Melanie Sun

2. 12. 2020

Federální soudce vydal v neděli 30. listopadu v pozdních nočních hodinách dočasný soudní příkaz, ve kterém zakázal volebním úředníkům vymazat nebo pozměnit volební automaty Společnosti Dominion Voting Systems, které byly použity ve státě Georgie v listopadových volbách.

Nouzový příkaz byl jeho třetím vydaným rozhodnutím (pdf) ve věci žaloby bývalé prokurátorky USA Sidney Powellové, která požadovala vydání nouzového příkazu k „neprodlenému zajištění a zabavení hlasovacího zařízení pro forenzní audit expertů obžaloby“.

Americký okresní soudce Timothy Batten st. prohlásil, že obžalovaným se „nařizuje zdržet se změnění, zničení nebo vymazání nebo umožnění pozměnění, zničení nebo vymazání jakéhokoli softwaru nebo dat na jakémkoli hlasovacím stroji společnosti Dominion v okresech Cobb, Gwinnett a Cherokee“.

Nařídil také volební radě, aby „neprodleně předložila žalobcům kopii smlouvy mezi státem (Georgie) a společností Dominion“.

Společně s žádostí o soudní příkaz bylo soudu podáno čestné prohlášení pracovníka centra pro sčítání hlasů. V něm volební úředník 25. listopadu 2020 napsal, že některé stroje pro počítání hlasovacích lístků měly být resetovány 30. listopadu 2020, aby mohly být použity pro strojový přepočet požadovaný kampaní prezidenta Trumpa. Přepočet má být uskutečněn v důsledku těsného rozdílu hlasů mezi Trumpem a demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

Poté, co zaměstnanec obdržel zprávu o resetování strojů, informoval svého nadřízeného v následující zprávě, protože měl obavy, že bude vymazána strojová paměť.

„Vídám množství oznámení právníků o možném zabavení strojů,“ napsal pracovník průzkumu v čestném prohlášení. „Právníci nyní říkají, že stroje by měly být zabaveny bezprostředně předtím, než k tomu (smazání) dojde, aby byla chráněna forenzní data. Říkají, že tyto stroje je třeba co nejdříve zabavit. Dobrá. Možná jsem příliš paranoidní, ale ujistěte se, že to (smazání) je to, co máme dělat.“

Vedoucí odpověděl: „To je to, co máme dělat. Zastavení tohoto procesu bude vyžadovat soudní příkaz – takže si myslím, že novinky musíme sledovat dál. Pokud dostaneme soudní příkaz k zastavení, uvidíme to v našich SOS informacích.“

Když se pracovník průzkumu zeptal, zda reset ze strojů vymaže i forenzní data, manažer odpověděl, že: „Atlanta to už udělala.“

Překlad článku byl redakčně zkrácen.

Na tvorbě článku se podílel Ivan Pentchoukov.

původního (nezkráceného) článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil M. K.

Související témata

Přečtěte si také

Dotace na elektromobily nejsou třeba, na trhu se prosadí samy, myslí si ministr Kupka
Dotace na elektromobily nejsou třeba, na trhu se prosadí samy, myslí si ministr Kupka

Podle ministra dopravy Martina Kupky není třeba dotovat koupi elektromobilů, cestu na trh si najdou samy, jakmile spadnou ceny. Stát zainvestuje 5 miliard do dobíjecích stanic.

Trump se setkal s polským prezidentem Dudou v Trump Toweru
Trump se setkal s polským prezidentem Dudou v Trump Toweru

Bývalý prezident Donald Trump se ve středu večer v New Yorku setkal s polským prezidentem Andrzejem Dudou, přičemž dvojice diskutovala o zásadních mezinárodních otázkách, jako je situace na Ukrajině, Blízký východ a výdaje NATO.

„Jsme v té nejhorší čtvrtině v rámci Evropy.“ Obezita u dětí se v ČR zvyšuje, má vliv i na duševní zdraví
„Jsme v té nejhorší čtvrtině v rámci Evropy.“ Obezita u dětí se v ČR zvyšuje, má vliv i na duševní zdraví

Na téma Obezita, vliv prostředí a duševní zdraví se ve středu v Poslanecké Sněmovně konal kulatý stůl, kde se sešli a diskutovali spolu zástupci různých odvětví medicíny, kteří se problému obezity u dětí věnují.

„Přece nechceme ztratit další generaci.“ Senátoři chtějí širší diskuzi o vlivu sociálních médií na děti
„Přece nechceme ztratit další generaci.“ Senátoři chtějí širší diskuzi o vlivu sociálních médií na děti

Senátorka Daniela Kovářová iniciovala širší diskuzi o negativních dopadech nových médií a sociálních sítí na děti a eventuálně problematiku i legislativně omezit. Kolegové z podvýboru ji podpořili.

Vít Rakušan a jeho slavná výjimka z migračního paktu
Vít Rakušan a jeho slavná výjimka z migračního paktu

Vít Rakušan tvrdí, že z migračního paktu budeme mít výjimku kvůli velkému počtu ukrajinských uprchlíků. Nebudeme prý muset přijímat migranty, ani platit pokutu půl milionu Kč za nepřevzatého migranta. Už v červenci 2023 jsem psal o tom, že s výjimkou pro Ukrajince v migračním paktu je to mnohem složitější.