Jack Phillips

30. 12. 2021

Dr. Robert Malone, klíčový přispěvatel k vývoji technologie mRNA vakcín a otevřený kritik nařízení a směrnic týkajících se covidu-19 v USA, byl vyloučen z Twitteru.

Malone, který měl více než 500 000 sledujících, na své stránce Substack potvrdil, že jeho účet byl na Twitteru „trvale pozastaven“, a dodal: „Všichni jsme věděli, že k tomu nakonec dojde.“

„Více než půl milionu sledujících zmizelo mrknutím oka. To znamená, že jsem musel být takříkajíc na ráně,“ napsal 29. prosince. „Znamená to také, že jsme přišli o důležitou součást našeho boje za zastavení povinného očkování dětí těmito vakcínami a za zastavení korupce v našich vládách, stejně jako v lékařsko-průmyslovém komplexu a farmaceutickém průmyslu.“

Malone dále odkázal uživatele, aby četli jeho stránku Substack, kde budou k dispozici budoucí aktualizace. Mezitím má 30. prosince vystoupit v podcastu komika a komentátora Joea Rogana.

„Substack je naprosto nejlepší způsob, jak se seznámit s mými texty. Vážím si podpory všech, kteří se přihlásili k odběru mého newsletteru. Opravdu mi na tom záleží,“ napsal v příspěvku.

Při pokusu o přístup na Maloneho stránku se zobrazí zpráva o pozastavení Twitteru: „Účet je pozastaven. Twitter pozastavuje účty, které porušují pravidla Twitteru.“

Firma se sídlem v San Francisku, která se zabývá sociálními médii, zatím nevydala veřejné vyjádření k tomu, proč Maloneho účet pozastavila, ani k tomu, jaký příspěvek konkrétně vyvolal hněv společnosti. Na žádost deníku The Epoch Times o komentář Twitter do doby vydání neodpověděl.

Malone ve středu večer deníku The Epoch Times řekl, že mu Twitter před pozastavením účtu neposkytl žádné předběžné upozornění.

„Za poslední rok jsem od Twitteru dostal několik oznámení, že na nějaký příspěvek byla podána stížnost, ale nepodnikli žádné kroky,“ uvedl. „Před zákazem jsem nedostal žádné varování.“

Malone poskytl deníku Epoch Times snímek obrazovky s textem z Twitteru v tomto znění: „Konkrétně za: Porušení našich zásad o šíření zavádějících a potenciálně škodlivých informací týkajících se covidu-19. Nesmíte používat služby Twitteru ke sdílení nepravdivých nebo zavádějících informací o covidu-19, které mohou vést k újmě.“ Platforma své zdůvodnění nijak dále nerozváděla.

V rozhovoru pro The Epoch Times Malone uvedl, že imunita získaná předchozí infekcí je lepší než imunita získaná z vakcín proti covidu-19.

Lidé „stojí před situací, kdy jim bylo řečeno, že přirozená imunita neposkytuje až takovou ochranu, že se na ni nemohou spoléhat; že pokud jste byli dříve nakaženi, měli byste ještě dostat obě dávky vakcíny; že toto očkování poskytne širokou a trvalou ochranu, ochrání vás a ochrání vaše prarodiče před tím, abyste na ně potenciálně přenesli nemoc,“ řekl během rozhovoru, který byl zveřejněn v září.

Poté, co Twitter vykázal ze své platformy vysoce postavené osoby, včetně bývalého prezidenta Donalda Trumpa, vyvolal hněv zastánců svobody projevu a republikánů. Další prominentní kritik povinného očkování, bývalý reportér New York Times Alex Berenson, podal tento měsíc na Twitter žalobu kvůli tomu, že mu před několika měsíci zrušil účet.

Berenson, který rovněž provozuje stránku na Substacku, prohlásil, že trvalé pozastavení účtu na Twitteru porušuje první dodatek americké ústavy a také zákony v Kalifornii.

„Twitter je nesporně služba pro zasílání zpráv. Dlouholetý kalifornský zákon reguluje messengerové služby stejně jako ,běžné doručovatele‘. To znamená, že musí přijímat všechny zprávy, které obdrží. Twitter tedy musí přijímat všechny tweety, které obdrží. Nemá žádné právo podle prvního dodatku je odmítnout na základě toho, že s nimi nesouhlasí,“ napsal Berenson na své stránce 21. prosince.

Přeloženo z původního článku newyorské redakce.
Související témata

Související články

Přečtěte si také

Ceny potravin stále rostou. Proč? V novém originálním dokumentu Válka proti farmářům pátráme po příčinách
Ceny potravin stále rostou. Proč? V novém originálním dokumentu Válka proti farmářům pátráme po příčinách

A je to tady, konečně můžete sledovat českou premiéru dokumentárního filmu o válce proti farmářům vedené od Nizozemska přes Srí Lanku až po Kalifornii. Snímek deníku The Epoch Times s názvem Válka proti farmářům (No Farmers No Food) mapuje situaci cíleného ničení podnikání farmářů pod rouškou „snižování emisí CO2“.

Senátor Fischer vnímá návštěvu Tchaj-wanu jako „příležitost posílit hlavní směry spolupráce mezi našimi zeměmi“
Senátor Fischer vnímá návštěvu Tchaj-wanu jako „příležitost posílit hlavní směry spolupráce mezi našimi zeměmi“

Senátor Fischer vyzdvihuje možnosti spolupráce s Tchaj-wanem, kterým však mnohdy na mezinárodní scéně brání tlak Komunistické strany Číny. Od ministra zahraničí převzal ocenění.

Průzkum: S ukotvením manželství jako svazku muže a ženy do ústavy souhlasí většina Čechů
Průzkum: S ukotvením manželství jako svazku muže a ženy do ústavy souhlasí většina Čechů

Nový průzkum zjistil, že většina české společnosti souhlasí s tím, aby bylo manželství uzákoněno v Listině základních práv a svobod jako svazek muže a ženy.

ČR nikdy nepřijme povinné kvóty pro přerozdělování migrantů, řekl Rakušan
ČR nikdy nepřijme povinné kvóty pro přerozdělování migrantů, řekl Rakušan

Český ministr vnitra Vít Rakušan dnes na jednání v Bruselu zopakoval, že Česká republika nikdy nepřijme povinné kvóty pro přerozdělování migrantů.

NKÚ: Miliardy od státu a EU na pandemickou pomoc byly vyhozeny neúčelně
NKÚ: Miliardy od státu a EU na pandemickou pomoc byly vyhozeny neúčelně

Nejvyšší kontrolní úřad došel při kontrole programu Antivirus k šokujícím zjištěním. Stát se dopustil řady pochybení, která stála poplatníky miliardy korun.