Syn amerického prezidenta Donalda Trumpa řekl, že společnost Trump Organisation podnikne právní kroky vůči mediálnímu domu MSNBC a jeho moderátorovi Lawrence O’Donnellovi poté, co lehkovážně odvysílali neověřené informace, což moderátor později přiznal.

I když O’Donnell 28. srpna přiznal v písemném prohlášení, že informoval chybně a obecně se omluvil, Eric Trump a jeho společnost budou očerňující informování řešit právně.

„Byl to bezhlavý pokus o očernění naší rodiny a pošpinění skvělé společnosti. Omluva nestačí, když skutečným cílem bylo jen uškodit a ublížit. Jako společnost podnikneme právní kroky. Tato neetická jednání musí skončit,“ napsal na svém Twitteru Eric Trump, výkonný viceprezident Trump Organization.

MSNBC se zatím jasně nevyjádřil, zda O’Donnell přijde k újmě za reportování neověřených informací, a NBC Universal na požadavek The Epoch Times o komentář neodpověděl.

Americký prezident se k věci vyjádřil také.

„Zcela nepřesné zprávy Lawrence O’Donnella, za které byl přinucen se omluvit, nejsou NIČÍM JINÝM než hroznými, zkorumpovanými a podvodnými zprávami, kterým čelím (spolu s miliony SKVĚLÝCH podporovatelů) již roky. Tak zlé pro USA!“ napsal Trump starší na svém Twitteru.

Vážení čtenáři, nenechte si ujít to nejlepší z Epoch Times! Přihlašte se k našemu Newsletteru.

Právní zástupce Trumpa, Charles Harder, ve svém dopisu pro NBC Universal konstatuje, že O’Donnellovy výroky byly „nepravdivé, na cti utrhačné a extrémně poškozující“.

Řekl také, že dokumenty o půjčkách, o kterých se O’Donnell zmiňoval, jsou „zaznamenané, veřejně dostupné a k nalezení online“.

„A tedy, zlý úmysl může být lehce prokázán na základě vašeho bezhlavého ignorování pravdy a bezdůvodného spoléhání se na údajný ‘zdroj’, který ve vašem příběhu ani neodhalí svou totožnost a pravděpodobně zavádí vás a veřejnost z politických důvodů nebo jiných postranních motivů,“ pokračoval obhájce.

MSNBC byl jedním z prvních šiřitelů konspirační teorie o Trumpovi a jeho propojení s Ruskem za účelem vítězství v prezidentských volbách 2016.

Překlad a redakční úprava původního článku newyorské redakce: J. S.