Zdenka Danková

28. 12. 2022

Ministerstvo vnitra spouští informační kampaň k prezidentským volbám

ČR: Stejně jako v případě komunálních voleb, připravilo Ministerstvo vnitra i k nadcházejícím volbám prezidenta republiky informační minikampaň. Na sociálních sítích resortu se tak v následujících dnech bude možné setkat s videi a grafikami, které přiblíží proces voleb, uvedla Klára Dlubalová z odboru tisku a public relations.

Již za 16 dní (13.–14. ledna 2023) si Češi začnou volit nového prezidenta republiky. Ministerstvo vnitra připravilo informační kampaň, která spočívá v postupném zveřejňování krátkých videospotů, grafik či memů na Twitteru a Facebooku ministerstva.

„Kampaň si klade za cíl přiblížit občanům proces voleb a předat jim základní informace odlehčenou a srozumitelnou formou,“ uvedla Hana Malá z MV.

„Příprava videí k volbám se stala už takovou hezkou tradicí. Při podzimních volbách do obecních zastupitelstev jsme navíc přidali grafiky a v tomto trendu pokračujeme i nyní,“ uvedl náměstek ministra vnitra Petr Vokáč.

„Myslíme si, že si volby takovou pozornost zaslouží. Teď nás navíc čekají ty prezidentské, které jsou pro občany jedny z nejpopulárnějších a nejzajímavějších,“ dodal náměstek.

„Grafiky opět obsahují kreslené postavičky, které lidem vysvětlují různé prvky volebního procesu. Ty doplňují i grafiky se siluetou Pražského hradu, včetně té s ústředním motivem kampaně ,O tom, kdo tam bude sedět, rozhodnete vy´,“ uvádí ministerstvo.

Grafika Ministerstva vnitra ČR k volbě prezidenta v roce 2023. (Meta / Ministerstvo vnitra)

„Zavedení přímé volby situaci nezlepšilo,“ konstatuje V. Barák v týdeníku Hrot a dodává: „Spíše naopak. Malé pravomoci, ale obrovský vliv. Tak se dá ve stručnosti popsat role prezidenta v českém politickém systému.“

„Odstup od vlády si chci zachovat, i když mě podpořila. A kritizovat ji se nebojím,“ vyjadřuje ve své kampani jeden z kandidátů na prezidenta Petr Pavel.

„Věřím, že v této době potřebujeme ujištění. Ujištění, že stávající těžké časy zvládneme a vyjdeme z nich jako země silnější,“ prohlašuje a slibuje kandidátka Danuše Nerudová.

„Chci být občanským prezidentem, který dá prostor občanské aktivitě,“ prohlásil ve své kampani senátor Marek Hilšer.

Levicový kandidát Josef Středula v seznamzprávy.cz sdělil: „Budu se ucházet o podporu občanů České republiky, abych mohl kandidovat na prezidenta.“ O tento post se chce ucházet jako občanský kandidát.

I tentokrát bude Ministerstvo vnitra některé příspěvky v omezené míře propagovat. Celá minikampaň vznikla na Ministerstvu vnitra bez dalších nákladů pro externí subjekty, oznamuje vnitro.

Související témata

Přečtěte si také

Evropský soud rozhodl, že Švýcarsko porušilo lidská práva občanů svou nečinností v oblasti změny klimatu
Evropský soud rozhodl, že Švýcarsko porušilo lidská práva občanů svou nečinností v oblasti změny klimatu

Evropský soud pro lidská práva rozhodl, že švýcarská vláda porušila lidská práva svých občanů, protože nepřijala dostatečná opatření na jejich ochranu před klimatickými riziky. Úterní rozhodnutí soudu ve francouzském Štrasburku je vítězstvím spolku Verein KlimaSeniorinnen Schweiz.

Budou země EU posílat migranty do třetích zemí po vzoru Itálie?
Budou země EU posílat migranty do třetích zemí po vzoru Itálie?

„Uvidíme, zda vůbec se Itálii bude dařit žadatele o azyl přemísťovat do Albánie. Uvidíme, zda bude plánovaná kapacita přijímacích středisek v Albánii dostačovat. Také bude zajímavé sledovat, zda a jak bude Albánie bránit odmítnutým migrantům v útěku z Albánie do zemí EU.“

„Tohle není můj přítel. Je to jiný člověk!“ Soudní případ dvojí identity
„Tohle není můj přítel. Je to jiný člověk!“ Soudní případ dvojí identity

Přinášíme zajímavý případ ze soudní síně, který se točí kolem vystěhování a údajné dvojí identity.

Místo hasicího přístroje speciální deka. Vědci z Univerzity Karlovy představili svůj nový vynález
Místo hasicího přístroje speciální deka. Vědci z Univerzity Karlovy představili svůj nový vynález

Univerzita Karlova jménem své dceřiné společnosti Charles University Innovations Prague a firmy Walk on Water představila 10. dubna svůj poslední vynález –hasební deku nemající obdoby.

Rodiče si nepřipouštějí zdravotní následky nadváhy u dětí, upozorňují pediatři
Rodiče si nepřipouštějí zdravotní následky nadváhy u dětí, upozorňují pediatři

Problém s váhou, který umocnila koronavirová pandemie, má stále asi čtvrtina dětí. Praxe lékařů nenasvědčuje tomu, že by se situace zlepšila, spíše naopak.