Owen Evans

14. 4. 2023

Podle nových údajů se počet zavíraných hostinců ve Velké Británii zrychluje rychleji než bezprostředně po skončení covidových lockdownů.

Vládní data ukazují výrazný nárůst počtu uzavíraných hospod, přičemž v prvním čtvrtletí roku 2023 jich bylo zavřeno každý měsíc 51.

V roce 2022, poté, co Británie ukončila lockdowny kvůli koronakrizi, zaniklo každý měsíc v průměru 32 hospod a celkem bylo uzavřeno 386 hospod.

Z údajů, které v úterý zveřejnila společnost Altus Group, zabývající se průzkumem komerčních nemovitostí, vyplynulo, že celkový počet hospod v Anglii a Walesu na konci prvního čtvrtletí letošního roku ještě více poklesl.

Pronajímatelé čelí rostoucímu tlaku, jelikož se potýkají s řadou problémů, jako jsou prudce rostoucí náklady na energie, zvyšující se ceny potravin a oslabená poptávka spotřebitelů. Do toho se navíc schyluje ke konci státní podpory podnikatelským subjektům na výdaje za energii.

Během prvních tří měsíců roku 2023 „zavřelo krám“ 150 hospod v anglických a velšských obcích, což je téměř o 60 % více než v loňském roce. Opuštěným budovám hrozí demolice nebo přestavba na kanceláře.

Závratné částky za energie

Britské sdružení pivovarů a hospod varovalo, že poté, co se tento měsíc skončí program úlev na energetické výdaje, hospody zaplatí za energie ročně o 18 400 liber (485 tisíc Kč) víc.

Emma McClarkinová, výkonná ředitelka Britského sdružení pivovarů a hospod, ve svém prohlášení uvedla, že účty za energie „decimují náš sektor, přičemž vyděračské náklady likvidují zisky a zavírají hospody rychleji než pandemie“.

„Hospodám, které byly před energetickou krizí ziskové a prosperující, nezbývá než zavřít krám,“ uvedla McClarkinová a dodala: „Již několik měsíců bijeme na poplach, že náklady na energie představují pro hospody v celé zemi existenční hrozbu, a tato čísla jsou toho důkazem.“

Alex Probyn, ředitel oddělení pro daně z nemovitostí ve společnosti Altus Group, uvedl: „Hostince zaznamenaly celkový pokles hodnoty daně z podnikání o 17 procent a s opatřeními přijatými v loňském podzimním prohlášení to pro průměrnou hospodu znamená daňovou úsporu ve výši 5 500 liber. To však jednoduše nevykompenzuje ztrátu příspěvku na energie, což činí pozemky ještě atraktivnějšími pro alternativní investice,“ dodal.

Všichni to věděli

Některé anglické hostince vznikly již v 8. století a pivo se v nich podávalo i během vikingských nájezdů, černé smrti a druhé světové války. Řada z nich však byla nucena zavřít v letech 2020 a 2021 kvůli neustálým lockdownům.

Martin Robinson, spolumajitel hospody Ye Olde Fighting Cocks v St. Albans, řekl vloni v září deníku The Epoch Times, že jeho účty za plyn a elektřinu vzrostly z 1 800 liber (asi 47 tisíc Kč) měsíčně na 5 500 liber (asi 145 tisíc Kč).

Ye Olde Fighting Cocks je údajně nejstarší hospodou v Anglii a tvrdí, že je v provozu od roku 793 n. l., ačkoli hlavní stavba budovy byla postavena v 11. století a původně sloužila jako holubník.

V reakci na úterní zprávu Robinson listu The Epoch Times řekl, že má za sebou „šílený rok“. „Všichni v zimě věděli, že v tomto ročním období se zavře spousta míst, protože přijdou tyhle účty za energie,“ řekl.

Robinson uvedl, že jeho výdaje za energie se ještě zvýšily, přičemž největší z nich činil 6 200 liber (asi 163 tisíc Kč), což je podle něj „prostě neskutečné“. „Nemohli jsme si nikde koupit palivové dříví, protože na dřevo přecházeli všichni. Neuvěřitelné, že palivové dřevo bylo levnější než plyn na vytápění,“ dodal.

Robinson poznamenal, že panují obavy z přísnějších zákonů o palivovém dříví. Pravidla týkající se toho, jaké palivo mohou lidé spalovat v malých domácích kamnech na dřevo, znamenají, že v Anglii je nyní nezákonné spalovat uhlí nebo mokré dřevo. Lidé si nyní musí kupovat alternativní paliva, jako je suché dřevo a uměle vyrobená tuhá paliva. Omezení se týkají především spalování těchto paliv v domácnostech, ale některým podnikům, včetně hospod, se doporučuje omezení dodržovat.

Majitel pověstného hostince také prohlásil, že „neví, co říci“ v souvislosti s ukončením programu úlev na výdaje za energii. „Máme velké, velké štěstí, že nejsme na dně a bez peněz, jako je tomu na mnoha místech. Máme bohaté zákazníky, jsme přímo v turistické části země a lidé k nám jezdí z daleka, to je jediný důvod, proč tu stále jsme,“ říká a dodává: „Kdybychom byli jinou hospodou, už bych dávno skončil.“

Z anglického originálu na The Epoch Times přeložil Ondřej Horecký.

Související témata

Přečtěte si také

Tichý úpadek průmyslu v Německu pokračuje
Tichý úpadek průmyslu v Německu pokračuje

V loňském roce zažilo Německo skutečný průmyslový kolaps. Aritmeticky řečeno, každé tři minuty byl uzavřen jeden podnik. Jen malá část podniků podala návrh na insolvenci. Odumírání podniků již dlouho nahlodává jádro ekonomiky.

Javier Milei v Praze: Svoboda je klíč
Javier Milei v Praze: Svoboda je klíč

V Žofínském paláci v Praze dnes vystoupila celebrita světové politiky, ekonom a prezident Argentiny Javier Milei, který se s přítomnými podělil v několika desítkách minut o své myšlenky.

Bouřkový pilot-fotograf zachytil dechberoucí snímky nejintenzivnějších bouří z výšky 12 000 metrů
Bouřkový pilot-fotograf zachytil dechberoucí snímky nejintenzivnějších bouří z výšky 12 000 metrů

Bouřkový pilot-fotograf Santiago Borja, zachytil z výšky 12 000 metrů sérii dechberoucích snímků nejintenzivnějších bouří.

Assange se dohodl s úřady USA na přiznání a bude volný, píší agentury
Assange se dohodl s úřady USA na přiznání a bude volný, píší agentury

Zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange se dohodl s americkou justicí a hodlá se přiznat k porušení zákona o ochraně tajných informací.

Skoro polovina majitelů elektromobilů v USA zvažuje návrat ke „spalovákům“
Skoro polovina majitelů elektromobilů v USA zvažuje návrat ke „spalovákům“

Téměř polovina amerických řidičů elektromobilů zvažuje přechod zpět ke spalovacím motorům, zjistil spotřebitelský průzkum. Celosvětově je toto číslo nižší, přesto o návratu k benzínu a naftě uvažuje skoro třetina dotázaných.