Vybrat si pojištění online není nijak složitá záležitost, stačí pár minut a můžete ušetřit i tisíce korun na ročním pojistném. Jak si vybrat pojištění online?

Využívejte srovnání pojištění

Na jedné straně nikdo z nás nemá rád přeplatky a rádi hledáme i malé úspory spojené s provozem automobilu. Na druhou stranu velmi často přeplácíme několik stovek korun za povinné ručení či životní pojištění. Obvykle souhlasíme s obnovením pojistky se současným pojistitelem za navrhovanou cenu, protože nemáme čas a ochotu hledat lepší nabídku. To si si pojišťovny uvědomují a ceny uměle zvyšují. Mezitím existuje jednoduchá rada k nákupu nejlevnějšího pojištění – porovnejte pojistné v co největším počtu společností. Můžete to udělat třemi způsoby: osobně při návštěvě pojišťovacího agenta, navštívit web konkrétního pojišťovny jako je například Kooperativa, Uniqua nebo Allianz a vypočítat si tam pojistné nebo použít web pro srovnání pojištění.

Kolosální rozdíly v ceně pojištění

Podívejme se na různé způsoby nákupu levného povinného ručení. V případě tohoto typu pojištění je nejdůležitější cena, protože všichni pojistitelé nabízejí stejné podmínky. Výhodou nákupu od pojišťovacího agenta je pohodlí. Obvykle stačí předložit doklady a řidičský průkaz vozidla, abyste měli pojištění v kapse. Problém je v tom, že cena nemusí být vždy atraktivní. Dokonce i pojišťovací makléři obvykle spolupracují s maximálně několika pojišťovnami, ne vždy s nejlevnějšími. Osoba prodávající pojistku může navíc navrhnout společnost, u které má nejvyšší provizi, postará se o svůj zisk, nikoli o úspory pro řidiče. Pojistitelé navíc nejsou příliš ochotní nabízet slevy na pojistky zakoupené tradičním způsobem, online transakce jsou upřednostňovány spíše.

Stojí za to použít srovnání pojištění?

Možná je tedy lepší použít tuto formu nákupu, tedy online pojištění? Určitě ano. Nejen, že máte větší šanci získat lepší cenu, ale můžete také počítat s dalšími slevami a akcemi. Chcete-li opravdu najít zajímavou nabídku, přejdete zpravidla na web konkrétního pojistitele a vypočítáte si tam pojistné. Za předpokladu, že vám vyplnění formuláře bude trvat čtvrt hodiny, je při kontrole cen u tuctu pojišťovacích agentů časově náročné a účinně odrazuje od hledání levného pojistného.

Z tohoto důvodu je nejlepší použít kalkulačku, která nabízí nejen pohodlí, ale také zaručuje, že najdeme nejlevnější nabídku. Vše, co musíte udělat, je zadat své údaje na webových stránkách daného webu a údaje o vozidle (např. Značka, model, objem motoru), abyste viděli výpočty pro několik pojistitelů na monitoru. Online kalkulačka pojištění pracuje rychle a ukáže vám veškeré aktuální nabídky na trhu na jednom místě. Pokud se rozhodnete pro nákup, zbytek transakce proběhne také online. Za pojistku můžete platit platební kartou nebo rychlým převodem. Na e-mailovou adresu je zasláno potvrzení o koupi pojištění. Tímto způsobem lze najít nejen vhodné povinné ručení, ale i životní pojištění, cestovní pojištění a další produkty.