„Dobrý večer, tady je Tucker Carlson!“ pozdravil své příznivce nyní již bývalý moderátor Fox News v prvním videu po „rozchodu“ se stanicí.

Carlson svůj monolog odvysílal na svém twitterovém účtu ve středu večer ve stejném čase, v němž na Fox News uváděl svůj pořad „Tucker Carlson Tonight“.

Konzervativní komentátor a moderátor se podělil o své postřehy z několika dní volna, tedy od svého rozchodu s Fox News 21. dubna. Budoucí plány však nesdělil a mezi řádky naznačil jen velmi málo. Dle jeho rozloučení na konci videa je ale jisté, že do „důchodu“ neodchází.

„Jedna z prvních věcí, kterou si uvědomíte poté, co na pár dní vystoupíte z hluku, je, kolik je v této zemi skutečně milých lidí, slušných lidí, lidí, kterým opravdu záleží na pravdě, a také pěkných pár legračních lidí. Musí to být většina populace, a to i teď. Takže to je povzbuzující.“

„Další věc, které si člověk všimne, je, jak neuvěřitelně hloupá je většina debat, které vidíte v televizi. Jsou naprosto irelevantní…“

Dále uvedl, že o velkých tématech se „prakticky vůbec nediskutuje“ – o tématech jako válka, občanské svobody, rozvíjející se věda, demografické změny, moc korporací a přírodní zdroje.

„Kdy jste naposledy slyšeli dobrou debatu o některém z těchto témat? … Takové debaty nejsou v amerických médiích povoleny,“ pokračoval Carlson a naznačil, že obdobné to je i v rámci obou hlavních politických stran, a zkritizoval politiky, že jim už nikdo nevěří.

„To je deprimující zjištění, ale není to trvalé… Nebude to fungovat. Když čestní lidé říkají, co je pravda, klidně a bez rozpaků, stávají se mocnými. Zároveň se lháři, kteří se je snažili umlčet, smrskávají a stávají se slabšími. To je železný zákon vesmíru – pravdivé věci vítězí“.

„Kde ještě najdete Američany, kteří říkají pravdivé věci? Moc míst už není, ale některá jsou, a to stačí. Dokud slyšíte slova, je naděje. Brzy se uvidíme,“ řekl Carlson.

V mezičase přicházejí zprávy o poklesu sledovanosti nového pořadu Fox News Tonight a o mírném pětiprocentním poklesu akcií Fox Corporation.

Zajímavý názor vyjádřil jeden z bývalých moderátorů Fox News Bill O’Reilly, který se domnívá, že odchod Carlsona ze stanice by mohl mít ve volbách 2024 negativní dopad na republikánského prezidentského kandidáta.