Jan Tománek

22. 8. 2022

Není to tak dávno, co jsem četl text, že v Izraeli zakázali platbu v hotovosti nad 6.000,- šekelů, což je asi 42.500,- korun a že se v případě překročení této částky bude jednat přímo o trestný čin.
U nás je tato hranice denní platby v hotovosti stanovena na 270.000,- korun s tím, že se samozřejmě nejedná o trestný čin, ale maximálně přestupek s pokutou.

Nedávno jsme byli na výletě v Dánsku a Švédsku, kde jsme si hned po příjezdu do země vybrali pár set dánských korun, abychom měli na zmrzlinu.

To jsme ovšem netušili, že málokde – dokonce i ve stáncích se zmrzlinou v parku – vůbec hotovost NEBEROU.

V samoobsluhách jsou skoro všechny pokladny POUZE na platbu kartou a vždy jen jedna, kde berou hotovost.

Aby se zamezilo jakémukoli zbytečnému mezilidskému styku, tak pokladník v supermarketu si ale peníze nevezme. On pouze scanuje zboží za plexisklovou přepážkou a pak prstem ukáže na automat před sebou, kam mince a bankovky sami vložíte.

Abychom se tedy zbavili vybrané hotovosti, museli jsme potupně stát v jediné dlouhé frontě, zatímco u ostatním bezhotovostních pokladen bylo zcela volno – ale oni hotovost prostě nebrali…

Nejde tedy o státní zákazy – vůbec – jde o společnost samotnou a její směřování – ono totiž bohatě stačí, aby velké firmy, řetězce a další „cool progresivní” obchody šli záměrně tímto příkladem a prostě odmítli brát hotovost a byl by problém.

Když si k tomuto trendu přidáte kreditní systém, který už je zcela natvrdo zaváděn v Číně a zcela vážné přípravy evropských bank na centrální digitální měnu, jejíž virtuální peněženku by držel stát, je myslím zaděláno na poměrně zásadní problém.

Naprosto lichý je argument, kterým se globalisté konec hotovosti snaží obhájit – tedy, že by se zamezilo praní špinavých peněz – zdá se to logické, ale jen do té chvíle, než si uvědomíte, že v hotovosti sice mafie pere špinavé miliony, ale ty ohromné špinavé miliardy se stejně perou on-line bezhotovostně přes největší banky a ohromné neziskovky.

Ještě před dvěma lety mi hotovost přišla zbytečná a téměř vždy a všude jsem platil kartou a neviděl v tom problém.

Bohužel ale dávno nežijeme v normálním světě a poslední roky mě jen přesvědčují v tom, že krok některých Senátorů, aby byla možnost platby v hotovosti zakotvená přímo v Ústavě, je velice dobrý a možná životně důležitý krok.

Velice brzy totiž můžeme žít ve světě, kde většina firem a svobodného podnikání bude ekonomicky záměrně zničena a stát lidem bude vyplácet za nic „nepodmíněný příjem” v nějaké centrální digitální měně – tedy jen těm, kteří budou „hodní” a hlavně budou mlčet…

Zdroj: tomanek.com

Výše vyjádřené názory a postoje jsou názory autora článku a nemusejí se shodovat s postoji deníku The Epoch Times.

Související články

Přečtěte si také

Povodňový stupeň je na 244 místech, třetí je na téměř 80 místech v ČR, hladiny řek dál stoupají
Povodňový stupeň je na 244 místech, třetí je na téměř 80 místech v ČR, hladiny řek dál stoupají

Dnes v poledne byl některý z povodňových stupňů na 244 místech Česka. Třetí stupeň, tedy stav ohrožení, byl na téměř 80 místech několika desítek toků.

Navštívil jsem na vlastní pěst 100 zemí. Tady je mých 7 nejlepších tipů pro cestování na vlastní pěst
Navštívil jsem na vlastní pěst 100 zemí. Tady je mých 7 nejlepších tipů pro cestování na vlastní pěst

Díky technologiím je vše jednodušší, ale není nad to být připraven.

Tom Hanks: Klonování hlasu umělou inteligencí trápí celebrity
Tom Hanks: Klonování hlasu umělou inteligencí trápí celebrity

Tom Hanks na Instagramu varoval své fanoušky před reklamami na drogy, které používají jeho hlas prostřednictvím umělé inteligence.

Jaderná fúze: Věčně vzdálený sen, který se blíží realitě
Jaderná fúze: Věčně vzdálený sen, který se blíží realitě

Zatímco investoři vyjadřují ambice, že komerční fúze by se mohla stát realitou do deseti let, mnozí zasvěcení vidí před sebou delší cestu.

Ovoce plné léčivých živin: Čím jsou hrušky tak výjimečné? 
Ovoce plné léčivých živin: Čím jsou hrušky tak výjimečné? 

Chcete-li si užít zdravotních výhod sladkých hrušek, měli byste využít zejména období sklizně, které trvá od konce léta do poloviny podzimu.