Syn amerického prezidenta Donalda Trumpa řekl, že společnost Trump Organisation podnikne právní kroky vůči mediálnímu domu MSNBC a jeho moderátorovi Lawrence O’Donnellovi poté, co lehkovážně odvysílali neověřené informace, což moderátor později přiznal.

I když O’Donnell 28. srpna přiznal v písemném prohlášení, že informoval chybně a obecně se omluvil, Eric Trump a jeho společnost budou očerňující informování řešit právně.

„Byl to bezhlavý pokus o očernění naší rodiny a pošpinění skvělé společnosti. Omluva nestačí, když skutečným cílem bylo jen uškodit a ublížit. Jako společnost podnikneme právní kroky. Tato neetická jednání musí skončit,“ napsal na svém Twitteru Eric Trump, výkonný viceprezident Trump Organization.

MSNBC se zatím jasně nevyjádřil, zda O’Donnell přijde k újmě za reportování neověřených informací, a NBC Universal na požadavek The Epoch Times o komentář neodpověděl.

Americký prezident se k věci vyjádřil také.

„Zcela nepřesné zprávy Lawrence O’Donnella, za které byl přinucen se omluvit, nejsou NIČÍM JINÝM než hroznými, zkorumpovanými a podvodnými zprávami, kterým čelím (spolu s miliony SKVĚLÝCH podporovatelů) již roky. Tak zlé pro USA!“ napsal Trump starší na svém Twitteru.

Právní zástupce Trumpa, Charles Harder, ve svém dopisu pro NBC Universal konstatuje, že O’Donnellovy výroky byly „nepravdivé, na cti utrhačné a extrémně poškozující“.

Řekl také, že dokumenty o půjčkách, o kterých se O’Donnell zmiňoval, jsou „zaznamenané, veřejně dostupné a k nalezení online“.

„A tedy, zlý úmysl může být lehce prokázán na základě vašeho bezhlavého ignorování pravdy a bezdůvodného spoléhání se na údajný ‘zdroj’, který ve vašem příběhu ani neodhalí svou totožnost a pravděpodobně zavádí vás a veřejnost z politických důvodů nebo jiných postranních motivů,“ pokračoval obhájce.

MSNBC byl jedním z prvních šiřitelů konspirační teorie o Trumpovi a jeho propojení s Ruskem za účelem vítězství v prezidentských volbách 2016.

Překlad a redakční úprava původního článku newyorské redakce: J. S.