Americká demokratická kongresmanka, Tulsi Gabbardová (Hawaii), se veřejně pustila do Hillary Clintonové a jejích spojenců v Demokratické straně. Slibuje zbavit Spojené státy „zkorumpovaných elit“.

Ve videu, které zveřejnila na svém twitterovém účtu 20. října, vybízí prezidentská kandidátka Gabbardová veřejnost, aby jí pomohla napravit Demokratickou stranu a vykořenit z ní korupci.

Gabbardová říká, že se na ni Clintonová snaží házet špínu od prvního dne, kdy Gabbardová podpořila v prezidentských volbách 2016 senátora Bernieho Sanderse.

„Lidé mě v roce 2016 varovali, že podpora Bernieho Sanderse bude znamenat konec mé politické kariéry,“ řekla Gabbardová

Říkali: „Clintonová nikdy nezapomene a její bohatí a vlivní přátelé, spojenci v politice a médiích, se postarají o to, aby tě zničili‘.“

Dále ve videu Gabbardová říká: „Pokusili se zničit mou reputaci a moji službu vlasti, protože jsem se jim postavila.“

Kandidátka na prezidentku zveřejnila video v neděli večer (20. října 2019) v reakci na interview Clintonové v minulém týdnu, kdy jí bývalá ministryně zahraničí bez poskytnutí evidence implicitně označila za „oblíbenkyni“ Rusů.

Gabbardová v rozhovoru pro Tucker Carlson Tonight ve Fox News uvedla, že se domnívá, že Clintonová ji očerňuje kvůli tomu, že se nenechá ovládat. A také v pořadu poukazuje na svůj naprosto odlišný postoj k zahraniční politice v oblasti zbraní a válčení.

„Důvodem, proč to dělá je, že rozhodně ví, že mě nemůže ovládat. Že se stavím proti všemu, co ona zastupuje. A pokud budu zvolena prezidentkou, pokud budu demokratická kandidátka a zvolená prezidentka, tak se mnou nebude moci manipulovat. Nebude moci pokračovat v ovlivňování zpoza opony, aby pokračovaly války ve jménu změny režimu, které jsou tak nákladné,“ řekla Gabbardová.

Ve svém videu na Twitteru dále Gabbardová uvedla, že pokud se někdo postaví Clintonové a „stranickým obchodníkům“, bohatým elitám a válečné mašinerii, takového člověka zničí a zdiskreditují. Sama se ale zastrašit nenechá a chce Demokratickou stranu a zemi zbavit zkorumpovaných elit.

Ke zprávě přispěl reportér The Epoch Times Zachary Stieber.

Redakční úprava a překlad původního článku. J. S.