Ivan Pentchoukov

11. 1. 2019

V prvních politických projevech nový brazilský prezident Jair Bolsonaro oznámil, že jeho volební vítězství osvobodilo Brazílii od „socialismu a politické korektnosti“. Jeho snahy ocenil americký prezident Donald Trump, který se v USA pokouší podnikat podobné kroky v různých vrstvách společnosti a politiky.

„Jednou z našich strategií, jak pomoci Brazílii, aby vystoupala z nejnižšího dna vzdělávacího žebříčku, je bojovat s marxistickým brakem v našich školách,“ napsal Bolsonaro na svém Twitterovém účtu. „Budeme usilovat o formování občanů, a ne politických militantů.“

V následné zprávě napsal, že jeho vláda se zaměří na opak toho, co dělala předchozí vláda, „která úmyslně investovala do utváření otrocké mysli, která následuje vizi socialistické nadvlády“.

Brazilský vzdělávací systém je značně prostoupen marxistickým vlivem. Učebnice obsahují útoky na kapitalismus a chválu socialismu.

Bolsonarovo rozhodnutí zabývat se systémem školství pravděpodobně není náhodné. Mezinárodní komunistické hnutí ai vybralo brazilský vzdělávací systém jako primární cíl své infiltrace. 

Tuto myšlenku vyjádřil také spisovatel Jeff Nyquist, který dělal rozhovory s řadou odborníků o situaci v brazilské společnosti.

„Socialismus a politická korektnost“ infiltrovala do značné míry také americké školství a jsou podporovány politickým křídlem amerických Demokratů (Obama, Clintonová…). V Brazílii „je to ještě hlubší než ve Spojených státech, a to je (samo o sobě) hodně vypovídající“, řekl Nyquist s odkazem na vliv socialistického smíšlení na brazilský vzdělávací systém. 

„Některé ze stejných programů, které krajní levice zavedla do vzdělávacího systému USA, zavedla také v Brazílii. Nejdříve se tak dostali do oblasti vzdělávání.“

V USA se v současné době pokouší bojovat proti masivnímu vlivu levice a prvkům „socialismu a politické korektnosti“ nový prezident Donald Trump (Republikáni) a nahrazovat je „tradičními hodnotami“, jako je víra a rodina. 

„V Americe víme, že víra a rodina, nikoliv vláda či byrokracie, jsou základním kamenem společnosti. Naše motto je: ‚Věříme v Boha‘,“ uvedl Donald Trump na konci ledna 2018 na zasedání kongresu USA.

Podobné snahy nyní ukazuje také brazilský prezident Bolsonaro, který v listopadu 2018 jmenoval Ricarda Vélez-Rodrigueze, označujícího se za antikomunistu, aby vedl brazilské ministerstvo školství. 

Týden předtím, než byl jmenován, Vélez-Rodriguez napsal na svém blogu, že Brazilci se stali „rukojmími vzdělávacího systému, který indoktrinuje studenty scientismem a marxismem“.

Vélez-Rodriguez považuje brazilské konzervativní hnutí „Školy bez politických stran“ za součást řešení. Návrh zákona s podobným názvem leží v brazilském kongresu od roku 2014. Zákon má ambici vykázat některá témata – včetně politiky, sexuality a genderové teorie – ze školních učeben. 

Vélez-Rodriguez je podporován Olavem de Carvalhem, brazilským konzervativcem žijícím v USA, jehož dílo leželo mezi čtyřmi knihami na Bolsonarově stole během jeho projevu po vítězství ve volbách. O této skutečnosti informoval The Nation.

rozhovoru pro The Epoch Times de Carvalho uvedl, že brazilská vládnoucí Dělnická strana je „komunistická strana“. Vláda komunistů v Brazílii zasahuje až do školního systému, poznamenal de Carvalho.

„Ovládají všechna média s jednou nebo dvěma malými výjimkami. Řídí všechny univerzity. Řídí všechny kulturní instituce. Řídí prakticky všechno,“ řekl de Carvalho o rozšířeném vlivu komunistů v Brazílii.

Podle spisovatele Jeffa Nyquista bude v Brazílii snadnější uskutečnit očistu vzdělávacího systému od marxistického vlivu než ve Spojených státech. V Brazílii je vláda mnohem více centralizovaná, což umožní lidem okolo Bolsonara rychle prosazovat významné změny. 

Ve Spojených státech je systém veřejné správy řízen převážně na státní a místní úrovni, přičemž federální ministerstvo školství má jen malý celkový vliv, dodal Nyquist.

Americký prezident Donald Trump, který „jede“ na stejné vlně „dekomunizace společnosti“, napsal na svém Twitterovém účtu 1. ledna 2019, že inaugurační projev Bolsonara byl „skvělý“ a dodal, že „Spojené státy jsou s vámi!“

Přeložil a upravil Milan Kajínek.

Originální článek naleznete na stránkách Epoch Times New York

https://www.youtube.com/watch?v=FFzwmWeyg5s

Declassified (Odtajněno) je novým pořadem deníku The Epoch Times zaměřeným na neviditelné války, nekonvenční zbraně, politickou analýzu a s tím související témata. 

Pořadem provázejí Gina Shakespeare a Joshua Philipp, kteří mluví s některými předními odborníky v oblasti bezpečnostních otázek, které jsou často málo známé, ale které nás všechny ovlivňují. 

Témata pořadu zahrnují: podvratná činnost, psychologická válka, vesmírné soutěžení, zločiny, špionáž, ideologie, nekonvenční zbraně, armádu, vymáhání práva, vlastenectví a tradiční hodnoty. 

Pořad si klade za poslání hledat pravdu, zakládat všechna tvrzení na faktech a zabraňovat tomu, aby byli diváci dezinformováni a zaváděni – motem deníku Epoch Times je návrat k tradiční a autentické žurnalistice.

Související témata

Přečtěte si také

Dotace na elektromobily nejsou třeba, na trhu se prosadí samy, myslí si ministr Kupka
Dotace na elektromobily nejsou třeba, na trhu se prosadí samy, myslí si ministr Kupka

Podle ministra dopravy Martina Kupky není třeba dotovat koupi elektromobilů, cestu na trh si najdou samy, jakmile spadnou ceny. Stát zainvestuje 5 miliard do dobíjecích stanic.

Trump se setkal s polským prezidentem Dudou v Trump Toweru
Trump se setkal s polským prezidentem Dudou v Trump Toweru

Bývalý prezident Donald Trump se ve středu večer v New Yorku setkal s polským prezidentem Andrzejem Dudou, přičemž dvojice diskutovala o zásadních mezinárodních otázkách, jako je situace na Ukrajině, Blízký východ a výdaje NATO.

„Jsme v té nejhorší čtvrtině v rámci Evropy.“ Obezita u dětí se v ČR zvyšuje, má vliv i na duševní zdraví
„Jsme v té nejhorší čtvrtině v rámci Evropy.“ Obezita u dětí se v ČR zvyšuje, má vliv i na duševní zdraví

Na téma Obezita, vliv prostředí a duševní zdraví se ve středu v Poslanecké Sněmovně konal kulatý stůl, kde se sešli a diskutovali spolu zástupci různých odvětví medicíny, kteří se problému obezity u dětí věnují.

„Přece nechceme ztratit další generaci.“ Senátoři chtějí širší diskuzi o vlivu sociálních médií na děti
„Přece nechceme ztratit další generaci.“ Senátoři chtějí širší diskuzi o vlivu sociálních médií na děti

Senátorka Daniela Kovářová iniciovala širší diskuzi o negativních dopadech nových médií a sociálních sítí na děti a eventuálně problematiku i legislativně omezit. Kolegové z podvýboru ji podpořili.

Vít Rakušan a jeho slavná výjimka z migračního paktu
Vít Rakušan a jeho slavná výjimka z migračního paktu

Vít Rakušan tvrdí, že z migračního paktu budeme mít výjimku kvůli velkému počtu ukrajinských uprchlíků. Nebudeme prý muset přijímat migranty, ani platit pokutu půl milionu Kč za nepřevzatého migranta. Už v červenci 2023 jsem psal o tom, že s výjimkou pro Ukrajince v migračním paktu je to mnohem složitější.