PR článek

5. 9. 2021

Pokud máte dům se zahradou, nepochybně chcete zahradu využívat i jako místo odpočinku a setkávání s přáteli. Pro takové příležitosti je ale vhodné mít patřičné zázemí. Hliníková pergola je dokonalým řešením tohoto požadavku.

Co je to hliníková pergola?

Pergola je tradiční doplněk okrasných zahrad. Poskytuje příjemné zastínění a potřebné soukromí pro nerušenou relaxaci v pohodlí venkovní části vašeho rodinného domu. Tradičně se pergoly stavěly ze dřeva, tento materiál má však oproti některým výhodám i mnohé nevýhody. V novostavbách se proto dřevěná konstrukce v posledních letech často nahrazuje hliníkovou.

Oproti altánu, který obvykle stojí dále od domu, je robustnější a má plnou střechu, jsou pergoly subtilnější konstrukce, obvykle se nachází v těsné blízkosti samotného domu a nemají pevnou střechu. Zastínění je proto dotvořeno například plachtou, nebo velmi typicky pomocí popínavé rostliny. V případě nepříznivého počasí je ale klasickou pergolu nutné opustit a uklidit z ní na vodu citlivé vybavení.

Jaké má hliníková pergola výhody?

Oproti dřevěné konstrukci, která podléhá přírodním vlivům, je u hliníkové pergoly výhodou především minimální pravidelná údržba. Konstrukci v podstatě stačí jednou za čas omýt vlhkým hadrem. Teprve po několika letech může být nutné obnovit ochranný nátěr.

Díky vlastnostem materiálu – hliník je velmi pevný a přitom lehký – je hliníková konstrukce proti té dřevěné mnohem vzdušnější a méně náročná na prostor.

Získejte z hliníkové pergoly maximum

Hliníkovou konstrukci lze napojit přímo na fasádu rodinného domu. Díky tomu můžete pergolu využít k propojení vnitřních a venkovních částí nemovitosti a vytvořit tak dnes velmi moderní postupné prolínání exteriéru a interiéru. Toho docílíte tím, že hliníková pergola bude umístěna před francouzskými okny.

Výhody nejsou pouze estetické, napojíte-li pergolu na zimní zahradu, můžete v případě nepřízně počasí skrz okna rychle uklidit všechny věci pod střechu a pokračovat téměř nerušeně v odpočinku či rodinné oslavě jen o pár metrů dál.

Přečtěte si také

Trump zraněn při zjevném pokusu o atentát. Jeden návštěvník akce a střelec zemřeli
Trump zraněn při zjevném pokusu o atentát. Jeden návštěvník akce a střelec zemřeli

Trump byl lehce postřelen do ucha. Strážci zákona uvedli, že se Trump zřejmě stal terčem atentátu.

4 stoické principy, jak obstát ve světě
4 stoické principy, jak obstát ve světě

Senecovy dopisy inspirovaly miliony lidí, aby si vypěstovali vyrovnanost a žili skvělý život uprostřed trápení a nejistot.

Příroda klade bariéry rizikovým virům, zatímco čínské laboratoře je prolamují
Příroda klade bariéry rizikovým virům, zatímco čínské laboratoře je prolamují

Zatímco vědci usilují o zlepšení lidského zdraví a blahobytu, výzkum zisku funkce by mohl způsobit více škody než užitku. Mnoho virů v přírodě je vysoce smrtelných, nicméně člověka nakazit nemohou. Strach nastává, až když tyto viry prolomí druhovou bariéru.

Můžete se vitaminem B12 předávkovat?
Můžete se vitaminem B12 předávkovat?

Je nezbytný pro zdravou funkci mozku a nervů, a protože se v rostlinné stravě téměř nevyskytuje, na jeho dostatečný příjem by si měli dávat pozor zejména vegani a vegetariáni.

Čínská armáda může být silná reálně jen na papíře
Čínská armáda může být silná reálně jen na papíře

Navzdory cílům Xi Jinpinga modernizovat Lidovou osvobozeneckou armádu a vyzvat Spojené státy na souboj o pozici nejvyšší vojenské mocnosti na světě je čínský režim pravděpodobně jen „tygrem na papíře“.