Redakce Svědomí národa pozvala k rozhovoru BSc. Petru Rédovou, zdravotní sestru, která se rozhodla kandidovat do Senátu za stranu PRO. Společně hovořili o epidemii, která probíhala po celém světě a přinesla lidem i politikům rozdílnost názorů. Její laťka pro spravedlnost, jak sama říká, je posazená hodně vysoko.

Její názory jako profesní zdravotnice a veřejné vystupování ji přinesly řadu nepřátelství a napadání. „Všechno, co jsme říkali, se do půl roku ukázalo jako pravda,“ prohlašuje dnes.

„Nejsem politik. Jsem zdravotní sestra, které se nelíbí věci…,“ říká s tím, že ke kandidatuře ji přesvědčila osobní zkušenost.

Na svém profilu uvádí: „Spravedlnost mám nastavenou velmi vysoko a občas mi to komplikuje život, ale věřím, že lidé mají právo volby a právo na život, jaký si zaslouží. Za poslední dva roky mnozí z nich rezignovali, jiní čekají na pomocnou ruku.“

Na otázku, čím vyplňuje své dny v současnosti, odpovídá:

„Momentálně se věnuji hlavně lidem poškozeným očkováním. Řešíme následky, řešíme detoxy, jsme propojeni s lékaři. Snažíme se hledat cestu pro tyto případy.“

A věnuje se předvolební kampani a stále své práci zdravotní sestry.

Dehonestace pro její názory, jak říká, ovlivnila její život až z 80 procent. Zpočátku čelila útokům ona, později i její manžel a děti. Nejprve to bylo velmi náročné, postupně se naučila s tím „lépe prát“.

Kritizuje současného ministra vnitra s tím, že nechce, aby probíhala cenzura informací, nechce, abychom se vrátili o 80 let zpátky.

Na otázku, zda věnování se věcem, jež přesahují materialistické pojetí světa, józe, meditaci a osobnímu růstu, jsou důvodem pro sníženou kredibilitu dotyčného, P. Rédová odpovídá:

„Jako jedinec bych se dehonestaci sama neubránila, když útoky byly nadměrné. V té chvíli se ukazuje rodina a přátelé. A ti opravdu při mně stáli. Chápu, jak je to pro samotné lidi těžké… Stála jsem před rozhodnutím, zda budu pokračovat nebo se zastavím.“

Když se člověk rozhodne jít za pravdou, je připraven, že utrží rány. Co se týče jiného pohledu na svět nebo jógy, tyto věci pomáhají dívat se na svět s odstupem. A dokázat se odpojit od problémů a věnovat se jiným věcem.

„A hlavně vás to nesrazí na kolena,“ dodává zdravotnice.

Vidí jógu, relaxace a uvolnění jako věci, které by lidem určitě doporučila.

Bude po smazávání informací následovat mazání lidí?

„Obávám se, že nám bude předkládána jediná pravda. Kdo s ní nebude souhlasit, bude trestán, smazán. Bylo by dobré, aby si lidé uvědomili, že se to netýká jen covidu, ale všeho ostatního.“

Je dobře, že doba covidová vyrýsovala problémy, která má české zdravotnictví?

„Doba covidová neukázala pouze problémy zdravotnictví, ukázala také povahy lidí. …Ve zdravotnictví se ukázalo, že my teď – neléčíme. My předepisujeme léky, a čím dražší, tím lepší.

V podstatě jako daňoví poplatníci platíme studium lékařů, kteří nám potom utíkají do zahraničí. Protože nejsou dobře placeni.

Během covidu se ukázalo nejenom, kdo je dobrý doktor a komu na lidech záleží, ale ukázalo se i, komu spíše záleží na tom materiálním, hmotném světě,“ shrnuje svou zkušenost zdravotní sestra.

„Dokud se nezačne pořádně léčit, dělat diagnózy a bude docházet k rozkrádání systému, tak se nepohneme dál.“

Převzato z rozhovoru redakce Svědomí národa.