Pokud máte dům se zahradou, nepochybně chcete zahradu využívat i jako místo odpočinku a setkávání s přáteli. Pro takové příležitosti je ale vhodné mít patřičné zázemí. Hliníková pergola je dokonalým řešením tohoto požadavku.

Co je to hliníková pergola?

Pergola je tradiční doplněk okrasných zahrad. Poskytuje příjemné zastínění a potřebné soukromí pro nerušenou relaxaci v pohodlí venkovní části vašeho rodinného domu. Tradičně se pergoly stavěly ze dřeva, tento materiál má však oproti některým výhodám i mnohé nevýhody. V novostavbách se proto dřevěná konstrukce v posledních letech často nahrazuje hliníkovou.

Oproti altánu, který obvykle stojí dále od domu, je robustnější a má plnou střechu, jsou pergoly subtilnější konstrukce, obvykle se nachází v těsné blízkosti samotného domu a nemají pevnou střechu. Zastínění je proto dotvořeno například plachtou, nebo velmi typicky pomocí popínavé rostliny. V případě nepříznivého počasí je ale klasickou pergolu nutné opustit a uklidit z ní na vodu citlivé vybavení.

Jaké má hliníková pergola výhody?

Oproti dřevěné konstrukci, která podléhá přírodním vlivům, je u hliníkové pergoly výhodou především minimální pravidelná údržba. Konstrukci v podstatě stačí jednou za čas omýt vlhkým hadrem. Teprve po několika letech může být nutné obnovit ochranný nátěr.

Díky vlastnostem materiálu – hliník je velmi pevný a přitom lehký – je hliníková konstrukce proti té dřevěné mnohem vzdušnější a méně náročná na prostor.

Získejte z hliníkové pergoly maximum

Hliníkovou konstrukci lze napojit přímo na fasádu rodinného domu. Díky tomu můžete pergolu využít k propojení vnitřních a venkovních částí nemovitosti a vytvořit tak dnes velmi moderní postupné prolínání exteriéru a interiéru. Toho docílíte tím, že hliníková pergola bude umístěna před francouzskými okny.

Výhody nejsou pouze estetické, napojíte-li pergolu na zimní zahradu, můžete v případě nepřízně počasí skrz okna rychle uklidit všechny věci pod střechu a pokračovat téměř nerušeně v odpočinku či rodinné oslavě jen o pár metrů dál.