Pouť v přírodě u rybníčku se rozhodli udělat dva lidé z Jihlavy, kteří měli přání uspořádat zábavní víkend pro děti i dospělé. Pozvali stánkaře s prodejem věcí, opatřili nafukovací skluzavku, živý hudební doprovod, ukázky práce na soustruhu při výrobě dřevěných předmětů – a stačilo už jen pronajmout si od rybářů chatu s krbem a kuchyňkou. Dalo by se říci – „přijela k nám pouť“.

Pouť trvala od pátku odpoledne a v sobotu celý den. Lidé přijížděli autem, busem přes blízkou ves anebo na kolech. Nakupovali dětem i sobě, mohli se dobře najíst, dát si pak zmrzlinu nebo cukrovou vatu. Jídlo bylo možno si objednat u okénka anebo zajít přímo do chaty, usednout ke stolu a v klidu a pohodlí se najíst. V krbových kamnech v chatě příjemně praskal oheň.

Rodiče vybírají z pestrobarevného zboží ve stáních.

V sobotu brzy odpoledne spustila živá hudba osvědčené evergreeny, české i slovenské. Řezbář spouštěl soustruh a na místě vytvářel předměty na prodej, jako misky a i hračky, dětské káči apod. Děti dováděly na skluzavce, někdo mohl vzít prut a chytat ryby v rybníčku nebo se projít okolo a kochat se malebnou Vysočinou. Voda se třpytila, na břehu kvetly sasanky.

Počasí přálo a nebylo vůbec od věci opustit negativní zprávy z médií, vyhledat společnost podobně nakloněných lidí a takzvaně „přijít na jiné myšlenky“.

Rybníček Hubertka je soukromým revírem, nachází se poblíž obce Skřivánek nebo jiným směrem poblíž Okrouhličky. Dá se k němu také dojít 500 m od hlavní silnice mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem. Malebná nádrž je opatřená lavičkami, chata nabízí zázemí a klid. Kdo si zakoupí povolení, může se posadit k vodě a rybařit. Rybník je zarybněn nádhernými rybami.

V blízké vsi Okrouhličce se nachází Restaurace a penzion Šejdorfský mlýn vyhledávaný pro uspořádání oslav nebo svateb.