Názor

Navzdory tomu, co by se mohlo zdát z médií, hlavním problémem, který trápí Američany před podzimními průběžnými volbami (tzv. Midterms), není řádění masového zabijáka na škole, jako tomu bylo nedávno v texaském městě Uvalde.

K takovým incidentům dochází v normálních komunitách velmi zřídka, a pokud zrovna nežijete v Chicagu, kde je střílení na denním pořádku, šance, že vás někdo zastřelí, je minimální.

Podle republikánské kongresmanky za Colorado Lauren Boebertové, která hovořila s naší sesterskou televizí NTD, používají nyní demokraté a levicoví aktivisté útok v Uvalde k odvrácení pozornosti od skutečných problémů vyvolaných jejich politikou. Incident v Uvalde jim dle kongresmanky slouží jako záminka ke změně 2. dodatku Ústavy USA (který dává občanům právo se bránit), a také k emocionální mobilizaci obyvatel, aby se ve jménu „bezpečnosti“ vzdali práva vlastnit zbraň.

Podle političky řeší občané před volbami zejména tyto obtíže:

  • Inflace (růst cen pohonných hmot a energií způsobený energetickou nesoběstačností)
  • Problémy se zásobováním (výpadky v dostupnosti zboží v obchodech)
  • Otevřená hranice s Mexikem (nekontrolovatelný příval emigrantů a drog, zvýšená kriminalita)

„Rozhodně se musíme poprat s inflací, a to začíná s obnovením energetické nezávislostí a usilováním o energetickou dominanci. Tak můžeme vyřešit inflaci,“ uvedla Boebertová.

Zmínila také, že fentanyl, droga, kterou mexické kartely pašují do Států ve velkém, „je největším zabijákem osob ve věku 18–45 let“.

„Tohle je něco, co má dopad na naše komunity, zabijí to naše děti, zabijí to tolik lidí v naší společnosti a také to má dopad na naše policejní složky, které se s tímhle přívalem a kriminalitou musí potýkat v celém Coloradu,“ prohlásila pro NTD Boebertová.

Ve volbách do Kongresu USA, které se odehrají 8. listopadu, si budou Američané volit své zástupce do třetiny Senátu a do celé Sněmovny reprezentantů. V obou komorách Kongresu mají momentálně převahu demokraté.

Současné průzkumy ukazují, že volby pravděpodobně vyhrají republikáni, což by prezidentu Bidenovi ztížilo zavádění jeho politických kroků. Historicky v průběžných volbách nejčastěji prohrává strana, která ovládá Bílý dům.

Zdroj: NTD.