Redakce Epoch Times

20. 4. 2023

Scénář: Milan Kajínek / střih: Veronika Sunová / moderátor: Vladimír Laššo

TÉMA: Diskuse o protiepidemických opatřeních

Záznam konference naleznete zde.

OPRAVA: Ústav zdravotnických informací a statistiky České republiky (ÚZIS), spadá pod působnost Ministerstva zdravotnictví.

Minulý týden proběhla v Praze odborná konference, která se zaměřila zejména na případy „poškození zdraví dětí“ v důsledku „epidemických opatření“ vydávaných vládou během takzvané „koronavirové krize“.

Odborná diskuze se věnovala zejména potenciálním i reálným rizikům, které podle účastníků akce „ohrožují mladou generaci a děti“. Čeští experti z různých oborů rozebírali otázky fyzického a duševního zdraví dětí, které bylo podle některých z nich silně zasaženo povinným testováním, lockdowny a nošením roušek, jejichž účinek na omezování šíření onemocnění covidu-19 byl podle řady studií minimální a nesl s sebou řadu negativních účinků.

Diskutována byla také rizika spojená s očkováním dětí nad 12 let proti onemocnění covid-19.

Mezi nejzávažnější témata diskutovaná na konferenci patří skutečnost, že Ústav zdravotnických informací a statistiky České republiky, který spadá pod působnost Ministerstva financí, dosud veřejnosti ani vědcům neposkytl data, která by podle zákona měl poskytnout.

Čeští lékaři a vědci se stále snaží data od státního úřadu vymoci podle zákona o svobodném přístupu k informacím. Situaci popisují někteří z nich jako „absurdní“, protože úřad je placený z daní občanů České republiky za to, aby sbíral o občanech zevrubná data, ale není ochoten občanům data ukázat nebo data zveřejnit, přestože mu to zákon ukládá.

Jeden z hlavních řečníků konference doktor Vladimír Čížek deníku Epoch Times sdělil, že konference je pro českou veřejnost důležitá, a proto by měli věnovat čas video-záznamu konference, který je dostupný on-line.

Na konferenci vystoupili čeští experti jako jsou například imunolog a alergolog profesor Vojtěch Thon, klinický psycholog a psychoterapeut Jaroslav Simon nebo bývalý zaměstnanec společnosti Pfizer, epidemiolog Roman Kovařík.

TIP: Jak úspěšný je ivermektin proti covidu-19? Hodnotí profesor Paul Marik