Francouzský princ, tak mu někteří říkají. Francouzský buldoček patří mezi malá molossoidní plemena psů. Pokud přemýšlíte o pořízení buldočka, přečtete si víc o tom, jak je snadné je držet, jak se o ně starat a jak se chová typický francouzský buldoček. Dozvíte se, jestli je to dobrý pes pro Vás.

Francouzský buldoček – pravidla krmení

Základ péče o francouzského buldočka je kvalitní a vyvážená strava, protože má sklony k obezitě. Tento pes nemá velké nároky na pohyb a nezvládá dlouhé procházky, proto dieta je velmi důležitá. U tohoto plemene jsou častým zdravotním problémem dýchací potíže typické pro všechny psy s krátkou lebkou. Francouzské buldočky občas může potrápit také onemocnění kůže.

Několik značek nabízí krmivo přizpůsobené k specifické potřebě francouzského buldočka. Máte několik možností. Ve zverimexech najdete speciální Granule pro francouzské buldočky – je to kvalitní suché krmivo určené pro toto plemeno. Můžete koupit suché a nebo mokré krmivo. Suché granule musí mít správnou formu malých a tvrdých kroketů. Nejlepší je převést domácího mazlíčka na hotovou dietu a dodržovat optimální kalorické hladiny. Krmná dávka je obvykle popsaná na obalu a liší se podle věku, velikostí a aktivity psa.

Můžete také připravovat psí krmivo doma. Pokud se domácí recepty nepoužívají jen jako doplněk, ale jako obvyklá strava buldočka, je nezbytné, abyste získali informace o správné výživové a energetické hodnotě. Nejlepší krmivo pro francouzského buldočka splňuje tyto podmínky:

  • obsahuje dost proteinu masového původu,
  • procento sacharidů a tuků by mělo být co nejnižší, protože působí přibírání na váze,
  • je lehce stravitelné a obsahuje ingredience podporující imunitu,
  • je zdrojem snadno stravitelných vitamínů a minerálů

Péče o francouzského buldočka

Francouzský buldoček, stejně jako další psi, potřebuje pohyb, ačkoli brachycephalický syndrom působí problémy s dýcháním, proto dejte pozor, aby se nenamáhal. Srst těchto psů není náročná na údržbu. Stačí regulární kartáčování mrtvých chlupů tvrdým kartáčem pro malé krátkosrsté psy.

Čas od času se doporučuje koupání. Francouzský buldoček potřebuje kvalitní obleček na zimu. Má velmi nízkou toleranci na chladné nebo vlhké počasí, protože má krátkou srst. Velmi důležitá je péče o kožní řasy (záhyby) v obličeji, kde se často rozvíjí kožní záněty, infekce a opruzeniny. Základem péče je také pravidelné čištění uší použitím profesionálních produktů. Drápky je nejlepší zkontrolovat jednou za měsíc.

Povaha francouzského buldočka

Francouzský buldoček je extrovertní, kontaktní a inteligentní. Velmi rád pobývá ve společnosti své rodiny a velmi k ní přilne. Svým lidem je oddaný. S ostatními zvířaty nemá obvykle žádný problém. Má správný vztah k malým a větším dětem – buldoček si od nich nechá hodně líbit a bude trpělivý. I když francouzský buldoček není agresivní, musíte pamatovat na základní výcvik mladého psa. Někteří psi se mohou chovat dominantně vůči neznámým lidem, ačkoli si na ně rychle zvykají. Buldočci nejsou velcí, ale jsou odvážní. Mají také potlačený lovecký instinkt.