Šestnáctiletý mladík spadl z balkonu z osmého poschodí luxusní výletní lodě Harmony of the Seas, která byla v přístavu na Haiti. Po pádu zemřel.

Svědek nehody řekl 16. ledna ABC News, že mladík spadl, když se pokoušel dostat se do pokoje přes balkon. Údajně si zapomněl v pokoji klíč.

Soudní lékař z Floridy identifikoval oběť jako Laurenta Mercera ze souostroví Wallis a Futuna v Jižním Pacifiku, uvedlo ABC.

„Lékařský tým lodě se snažil chlapce resuscitovat, ale utrpěl těžké zranění hlavy. Byl prohlášený za mrtvého,“ uvedla později kancelář soudního znalce pro Florida Sun-Sentinel. Dle Sun-Sentinelu byl Mercer na týdenní výletní plavbě s rodinou.

Na Facebooku a Twitteru se objevily zprávy od pasažerů lodě, kteří viděli pád mladíka na vlastní oči.

Jaclyn Syroney napsala na svůj FB: „Byla jsem na lodi a viděla jsem, jak dopadl na betonové molo. Bylo to kolem 11:30 dopoledne.“

„Posádka byla neskutečně rychlá a snažila se ho oživit. Jsem si ale jistá, že při dopadu hned zemřel,“ napsala.

Epidemie

Tragedie přišla jen pár dní poté, co se na další lodi společnosti, Oasis of the Seas, objevil vir Norovirus u 277 lidí a loď musela zamířit zpět na Floridu. 

Mluvčí společnosti, Torres, řekl pro AP 10. ledna: „Myslíme, že je správné umožnit každému dostat se bezpečně domů namísto toho, aby se hosté báli o své zdraví.“

Firma řekla, že pasažéři dostanou své peníze zpět. 

Torres řekl pro Florida Today, že v době vypuknutí epidemie bylo na lodi kolem 9 000 osob.

Redakční úprava a překlad článku newyorské redakce: J. S.