TÉMA: Diskuse o protiepidemických opatřeních

„Máme zde bioinformační občanskou válku, kterou jsme dosud nezažili,“ řekl senátor prof. MUDr. Jan Žaloudík, CSc., na konferenci Covid-19, dopad na jednotlivce a společnost v globalizovaném světě.

Senátor Žaloudík naznačil, že se odborná diskuse o epidemii, očkování a účincích vládních epidemických opatření dostává do undergroundu.

Uvedl také, že v rámci epidemie onemocnění covid-19 dochází k „regulaci strachem“, která je podle senátora jednou z nejúčinnějších.

Senátor se ve svém projevu dotkl také oblasti médií a jejich způsobu vedení diskuse o epidemických opatřeních a vakcinaci. Podle Žaloudíka je situace závažnější, než si mnozí připouštějí, a dochází ke „zneužívání nemocí pro regulování zástupů“. V tomto kontextu upozornil také na novelu pandemického zákona.

Žaloudík dodal, že podle jeho poznatků zde „máme bioinformační občanskou válku, kterou jsme dosud nezažili“. Ocenil také konferenci za přínos do celkové diskuse.

Níže nabízíme úryvek z projevu senátora Žaloudíka. Celý projev naleznete na linku pod videem.

První česko-slovenská konference proběhla ve čtvrtek 27. ledna 2022 v Praze. Odborníci z řad vědců, lékařů a právníků sdíleli poznatky o vědeckých, lékařských a právních aspektech onemocnění covid-19, vakcinace a reakcí pacientů na vakcinaci. Probírala se rovněž účinnost vládou zaváděných epidemických opatření a jejich efektivita. Více zde…

Nesestříhaný záznam celé konference naleznete zde.

Projev senátora Žaloudíka začíná na záznamu v čase (16:56).