PR článek

15. 12. 2021

Carcinom neboli rakovinný nádor je nemoc, které se obává každý. Jak se jí vyhnout? A pokud se jí nevyhneme, čeká nás léčba s nejistým výsledkem. Nemoc se často navrací zpět do těla. Desítky let hledají vědci a lékaři účinný způsob, jak tuto zhoubnou nemoc léčit. Někdo se uzdraví, jiný ne. Člověk je tvor smrtelný.

Předtím, než se vyděsíme z diagnózy nebo než vstoupíme do lékárny, ponoříme se na chvíli – do divočiny. Na přelomu 19. a 20. století se anglický manželský pár usadil v lesích poblíž Ontaria, v Kanadě. Hledali, jak tam najít zlato a zbohatnout. Mezitím však žena onemocněla, v těle se jí objevil nádor. Tehdy jí tamní indiánský léčitel z kmene Odžibwů nabídl rostlinný lék, který mu předali jeho prapředkové.

Šaman jim pověděl, že lék je „svatý nápoj, který pročistí tělo a vrátí je zpátky do harmonie s Velkým duchem“. Manželé však léčiteli neuvěřili, byli skeptičtí k přírodnímu léku a vydali se do Toronta, kde byl ženě objekt v prsu diagnostikován jako rakovinný nádor. Přistěhovalci se však báli a neměli na operaci dost peněz. A tak se vrátili zpět do pohraničí.

Tehdy jim odžibwavský „midewiwan“ připravil lektvar. „Midewiwan“ znamená „dobrosrdečný“. Je to výraz Odžibwavů pro léčitele nebo šamana. Angličanka měla léčivý nápoj pít dvakrát denně, dokud, jak se v příběhu vypráví, nebude tělo oběti rakoviny „zpět v harmonii s Velkým duchem“.

O dvacet let později potkala tuto Angličanku Rene Caisse, třiatřicetiletá zdravotní sestřička v malé provinční nemocnici v Ontariu. V době, kdy se tato pacientka setkala s Caisse, jí bylo 80 let a neměla žádné příznaky obnovující se rakoviny. Když sestřička naléhala na vysvětlení, stará žena jí vyprávěla, jak jí rakovinu prsu vyléčil odžibwavský šaman.

Byliny posilují imunitu a neškodí

Zdravotní sestra z provinční nemocnice si tehdy zapsala poznámky o bylinkách, které Angličanka zmínila jako složky lektvaru. Své zápisky si založila a zapomněla na ně. Vzpomněla si na ně až v době, kdy někdo z jejích příbuzných onemocněl rakovinou. Po konzultaci s lékařem, že bylinky nemohou způsobit žádnou škodu, podala sestřička svojí tetě bylinný lék. Přestože její onemocnění bylo diagnostikováno jako smrtelné, teta Rene Caisseové se překvapivě uzdravila dva měsíce po začátku léčby bylinným přípravkem a žila dalších dvacet let.

V tuto chvíli se venkovská zdravotní sestra začala věnovat bezplatné léčbě a péči o pacienty s nevyléčitelnou rakovinou, což jí vydrželo po zbytek života – jedinou satisfakcí Caisseové bylo přivádět oběti odsouzené k smrti na rakovinu zpátky do života. Lektvar pojmenovala ESSIAC (jméno Caisse pozpátku).

Které účinné byliny

Jednou z bylin, obsažených v šamanově léčivu, je reveň lékařská – Rheum officinale neboli rebarbora, a to její kořen. Zatímco obvykle konzumujeme její nadzemní část, kořen pod zemí obsahuje velmi účinné látky. Je bohatý na železo, očišťuje tělo. Zejména naše játra zbavuje odpadních a toxických látek. Detoxikace těla je důležitá pro posílení imunity.

Další účinkující látku dodává šťovík menší (listy) – Rumex acetosella. Je bohatý na vitamíny, minerály a stopové prvky. Obsahuje např. velké množství vitamínu C, vápník, hořčík, fosfor, draslík, křemík a rutin. Stimuluje činnost endokrinního systému. Používá se k detoxikaci organismu.

Významnou účinnou složkou je kůra z jilmu červeného – Ulmus rubra. Jilm je druh severoamerického stromu, jehož kůra se tradičně používá v lidovém léčitelství. Obsahuje velké množství taninu. Tanin je nejznámější bylinné léčivo, které rozpouští „hleny“ uložené ve tkáních, žlázách a nervech. Vnitřní kůra je bohatá na vápník, hořčík a vitamíny A, B, C, K.

Kořen lopuchu většího Arctium lappa je považován za zdroj síly a živin. Obsahuje vitamíny, minerály, esenciální oleje. Obzvláště bohatý je na inulin (tekutá vláknina), jenž je důležitý v metabolismu cukrů. Posiluje populaci přátelských bakterií v oblasti tlustého střeva (Lactobacillus biffidus), čímž brání přemnožení nepřátelských bakterií, a tím pozitivně upravuje zažívání. Vitamín A a selen v něm obsažené pomáhají likvidovat volné radikály. Výtažky z kořene lopuchu většího odstraňují z těla škodlivé látky a zplodiny a působí antibakteriálně.

Vidíme, že všechny bylinné složky mají za úkol detoxikovat tělo, zbavit hlenů, čistit krev, upravit zažívání a dodat minerály a železo, aby se tělo zotavilo.

Nikdy netvrdila, že má lék proti rakovině

René Caisseová nikdy netvrdila, že má lék proti rakovině. Nikdy nezahájila podávání léčiva bez písemné diagnózy podepsané kvalifikovanými lékaři a vždy jej podávala pod jejich dozorem. Měla více důkazů o úspěšnosti než kdokoliv jiný na světě.

Když Caisseová roku 1978 zemřela po operaci zlomeniny kyčle, zanechala po sobě tehdy 90letá stařenka zázračný lék na rakovinu, který stále zůstával zahalen v kontroverzi a konfliktech s Komisí pro léčbu rakoviny kanadského ministerstva zdravotnictví.

Nápoj šamanů lze dnes objednat

Pokud bychom snad někdy obdrželi obávanou diagnózu, nemusíme se dnes již ponořit do kanadské divočiny a sbírat určené bylinky. Produkt nazvaný ESSIAC se dováží z Kanady a je možné je objednat ve formě kapslí, prášku nebo extraktu. Bylinky, které obsahuje, nám dodají vitamíny, minerály a působí antibakteriálně, očišťují tělo a detoxikují. Stačí je objednat, brát podle návodu a – věřit v uzdravení.

Přečtěte si také

30 věcí, které je třeba vědět o Kamale Harrisové, nové demokratické favoritce
30 věcí, které je třeba vědět o Kamale Harrisové, nové demokratické favoritce

Pokud bude příští měsíc na národním sjezdu Demokratické strany formálně nominována, utká se v listopadu v boji o Bílý dům s bývalým prezidentem Donaldem Trumpem současná viceprezidentka Kamala Harrisová.

Maďarsko a Slovensko chtějí, aby Evropská komise urgentně zasáhla ve věci zastavené ropy z Ukrajiny
Maďarsko a Slovensko chtějí, aby Evropská komise urgentně zasáhla ve věci zastavené ropy z Ukrajiny

Jednání Ukrajiny podle nich porušuje asociační dohodu mezi EU a Ukrajinou a zásadně ohrožuje energetickou bezpečnost obou zemí.

Rozhovor o jádru a vyhlídkách české energetiky s „energetickým realistou“ Milanem Smutným
Rozhovor o jádru a vyhlídkách české energetiky s „energetickým realistou“ Milanem Smutným

S Milanem Smutným jsme probrali vládní rozhodnutí o dostavbě jaderných bloků, nelichotivé vyhlídky v energetice či přechod závislosti od Ruska ke komunistické Číně. „Namaloval“ i hypotetický scénář pro rok 2030.

Atentát na Trumpa byl největším selháním za desetiletí, vypověděla šéfka Tajné služby
Atentát na Trumpa byl největším selháním za desetiletí, vypověděla šéfka Tajné služby

Atentát na amerického exprezidenta Donalda Trumpa byl největším operačním selháním Tajné služby Spojených států za poslední desetiletí.

Mnohé potravinářské přísady jsou škodlivější, než se předpokládalo
Mnohé potravinářské přísady jsou škodlivější, než se předpokládalo

Více než 73 % potravin je ultrazpracovaných. Některé složky jsou „obecně uznávané jako bezpečné“, ale výzkum...