Enrico Trigoso

27. 5. 2022

Právní firma John Pierce Law podala jménem uskupení US Freedom Flyers (USFF) a zaměstnanců firmy Atlas žalobu na společnost Atlas Air a plánuje žalovat všech 18 hlavních leteckých společností, a Federální úřad pro letectví (FAA) a ministerstvo dopravy s tvrzením, že povinné očkování uložené těmito úřady zaměstnancům leteckých společností porušuje jejich ústavní, náboženské a zdravotní svobody.

Žaloba proti společnosti Atlas Air byla podána u federálního soudu v jižním okrese Floridy a soudní spor vede více než 100 žalobců.

„V zásadě jde v tomto případě o to, zda by Američané měli být nuceni volit mezi svým živobytím a tím, že budou nuceni k podstoupení experimentální, nebezpečné léčby,“ uvádí se v žalobě (pdf).

Žalobci jsou většinou neočkovaní piloti, letušky a další zaměstnanci společnosti Atlas.

„Jde také o bezpečnost amerického leteckého průmyslu. Mělo by být pilotům – podle federálních předpisů, které vyžadují, aby patřili mezi nejzdravější pracovníky ve Spojených státech –, kteří si vzali experimentální ,vakcínu‘, u níž se nyní ukázalo, že má potenciálně smrtící a dlouhodobé vedlejší účinky, dovoleno létat s obrovskými letadly na našem nebi? Zatímco ti, kteří se (prozíravě) takového jednání zdrželi, by měli být nuceni opustit svá místa?“ uvádí se ve zprávě.

Společnost Atlas Air je jednou z největších společností zabývajících se nákladní přepravou a největším provozovatelem letadel Boeing 747 na světě.

Právní firmu založil právník John Pierce, který založil Národní unii ústavního práva. V minulosti zastupoval George Papadopoulose v souvislosti s „ruským podvodem“ z roku 2016, dosáhl zamítnutí žaloby Demokratického národního výboru a pomohl zajistit prezidentskou milost. V současné době rovněž zastupuje obžalované, kteří jsou obviněni v souvislosti s narušením Kapitolu z 6. ledna.

„Takže žaloba byla podána. Právě probíhá proces doručování předvolání všem zúčastněným. A pak zde budeme pravděpodobně brzy usilovat o nějaký soudní příkaz, abychom zajistili, že všechna nařízení související s covidem okamžitě přestanou. A pak budeme pokračovat [v] soudním sporu, návrhu, praxi a zjišťování a nakonec dále k soudu,“ řekl Pierce deníku The Epoch Times.

Tento týden plánuje společnost John Pierce Law podat další žalobu na společnost United Airlines.

„Zasáhneme v podstatě všechny postupně a pak půjdeme také po úřadu pro letectví. Budeme usilovat o to, aby tato pravidla typu očkovacího nařízení a covidových restrikcí byla prohlášena za protiústavní. A dosáhneme verdiktu, že došlo k diskriminaci podle hlavy sedm. Získáme trestní odškodnění za úmyslné způsobení emocionálního utrpení a podobné věci,“ řekl Pierce.

„Nakonec to bude vyžadovat velkou nápravu. A to bude pravděpodobně vyžadovat legislativu a sehnání všech zúčastněných stran u jednacího stolu, ale prvním krokem je občanskoprávní spor.“

Leteckých společností, které jsou státními dodavateli, se týká nařízení prezidenta Joea Bidena ze září loňského roku, podle něhož musí být všichni zaměstnanci těchto společností očkováni proti čínskému viru.

Pierce řekl, že jakmile se o nařízení pro letecké společnosti dozvěděl, předpověděl, že se odehraje další velká vlna soudních sporů.

„[Tyto žaloby] jsou naprosto zásadní. Je to velmi, velmi červená linie – pokud se dostanete do bodu, kdy si musíte vybrat mezi injekcí experimentálního léku do ruky a výplatou, je to prostě neamerické, protiústavní, pobuřující a odporné.“

„Jestli tohle není vrchol, na kterém by se mělo zemřít, pokud jde o svobodu, tak tohle je asi tak blízko, jak si to jen umím představit,“ řekl Pierce.

Josh Yoder, významný letecký pilot a mluvčí organizace Freedom Flyers, který nedávno podpořil „Lidový konvoj“ vedený řidiči kamionů, říká, že v souvislosti s těmito mandáty dochází k obtěžování, vyhrožování, zastrašování, zraněním způsobeným očkováním, a dokonce k sebevraždám.

„Neděláme hromadné žaloby. Vedeme individuální soudní spory. A důvod, proč to děláme tímto způsobem, je ten, že bylo poškozeno tolik lidí a lidé zažili různé úrovně poškození. Máme neočkované, kteří byli obtěžováni a zastrašováni, aby se nechali očkovat. Pak máme také mnoho lidí, kteří se nechali očkovat proti své vůli, kteří k tomu byli donuceni a přinuceni pod hrozbou ztráty zaměstnání,“ řekl Yoder.

„A pak tu máme navíc lidi, kterým očkování způsobilo nějakou újmu, a počet očkovaných s újmou na zdraví roste každým dnem,“ pokračoval Yoder, „je to prostě neuvěřitelné, co se s piloty děje“.

Piloti musí pro udržení své licence absolvovat leteckou prohlídku.

Deník Epoch Times nedávno informoval o tom, že pilot společnosti American Airlines, jedné ze tří největších leteckých společností v zemi, utrpěl mezi dvěma lety, asi šest minut po přistání, zástavu srdce.

„A tak jsme svědky toho, že mnoho pilotů má zdravotní potíže. Konkrétně se hodně setkáváme se srdečními problémy. A mnozí z těchto pilotů se bojí ozvat, protože pokud se ozvou, přijdou o zdravotní osvědčení, o letecké zdravotní osvědčení. Takže pokračují v létání. Máme spoustu pilotů, kteří létají s bolestmi na hrudi a neurologickými potížemi, protože pokud se přihlásí, přijdou o kariéru,“ řekl Yoder.

Freedom Flyers nyní působí jako skupina na obranu pilotů, úřadu pro letectví a společností, aby jim pomohla se přihlásit a promluvit o jejich zdravotním stavu.

„Máme obrovský tým lékařů, kteří těmto lidem pomáhají, ale žádáme všechny, aby se přihlásili. I když je to pro jejich kariéru naprosto zničující, potřebujeme, aby se přihlásili, protože jde o bezpečnost americké veřejnosti,“ řekl Yoder.

Podle skupiny právníků, lékařů a dalších odborníků – a podle pilota, který tvrdí, že jeho kariéra skončila kvůli nežádoucím účinkům vakcíny – porušuje úřad pro letectví své vlastní pravidlo, podle kterého by piloti neměli létat poté, co užívali léky, které byly schváleny po dobu kratší než jeden rok, uvedl v prosinci deník The Epoch Times.

The Epoch Times se obrátil na společnost Atlas Air s žádostí o komentář.

Přeloženo z původního článku newyorské redakce. (jas)