PR článek

25. 5. 2021

Košile je nepostradatelnou součástí každého pánského a troufáme si říci, že i dámského šatníku. V dnešní době můžeme vybírat z nepřeberného množství typů košil, hodících se pro různé druhy událostí.

Již dávno není pravdou, že by byla košile pouze společenské oblečení na formální příležitosti. Vzít si ji můžeme k džínům, šortkám i plátěným kalhotám. Jak se ale dámy shodují, nejvíce sluší košile mužům právě pod pánským oblekem. Není však košile jako košile. Proto vám na následujících řádcích přinášíme typy, díky kterým bude vaše košile jako ze žurnálu.

Jaké náčiní potřebujeme k žehlení?

Základem žehlení, ať už žehlíte pánské trička nebo ubrusy, je dostatečně prostorné žehlicí prkno, ideálně s rukávníky a kvalitní žehlička. V dnešní době už odzvonilo starým modelům žehliček bez napařovacího systému.

Na suchou žehličku narazíme opravdu už jen výjimečně a vyžehlit s ní kvalitně košili umí pouze opravdoví přeborníci. My raději doporučujeme napařovací či parní žehličky, s kterými bude žehlení hračka. Parní žehlička disponuje externím zásobníkem páry a vydrží tak žehlit delší časový úsek.               

Jaká je správná příprava před žehlením?

Nebojte se, zas taková věda to není. Vezmeme to popořadě, Nejdříve zkontrolujeme, zda máme v zásobníku dostatek destilované vody. Jestli-že ano, podíváme se na teplotu. Většina žehliček má na vrchním kolečku popsané stupně a často zde objevíme informaci, pro jakou tkaninu je teplota doporučená.

Pokud si však nejsme jistí, z jakého materiálu je naše košile, zkontrolujeme nejdříve její cedulku. Jestli-že je na cedulce napsaná informace non iron, neznamená to, že se košile nesmí žehlit. Jen vás tím výrobce ujišťuje, že je košile vyrobená z nemačkavého materiálu a žehlení vám tak půjde lépe od ruky. Abychom dosáhli dokonalého výsledku, můžeme košili pokropit troškou vody, žehlení nám díky tomu půjde snáz.

Jaký je správný postup při žehlení košile?

Všechny podstatné informace již tedy známe, teď se můžeme pustit s chutí do žehlení. Začneme límečkem. Ten je oproti zbytku košile tužší, zaslouží si tedy větší míru pokropení. Límeček narovnáme, vezmeme žehličku a přejedeme jej od středu k okraji. Stejnou akci opakujeme ještě jednou z druhé strany. Následují rukávy. První musíme přežehlit manžety. Postup je podobný jako u límečku. Nejprve žehlíme vnitřní, poté vnější stranu. Následuje rukáv, který musíme položit knoflíkovou stranou nahoru. Jestli-že máte v oblibě výraznější puky, žehlete až k okrajům. Pak už jen košili otočíme a přežehlíme rukáv z druhé strany. Další fází je žehlení tzv. sedla. Jedná se o místo mezi límečkem a rameny. Košili položíme na užší stranu žehlícího prkna a následně látku dokonale vyhladíme. Pak už jen sedlo přežehlíme od ramen k jeho středu. Na závěr nám zbývá největší plocha košile, tedy její tělo. To vždy začínáme žehlit mezi knoflíky. Potom následuje zbytek košile, pěkně místo po místu. Když si dáme dostatečně záležet, bude náš výsledek perfektní!

A ještě pár tipů na závěr. Při žehlení nepoužívejte krouživé pohyby, ale spíše tzv. tahy sem a tam. Když žehlíte, tlačte více na zadní část žehličky a nikdy nepřejíždějte žehličkou přes košilové knoflíky. Tím by se totiž mohly poškodit a dokonce by to mohla odnést i samotná žehlička.

Stejným postupem můžeme žehlit i pánská trička s límečkem. Košile jen tak z módy nevyjdou. Najít je můžeme v kategorii s názvem pánská módaVěřte, že je z čeho vybírat, letos budou trendy zejména pastelové barvy.     

Přečtěte si také

ČR by podle migračního paktu přispívala půlmiliardou Kč ročně, řekl Rakušan
ČR by podle migračního paktu přispívala půlmiliardou Kč ročně, řekl Rakušan

Česká republika by podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) přispívala na základě migračního paktu částkou zhruba 480 milionů korun ročně.

Díky vyzbrojování Ukrajiny se z opraváře tanků ze SSSR stal miliardář
Díky vyzbrojování Ukrajiny se z opraváře tanků ze SSSR stal miliardář

Otec Michala Strnada s opravami bojových vozidel začal v 90. letech. Nyní jeho syn díky válce na Ukrajině vydělává obrovské peníze a stará továrna na okraji moravského Šternberku je součástí komplexu, který produkuje těžkou techniku v situaci, kdy je v Evropě nejsilnější poptávka po zbraních od konce studené války.

Cizinci ze sedmi zemí nebudou v ČR potřebovat povolení k práci dle nového návrhu vládního nařízení
Cizinci ze sedmi zemí nebudou v ČR potřebovat povolení k práci dle nového návrhu vládního nařízení

Cizinci z Austrálie, Japonska, Kanady, Jižní Koreje, Nového Zélandu, Británie a USA nejspíš nebudou potřebovat od července v Česku pracovní povolení či zaměstnanecké karty.

Jihočínská provincie Kuang-tung se po silném dešti připravuje na stoleté povodně
Jihočínská provincie Kuang-tung se po silném dešti připravuje na stoleté povodně

Silný vytrvalý déšť v jihočínské provincii Kuang-tung by mohl způsobit vylití velkých řek, umělých vodních toků a nádrží z břehů a rozsáhlé záplavy, které mohou ohrozit až 127 milionů lidí v regionu.

Zákon o miliardové vojenské pomoci Tchaj-wanu prošel Sněmovnou reprezentantů USA
Zákon o miliardové vojenské pomoci Tchaj-wanu prošel Sněmovnou reprezentantů USA

Americká Sněmovna reprezentantů dnes většinou 385 ku 34 hlasům přijala návrh zákona, který vyčleňuje téměř osm miliard dolarů (190 miliard korun) ve vojenské pomoci pro Tchaj-wan a další americké spojence v jihovýchodní Asii.