Redakce Epoch Times

9. 11. 2023

Poté, co bývalý zaměstnanec Facebooku vypovídal na kongresním slyšení o škodlivých dopadech platformy na děti, republikánský senátor Lindsey Graham oznámil, že vrátí všechny peníze, kterou jeho volební kampaň dostala od firem provozujících sociální sítě.

https://www.theepochtimes.com/article/sen-graham-pledges-to-refund-tech-contributions-amid-facebook-whistleblower-testimony-5524208

Národní ústav pro zdraví bude mít novou ředitelku Monicu Bertagnolliovou. Bidenem navrženou kandidátku na momentálně volné místo po odchodu Francise Collinse schválil Senát.

https://www.theepochtimes.com/article/senate-confirms-bertagnolli-as-director-of-national-institutes-of-health-5524020

Poprvé po čtyřech letech se představitelé USA a Číny tento týden sešli, aby jednali o nešíření jaderných zbraní a udržování otevřených komunikačních linek mezi oběma zeměmi.

https://www.theepochtimes.com/us/china-us-discuss-nuclear-arms-control-for-first-time-in-four-years-5525118

Realitní magnát Robert Bigelow, největší sponzor prezidentské kampaně floridského guvernéra Rona DeSantise, sdělil, že svoji podporu přesměrovává k Donaldu Trumpovi. Jako jeden z důvodů uvedl, že bezpečnostní hrozba, kterou představují nepokoje na Středním východě, vyžaduje „nejsilnějšího velitele“, a že bývalý prezident je jasnou volbou.

https://www.theepochtimes.com/us/trump-wins-over-desantis-biggest-donor-who-says-america-needs-strongest-commander-back-5525629

Koalice stovky vzdělávacích institucí Universities United Against Terrorism vydala veřejné prohlášení odsuzující Hamás.

https://www.theepochtimes.com/us/over-100-higher-education-institutions-declare-they-stand-with-israel-5525627

Občané Ohia si včera ve volbách odhlasovali zavedení práva na potraty do státní ústavy v poměru 57 ke 42 procentům.

https://www.theepochtimes.com/us/ohio-passes-constitutional-amendment-on-abortion-5523833

V soutěžích jiu-jitsu pořádaných Severoamerickou zápasnickou asociací už nebudou muset ženy bojovat s muži, kteří o sobě tvrdí, že jsou ženy. Na turnaji před necelým rokem však mohli.

https://www.theepochtimes.com/us/worlds-largest-jiu-jitsu-group-stops-allowing-men-who-identify-as-women-to-fight-females-5519431

V době rostoucí popularity užívání marihuany ve Spojených státech provedli vědci nové studie. Dvě rozsáhlé indikují, že pravidelní uživatelé konopí mohou mít ve srovnání s těmi, kteří marihuanu neužívají, zvýšené riziko infarktu, srdečního selhání nebo mrtvice.

https://www.theepochtimes.com/article/marijuana-use-increases-risks-of-heart-failure-stroke-heart-attack-study-5525080

CDC v úterý oznámilo, že ve Spojených státech došlo k výraznému nárůstu syfilisu u novorozenců. V roce 2022 se narodilo více než 3 700 dětí s vrozenou syfilidou – což je desetkrát více než před deseti lety a o 32 % více než v roce 2021.

https://www.theepochtimes.com/health/cdc-issues-warning-about-ancient-disease-increasing-across-us-5525524

Související témata