Milan Kajínek

31. 1. 2022

Platforma Facebook české redakci deníku The Epoch Times oznámila, že zablokovala post obsahující link na rozhovor s doktorem Robertem Malonem, průkopníkem v oblasti vakcinační mRNA technologie, který vyšel v pořadu American Thought Leaders 11. ledna 2022.

V části rozhovoru nazvané Jak jsou vakcíny účinné proti omikronu? doktor Malone uvedl, že se dnes „objevují zajímavé údaje, které naznačují, že pokud jste byli očkováni jednou dávkou genetické vakcíny, je možné, že jak se pohybujete v prostředí, zvyšuje se pravděpodobnost nákazy. A pokud máte dvě dávky vakcíny, máte riziko ještě vyšší. To nazýváme negativní účinností při nákaze omikronem“.

Facebook zablokování příspěvku odvodil několika obecnými upozorněními, jejichž fotografie nabízíme níže.

Platforma uvedla, že nedovoluje „nepravdivé informace o onemocnění covid-19, které by mohly přispět fyzické újmě“, a zároveň pohrozila, že účet deníku Epoch Times bude ještě více omezovat, pokud bude sdílet další podobné informace, které Facebook vyhodnotí stejně.

Facebook dále oznámil, že tento příspěvek „odebral“, a že odebral i „další příspěvky, které tento příspěvek obsahovaly“. Odebrání příspěvku bylo podle platformy realizováno pomocí technologií Facebooku.

V posledním sdělení napsala platforma redakci:

Zablokovaný článek

Níže přinášíme překlad úryvku z rozhovoru, který vedl redaktor Jan Jekielek s dr. Robertem Malonem, průkopníkem v oblasti vakcinační mRNA technologie, a vyšel 11. ledna 2022.

Dr. Malone: Nyní se objevují zajímavé údaje, které naznačují, že pokud jste byli očkováni jednou dávkou genetické vakcíny, je možné, že jak se pohybujete v prostředí, zvyšuje se pravděpodobnost nákazy. A pokud máte dvě dávky vakcíny, máte riziko ještě vyšší. To nazýváme negativní účinností při nákaze omikronem.

A pokud máte tři dávky vakcíny – nezapomeňte, že Izraelci nyní přecházejí na čtyři dávky – pokud máte tři dávky, máte ještě vyšší riziko, že se nakazíte omikronem, než někdo, kdo vakcínu nedostal, nebo dostal jednu dávku vakcíny, nebo dostal dvě dávky vakcíny. Takže vaše riziko nákazy omikronem se v průměru zdá být v některých souborech dat od národních vlád nejvyšší, pokud jste obdrželi tři dávky.

To je znepokojivé, protože to naznačuje, že existují aspekty omikronu, které mohou být posíleny něčím, co je spojeno s očkováním. A existuje řada různých hypotéz. Nevysvětlujte si to hned jako protilátkově závislé zesílení (syndrom ADE), to je jeden z mnoha různých způsobů… (Celý článek naleznete zde.)

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Nové pokuty za dopravní přestupky nepotěší řidiče, zato stát si přilepší
Nové pokuty za dopravní přestupky nepotěší řidiče, zato stát si přilepší

Navýšení pokut je výrazné, někdy až několikanásobné. Telefonování za volantem, jízda na oranžovou, překročení rychlosti a podobné nešvary tak nyní vytáhnou řidičům z peněženky větší obnosy peněz.

Kdysi ani v představách, dnes blízká realita. Co je chytrý prach?
Kdysi ani v představách, dnes blízká realita. Co je chytrý prach?

S rapidním rozvojem internetu nano-věcí a těl se vyvíjí různé moderní technologie. Jsou to různí nano-roboti a nano-senzory. Mezi vědci se uchytil i název chytrý prach.

Francie vydala zákon, který umožňuje stíhat kritiky covidových vakcín, říká opozice. Opravdu?
Francie vydala zákon, který umožňuje stíhat kritiky covidových vakcín, říká opozice. Opravdu?

Ve Francii proběhl neobvyklý parlamentní boj za legislativní dodatek týkající se léčby pacientů. Podle kritiků může být použit pro zastrašování kritiků schválených léčiv jakými jsou například mRNA vakcíny proti onemocnění covid-19.

Čína spojuje malé banky s většími jako dočasné řešení hrozící finanční krize
Čína spojuje malé banky s většími jako dočasné řešení hrozící finanční krize

Čínské úřady v současné době urychlují konsolidaci a fúze malých a středních finančních institucí ve snaze zmírnit dopady případné finanční krize.

Osmiletý šachový talent porazil na turnaji velmistra, jako nejmladší v historii
Osmiletý šachový talent porazil na turnaji velmistra, jako nejmladší v historii

Osmiletý chlapec původem z Indie Ašvat Kaušik se zapsal do historie, když se stal nejmladším hráčem, který kdy porazil šachového velmistra v klasické turnajové partii.