Při návštěvě webových stránek Team Halo se objeví zpráva „Tento web není dostupný“. A při pokusu o kontaktování dříve dostupných e-mailových adres Teamu Halo přichází automatická zpráva: „Adresa nebyla nalezena.“

Team Halo byla kampaň influencerů na sociálních sítích, která byla partnerem iniciativy WHO Vaccine Confidence Project a její členové se zaměřovali na zdravotnické pracovníky, kteří podle nich šířili „dezinformace“ o covidu-19.

Na serveru X, dříve známém jako Twitter, lékaři Peter McCullough a Mary Talley Bowdenová rychle zareagovali na to, co se zdá být zánikem Team Halo.

„Vzpomínáte si na ‚Team Halo‘… na skupinu mladých propagandistů financovaných CDC, kteří útočili na mě a další, kteří zpochybňovali injekce proti covidu? Vypařili se!“ napsala dr. Bowdenová na X se snímkem obrazovky nyní již neexistující webové stránky.

„Ano, i my pomáháme odhalovat tuto zlovolnou skupinu mladých hackerů na stránkách Courageous Discourse. Doufejme, že jsou nadobro pryč,“ reagoval na příspěvek dr. McCullough.

Team Halo odchází

Webové stránky Team Halo byly v provozu ještě 27. července , ale od té doby se podle internetových archivů na jejich webu neuskutečnila žádná aktivita. Profily na sociálních sítích TikTok, XFacebook však nejsou aktivní již od 18. ledna.

„Účty na sociálních sítích nechali v provozu, ale předpokládám, že ten, kdo spravuje sociální sítě, je někdo jiný než ten, kdo platí za webové stránky a spravuje je,“ řekla zdravotní sestra Nicole Siroteková, zakladatelka American Frontline Nurses. „To, že se mohou jen tak rozpustit poté, co zničili život tolika lidem, je šílené.“

Podle informačního webu o doménách who.is hostuje webové stránky Team Halo společnost Google, ale je na nich „klientská blokace“ a jejich převod je zakázán. „Client hold“ znamená, že doména není v systému doménových jmen aktivní, a tento neobvyklý stav je aktivován „obvykle během právních sporů, neplacení nebo když je vaše doména předmětem vymazání“, uvádí Internet Corporation for Assigned Names and Numbers.

Webová stránka Team Halo byla poprvé zaregistrována 16. října 2020 a její platnost vyprší 16. října letošního roku, ale jméno registrátora a kontaktní údaje správce jsou „z důvodu ochrany osobních údajů“ redigovány.

Podle Sirotekové mohlo k zániku Team Halo částečně vést to, že ustoupil narativ o vakcínách a jejich bezpečnosti a účinnosti. „Když i CNN a Fox News, tedy zavedené mediální domy, připustí, že na tom, co jsme říkali, je něco pravdy, nemohou tvrdit stejné hlouposti.“

„Nikdo je už neposlouchá. Nemají už absolutně žádnou důvěryhodnost a autoritu.“

Překlad a redakční úprava původní zprávy americké redakce: Kateřina Kudláčková.