Otec tří dětí byl označen za génia za svůj úžasný nápad: požádal své děti, aby ho nakreslily, jak spí, a on si tak mohl chvilku odpočinout.

Praktický lékař Vijay Chand žije na předměstí Chicaga se svou ženou Jyoti a jejich třemi dětmi: Krish (6), Kareena (5) a Keshav (3 měsíce).

„Můj manžel je jeden z těch dobrých. Vyniká jako otec a opravdu mě to těší u srdce. Protože je od pátku do neděle v plném režimu otce, vždy hledá způsoby, jak je zabavit, a pokud to od něj vyžaduje jen málo nebo žádné úsilí, o to líp!“ řekla paní Chandová pro The Epoch Times.

Jednou odpoledne dostal doktor Chand skvělý nápad. Zadal dětem úkol, aby ho nakreslily, zatímco si na pohovce hodil na 15 minut šlofíka. Jeho ženě, která to sledovala z patra, připadala scéna tak zábavná, že si ji zachytila na telefon.

„Líbí se mi jejich pouto a jeho hloupé dovádění, takže jsem to samozřejmě musela natočit,“ svěřila se. „[Děti] si myslely, že je to skvělý nápad, a obrázky byly strašně povedené. Kareena ho nakreslila jako dívku. Škoda, že jsem si to neodložila!“

Rodina Chandových. (s laskavým svolením Jyoti Chandové)

Paní Chandová sdílela svůj klip na Instagramu, kde ji zaplavila chvála za manželův „geniální“ trik, jak mít od dětí na chvíli klid na zdřímnutí. „Překvapilo nás, že z toho bylo něco tak silného a stalo se tak virální,“ říká žena a dodává, že její manžel nyní sdílí další „tatínkovské hacky“, jak se dobrat spánku i při hlídání ratolestí.

V druhém povedeném videu doktor Chand dřímá vleže na břiše a má na sobě košili s potištěnou závodní dráhou, aby se mohl nechat „masírovat“ záda od autíček svých dětí.

Zdá se, že doktor Chand má vše kolem spánku v oblibě. Každý pátek večer pořádá ve sklepě usínací „párty“, kde se svými nejstaršími dětmi hrají videohry, sledují filmy a krmí se pochutinami. Děti se na to těší celý týden. Otec tří dětí má také osvědčenou rutinu před spaním, kdy dětem vypráví pohádku, než je – včetně času na vyprávění – lechtáním a mazlením zachumlá pod peřinu.

„Většinou je s lidmi opravdu tichý, ale s námi je totální blázen. Vím, že je to proto, že se s námi cítí dobře a může se naplno odvázat,“ říká paní Chandová.

Ostatním rodičům radí: „Buďte se svými dětmi kreativní a je v pořádku dělat s nimi věci, které vám umožní dát si malou pauzu… i když je to jen 15 minut!“

(s laskavým svolením Jyoti Chandové)

Z původního článku americké redakce The Epoch Times přeložil Ondřej Horecký.