Moderní střešní krytiny – to jsou především lehké materiály pro konečnou úpravu, které nezpůsobují nadměrné zatížení konstrukce, a současně mají nadčasový vzhled.

Moderní, lehké střešní krytiny jsou trapézový plech, falcový panel, plechová střešní taška a ocelová střešní taška. Všechny tyto materiály se nacházejí v nabídce Balex Metal!

Čím se vyznačují moderní střešní krytiny?

Moderní materiál pro konečnou úpravu střechy by měl především souznít s aktuálními architektonickými trendy. Z praktického hlediska by se krytina měla vyznačovat trvanlivostí a odolností vůči působení provozních faktorů.

Moderní střešní krytiny jsou materiály, které charakterizuje nadčasový vzhled. Konečná úprava střechy musí být doplněním stylu fasády a okenních a dveřních prvků. Modernistické krytiny, v závislosti na požadavcích investora mohou mít decentní, klasickou barvu nebo charakteristický odstín umožňující vizuální zvýraznění nejvyššího stupně. Je zajímavé, že, některé druhy moderních krytin jsou vhodné k použití také na fasády, co významně zvyšuje možnosti vzhledu vnější strany budovy.

Lehké střešní krytiny Balex Metal ‒ spojení tradice a modernosti

Jestliže hledáte na střechu lehkou krytinu, rozhodně si prohlédněte nabídku Balex Metal. Naleznete v ní tradiční materiály pro konečnou úpravu v moderní formě, které díky nevelké vlastní hmotě umožňuje efektivní optimalizaci nosné konstrukce budovy a snížení investičních nákladů:

  • trapézový plech ‒ materiál, který je možné používat jak v budovách průmyslového i hospodářského charakteru, tak i v obytných domech. Jednoduchá, geometrická forma lichoběžníku na střeše umožňuje použití odvážnější fasády budovy bez obavy o nadměrné vizuální zatížení vnější strany objektu;
  • falcový panel ‒ zmodernizovaná forma známého a ceněného plechu na drážku, která díky inovační konstrukci a tvaru zámku může být rovněž používaná na vnějších stěnách budovy;
  • plechová střešní taška ‒ materiál pro konečnou úpravu s tvarem mírné vlny poskytující objektu harmonii;
  • ocelová taška ‒ konečná úprava s výraznějším prolisem zlepšujícím vizuální proporce budov.

Pro jaké budovy jsou vhodné lehké krytiny?

Široká nabídka lehkých krytin, které jsou dostupné v Balex Metal, umožňuje použití moderní konečné úpravy na budovách postavených v různém stylu. Například, trapézový plech i falcový panel se ideálně komponují s jednoduchými tělesy modernistických budov, jejichž forma navazuje na geometrické tvary. Z druhé strany plechové střešní tašky a ocelová tašky jsou především určené pro budovy s klasičtějším stylem (např. venkovským). Samozřejmě, že nadčasová forma plechových střešních tašek a ocelových tašek je rovněž vhodná pro moderní budovy, které se vyznačují jak jednoduchými, tak i komplikovanějšími typy střech.