrtelným bodnutím.

Jak kdysi napsal Steve Levitsky: „Demokracie většinou neumírá rukou vojenských generálů, ale volených představitelů – prezidentů a premiérů, kteří podvracejí právě ten proces, který je vynesl k moci.“

K tomu dodává: „Velkou ironií zániku demokracie je, že ‚obrana demokracie‘ často slouží jako záminka k jejímu rozvratu. Ambiciózní autokraté často využívají hospodářské krize, přírodní katastrofy a zejména bezpečnostní hrozby, jako jsou války, ozbrojená povstání nebo teroristické útoky, k ospravedlnění svých protidemokratických opatření.“

Aplikujte tyto řádky na pandemii a Levitského slova dostanou mnohem větší váhu.

Ve Spojených státech se nesmí zpochybňovat účinnost roušek, očkování dětí, logičnost (nebo nelogičnost) lockdownů ani ústavnost nařízení o očkování. A co taková maličkost, jakou jsou úmrtí způsobená očkováním? Opovažte se ptát.

Ale pokud se o vědě nesmí pochybovat, nestává se z ní propaganda? Ticho! Copak nemilujete Ameriku? To chcete, aby lidé umírali? Tak zmlkněte a nechte se naočkovat. Pak si zajděte na posilovací dávku a pak na posílení posilovací dávky. My, arbitři pravdy, nejlépe víme, co je pro vás dobré. Ironické je, že tito samozvaní arbitři pravdy vypouštějí do světa lži.

Překvapuje vás, že čím dál víc Američanů ztrácí důvěru v mainstreamová média a vládu? Přesto jsme v situaci, kdy se nad nás povyšují lidé jako Don Lemon ze CNN nebo Nicolle Wallace z kanálu MSNBC. A co hůř, máme poslouchat příkazy Dr. Fauciho, muže, který údajně reprezentuje vědu, ale přitom dělá, co může, aby vědce očernil. Jak může vědec útočit na to, co má sám reprezentovat?

Podle četných zpráv Dr. Fauci opakovaně klamal americký lid. Je důležité si uvědomit, že Dr. Fauci je v prvé řadě hlasem americké vlády. Ve skutečnosti politik s lékařským titulem.

Jak říká citát Gillian Flynnové, autorky knihy Gone Girl: „Pravda je tvárná, stačí si jen vybrat správného odborníka.“

A kdo by byl lepším odborníkem než vysoce kvalifikovaný Dr. Fauci, navíc s vlastním fanklubem? Ale nenechte se zmást. Fauci se možná tváří, že nikomu nepodléhá, ale není to tak. Zodpovídá se vládě Spojených států. A komu se zodpovídá vláda? Vypadá to, že velkým farmaceutickým společnostem, známým jako „Big Pharma“.

V roce 2019 zveřejnil Rooseveltův institut fascinující zprávu s názvem „Cena úspěchu: Jak farmaceutický průmysl korumpuje politiky a poškozuje pacienty“. Zpráva popisuje mnoho způsobů, jakými farmaceutický průmysl určoval politiku přes ovládnuté firmy. Jedná se o jev, kdy soukromé firmy využívají svého významného finančního a politického vlivu k manipulaci s rozhodovacím aparátem státu. Zpráva varovala před nebezpečím lobbingu a deformovaného lékařského výzkumu.

Jsme svědky sbližování velkých farmaceutických firem, velkých technologických firem a velké vlády. Něco jako nesvatá trojice, kde technologické firmy plní příkazy vlády a vláda příkazy farmaceutických firem.

Zajímavé, ale nikoli překvapivé je, že YouTube odstranil příspěvky Joea Rogana, kde se objevil  Robert Malone a Peter McCullough. Proč? Protože pokud jde o viry a vakcíny, patří tito lidé k nejvýznamnějším a nejvzdělanějším odborníkům na světě. Zdá se, že vědí věci, u nichž vláda nechce, abyste je věděli i vy. Navíc to vypadá, že Google, který je majitelem serveru YouTube, je úzce spjat s americkou vládou.

Výsledkem je něco jako digitální diktatura, kdy jsou i ti nejkvalifikovanější lidé umlčováni, ostrakizováni a v některých případech defenestrováni. Robert Malone je moudrý, čestný a velmi důvěryhodný člověk. Vše to negativní, co se na něho sneslo – a snáší se dál – je neoprávněné. Ale jak sám dobře ví, je to cena, kterou člověk platí za rýpnutí do nesvaté trojice.

Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory autora a nemusí nutně odrážet názory The Epoch Times.

Převzato z britských The Epoch Times (zdroj). Přeložil Tomáš Staněk, výsledný text upravil Jaroslav Pešta.


O autorovi:

John Mac Ghlionn je výzkumník a esejista. Jeho práce publikovaly mimo jiné listy The New York Post, Sydney Morning Herald, Newsweek, National Review a The Spectator US. Zabývá se psychologií a společenskými vztahy, má velký zájem o sociální dysfunkce a mediální manipulaci.

Související články

Přečtěte si také

Studentské eurovolby vyhrála koalice Spolu před Přísahou s Motoristy a Piráty
Studentské eurovolby vyhrála koalice Spolu před Přísahou s Motoristy a Piráty

Studentské volby do Evropského parlamentu letos vyhrála koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) s 15,2 procenta hlasů.

Fiala: Palestinu nemá smysl uznat, když není jasné, kdo ji představuje
Fiala: Palestinu nemá smysl uznat, když není jasné, kdo ji představuje

Palestinu nemá smysl uznat jako stát, když není jasné, kdo a na jakém území ji představuje, řekl dnes premiér Petr Fiala.

Žádný chytrý telefon do 12 let, žádné sociální sítě do 15 let: Francouzi chtějí přísnější regulaci
Žádný chytrý telefon do 12 let, žádné sociální sítě do 15 let: Francouzi chtějí přísnější regulaci

Podle průzkumu se mnoho Francouzů obává dopadu sociálních sítí a chce přísnější regulaci. Šéf vlády Macron je také pro celoevropské stanovení věkové hranice pro dosažení plnoletosti v oblasti digitálních technologií na 15 let.

Čínská armáda uvedla, že zahájila manévry kolem Tchaj-wanu
Čínská armáda uvedla, že zahájila manévry kolem Tchaj-wanu

Čínská armáda dnes v okolí Tchaj-wanu zahájila cvičení, do kterého zapojila různé druhy vojsk.

Někdejší Trumpova rivalka v boji o stranickou nominaci řekla, že ho bude volit
Někdejší Trumpova rivalka v boji o stranickou nominaci řekla, že ho bude volit

Nikki Haleyová, která se do března ucházela o republikánskou nominaci do listopadových prezidentských voleb, dnes řekla, že svůj hlas dá Donaldu Trumpovi.