Důvěra lidí k politikům se v mnoha evropských zemích propadá, někde i na historické dno, a ti nejméně oblíbení politici se většinou vymlouvají, že prý nechtějí dělat populistickou politiku. Otázkou však je, zda hluboký pokles důvěry k politikům neznamená také nebezpečný propad důvěry k demokracii jako takové. Co na to říká člověk, který má zkušenosti jak z vládní politiky, tak i z podnikání?

Na místo dlouhých popisů zmíním jeden jeho citát: „Musí dojít k nějakému velkému politickému, nebo sociálnímu zlomu. Stát míří neodvratně do zdi. Máme vládu, která chce šetřit, ale má nejvyšší schodky v historii, gigantické deficity, které tvoří. To už není žádná legrace. Můžeme skončit jako Řecko. Myslím, že to všechno směřuje k nějakému hroznému zlomu, jako byl v roce 1989, který se ale nakonec ukáže jako pozitivní“.

To jsou slova mého dnešního hosta, někdejšího předsedy Úřadu na ochranu hospodářské soutěže, náměstka ministra průmyslu a obchodu, a také někdejšího ministra vnitra a místopředsedy vlády, dnes podnikatele, inženýra Martina Peciny. Jsem ráda, že vás tady mám.

Celý přepis rozhovoru naleznete zde: radiouniversum.cz

Názory a postoje vyjádřené v tomto článku jsou názory autora článku a nemusejí se shodovat s postoji deníku The Epoch Times.