PR článek

13. 4. 2021

Přestože by se na první pohled mohlo zdát, že se kvůli aktuální situaci do podnikání nikdo příliš nežene, mnoho lidí si i v současné situaci pohrává s myšlenkou začít pracovat podle sebe. V dnešní nejisté době se více než kdy dřív projevuje velká výhoda podnikání prostřednictvím společnost, kterou je omezené nebo dokonce žádné ručení za případné dluhy vlastním majetkem.

Existuje mnoho způsobů, jak získat společnost. Snad každého jako první napadne nejobvyklejší způsob, a to založení firmy. Protože je však založení společnosti bez jakékoliv pomoci vlastními silami poměrně náročný proces, stále více lidí hledá jiné řešení. Naštěstí existují specialisté, kteří nabízejí již dříve profesionálně založené firmy na prodej. Využití jejich služeb Vám ušetří spoustu starostí i času, který můžete využít smysluplnějším způsobem, než je studování příslušných zákonů a vyřizování nezbytných dokumentů.

Pokud máte příliš specifické požadavky a obáváte se, že Vám žádná z nabízených firem nebude vyhovovat, nemusíte mít strach. Řada poskytovatelů prodávající již založené firmy nabízí také možnost poradentství se založením společnosti nebo mohou založit společnosti místo Vás.

Jednoduchá odpověď – koupě ready made společnosti

Jak již samotný název napovídá, ready made společnosti se vyznačují tím, že byly založeny pouze za jediným účelem. Tyto společnosti slouží k prodeji podnikateli, který se nechce pouštět do založení společnosti vlastními silami, přesto by však rád čerpal výhody, které podnikání prostřednictvím společnosti nabízí. Může se jednat třeba o omezené nebo dokonce žádné ručení za dluhy společnosti vlastním majetkem, vyšší prestiž společnosti ve srovnání s OSVČ nebo případná snazší převoditelnost podnikání.

Při koupi ready made společnosti kupujete společnost, která je již zapsána v obchodním rejstříku a můžete tak mít jistotu, že při založení společnosti byly dodrženy všechny zákonem požadované náležitosti. Společnost je také zcela čistá a nikdy v minulosti nevyvíjela žádnou činnost, nemusíte se tedy bát, že by na Vás přešly peněžité dluhy či jiné závazky, ani že by pověst společnosti byla poškozena minulými podnikatelskými neúspěchy.

Základem je vybrat správného poskytovatele

Na trhu dnes působí celá řada poskytovatelů nabízející prodej ready made společností a může tak být těžké si vybrat. Výběr přitom není radno podcenit.

Navést k tomu správnému poskytovateli by Vás měla především hodnocení spokojených zákazníků, kteří služby využili před Vámi. Seriózní poskytovatelé mají reference často uvedeny přímo na svých internetových stránkách, nemusíte je tak složitě vyhledávat.

Vždy se také nezapomeňte zeptat, jaké služby jsou zahrnuty v ceně. Ve většině případů je cena konečná a zahrnuje veškeré náklady spojené s převodem společnosti na nového majitele včetně vyhotovení notářského zápisu a oznámení této skutečnosti v obchodním rejstříku.

Přečtěte si také

Dotace na elektromobily nejsou třeba, na trhu se prosadí samy, myslí si ministr Kupka
Dotace na elektromobily nejsou třeba, na trhu se prosadí samy, myslí si ministr Kupka

Podle ministra dopravy Martina Kupky není třeba dotovat koupi elektromobilů, cestu na trh si najdou samy, jakmile spadnou ceny. Stát zainvestuje 5 miliard do dobíjecích stanic.

Trump se setkal s polským prezidentem Dudou v Trump Toweru
Trump se setkal s polským prezidentem Dudou v Trump Toweru

Bývalý prezident Donald Trump se ve středu večer v New Yorku setkal s polským prezidentem Andrzejem Dudou, přičemž dvojice diskutovala o zásadních mezinárodních otázkách, jako je situace na Ukrajině, Blízký východ a výdaje NATO.

„Jsme v té nejhorší čtvrtině v rámci Evropy.“ Obezita u dětí se v ČR zvyšuje, má vliv i na duševní zdraví
„Jsme v té nejhorší čtvrtině v rámci Evropy.“ Obezita u dětí se v ČR zvyšuje, má vliv i na duševní zdraví

Na téma Obezita, vliv prostředí a duševní zdraví se ve středu v Poslanecké Sněmovně konal kulatý stůl, kde se sešli a diskutovali spolu zástupci různých odvětví medicíny, kteří se problému obezity u dětí věnují.

„Přece nechceme ztratit další generaci.“ Senátoři chtějí širší diskuzi o vlivu sociálních médií na děti
„Přece nechceme ztratit další generaci.“ Senátoři chtějí širší diskuzi o vlivu sociálních médií na děti

Senátorka Daniela Kovářová iniciovala širší diskuzi o negativních dopadech nových médií a sociálních sítí na děti a eventuálně problematiku i legislativně omezit. Kolegové z podvýboru ji podpořili.

Vít Rakušan a jeho slavná výjimka z migračního paktu
Vít Rakušan a jeho slavná výjimka z migračního paktu

Vít Rakušan tvrdí, že z migračního paktu budeme mít výjimku kvůli velkému počtu ukrajinských uprchlíků. Nebudeme prý muset přijímat migranty, ani platit pokutu půl milionu Kč za nepřevzatého migranta. Už v červenci 2023 jsem psal o tom, že s výjimkou pro Ukrajince v migračním paktu je to mnohem složitější.