Randy Wyrick

11. 8. 2022

Americká kongresmanka reprezentující Indianu, která vyrůstala na Ukrajině v době komunismu, prohlásila, že razie v domě exprezidenta Donalda Trumpa je „podobná taktikám KGB“.

Republikánka Victoria Spartzová byla jednou z asi tuctu sněmovních republikánů, kteří se den po razii v Mar-a-Lago setkali s Trumpem.

„Pro mě, jako americkou kongresmanku, která vyrostla v SSSR, je razie FBI v domě prezidenta Trumpa alarmující. Připomíná taktiku ve stylu KGB,“ uvedla Spartzová v e-mailu zaslaném deníku Epoch Times.

Spartzová vyzvala k rovnému zacházení podle zákona, „nikoliv z pohledu, který má zničit potenciální politické oponenty“.

„Nepamatuji si, že by byli takovýmto trapným způsobem prohledány domy Hillary Clintonové nebo Huntera Bidena,“ dodala Spartzová.

Spartzová v souvislosti s razií v Trumpově domě v Palm Beach na Floridě podle svých slov upřednostňuje fakta před pocity.

„Bez ohledu na pocity lidí vůči prezidentu Trumpovi by to v demokratické společnosti nemělo být přijatelné,“ řekla Spartzová.

Trump byl během razie v New Yorku. Nepotvrzené zprávy s odvoláním na anonymní zdroje uvádějí, že razie souvisela s vyšetřováním ministerstva spravedlnosti, zda si Trump po odchodu z Bílého domu ponechal úřední dokumenty a záznamy. FBI i ministerstvo spravedlnosti se k razii dosud odmítly vyjádřit.

Podle zákona z roku 1978 musí být veškerá prezidentská korespondence a dokumentace po odchodu prezidenta z funkce předána Národním archivům.

Odůvodnění prohlídky FBI zůstává zapečetěno. Trumpův právní tým plánuje požádat federální soud USA pro jižní okrsek Floridy o odtajnění povolení k prohlídce, v němž je uvedeno, proč úřady o povolení požádaly.

„Láme mi srdce, když vidím, co se děje v naší zemi a po celém světě, ale plně věřím v americký lid, že se správnými vůdci opět porazí vzestup socialismu a komunismu,“ řekla Spartzová.

„Bylo mi ctí strávit tento týden se svými republikánskými kolegy čas s prezidentem Trumpem a vyjádřit mu naši podporu,“ řekla Spartzová. „Potřebujeme více lidí, jako je prezident Trump, kteří se nebojí postavit se mašinérii Washingtonu.“

Překlad a redakční zkrácení původního článku: J. S.

Související témata

Přečtěte si také

Nové pokuty za dopravní přestupky nepotěší řidiče, zato stát si přilepší
Nové pokuty za dopravní přestupky nepotěší řidiče, zato stát si přilepší

Navýšení pokut je výrazné, někdy až několikanásobné. Telefonování za volantem, jízda na oranžovou, překročení rychlosti a podobné nešvary tak nyní vytáhnou řidičům z peněženky větší obnosy peněz.

Kdysi ani v představách, dnes blízká realita. Co je chytrý prach?
Kdysi ani v představách, dnes blízká realita. Co je chytrý prach?

S rapidním rozvojem internetu nano-věcí a těl se vyvíjí různé moderní technologie. Jsou to různí nano-roboti a nano-senzory. Mezi vědci se uchytil i název chytrý prach.

Francie vydala zákon, který umožňuje stíhat kritiky covidových vakcín, říká opozice. Opravdu?
Francie vydala zákon, který umožňuje stíhat kritiky covidových vakcín, říká opozice. Opravdu?

Ve Francii proběhl neobvyklý parlamentní boj za legislativní dodatek týkající se léčby pacientů. Podle kritiků může být použit pro zastrašování kritiků schválených léčiv jakými jsou například mRNA vakcíny proti onemocnění covid-19.

Čína spojuje malé banky s většími jako dočasné řešení hrozící finanční krize
Čína spojuje malé banky s většími jako dočasné řešení hrozící finanční krize

Čínské úřady v současné době urychlují konsolidaci a fúze malých a středních finančních institucí ve snaze zmírnit dopady případné finanční krize.

Osmiletý šachový talent porazil na turnaji velmistra, jako nejmladší v historii
Osmiletý šachový talent porazil na turnaji velmistra, jako nejmladší v historii

Osmiletý chlapec původem z Indie Ašvat Kaušik se zapsal do historie, když se stal nejmladším hráčem, který kdy porazil šachového velmistra v klasické turnajové partii.