Redakce Epoch Times

21. 11. 2023

Žalující, kteří neuspěli na coloradském okresním soudu s pokusem diskvalifikovat Trumpa ze státních primárek na základě 14. dodatku ústavy, se odvolali k státnímu Nejvyššímu soudu.

https://www.theepochtimes.com/us/colorado-supreme-court-asked-to-ban-trump-from-ballot-5533584

Demokratický kongresman Daniel Goldman včera na MSNBC na Trumpovu adresu prohlásil, že „v tuto chvíli je prostě nepochybné, že ten člověk už nemůže mít veřejnou funkci. Je nejen nevhodný, ale i destruktivní pro naši demokracii, a proto musí být odstraněn“. Na ono prohlášení o odstranění později reagoval, že nešlo o schvalování násilí vůči politikovi.

https://www.theepochtimes.com/us/new-york-dem-says-mistakenly-used-wrong-word-after-calling-for-trump-to-be-eliminated-5533258

Uniklý dokument Národní bezpečnostní agentury (NSA), který získal Daily Wire, odhaluje propagaci rasových a genderových ideologií agentury. Její slovníček diverzity, rovnosti a inkluze definuje 327 pojmů „sociální spravedlnosti“ a výslovně propaguje kritickou rasovou teorii a ideologie LGBT.

https://www.theepochtimes.com/us/nsa-promotes-anti-white-racism-among-employees-leak-reveals-5533525

Ministerstvo spravedlnosti rozšiřuje sekci, která se zabývá ochranou proti žalobám za poškození zdraví očkováním. Úřad to uvedl v nedávno oznámené nabídce pracovních míst.

https://www.theepochtimes.com/article/biden-administration-seeks-more-attorneys-to-defend-against-vaccine-lawsuits-5531587

S tím jak má americká armáda problémy s nedostatečným náborem nováčků, zaslal generál pozemních sil Hope Rampy dopis bývalým členům, že byly přijaty nové směrnice, dle kterých se můžou neočkovaní na covid vrátit a požádat o úpravu jejich vojenských záznamů.

https://www.theepochtimes.com/us/army-turns-to-new-source-for-recruits-unvaccinated-former-soldiers-5532993

Úřad vrchního státního zástupce Idaho podal u Nejvyššího soudu USA mimořádnou žádost o povolení prosazování celostátního zákona o potratech, který minulý rok soudně napadla Bidenova administrativa.

https://www.theepochtimes.com/us/idaho-files-emergency-petition-with-us-supreme-court-over-abortion-law-5533531

Asi tisíc propalestinských demonstrantů narušilo v pátek v Sacramentu sjezd Kalifornské demokratické strany a přimělo její vedení k dočasnému uzavření budovy.

https://www.theepochtimes.com/us/ceasefire-protestors-disrupt-california-democratic-party-convention-5533323

Podle studie financované Centrem pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) měla chřipková vakcína během chřipkové sezóny 2022-2023 méně než 50% účinnost v prevenci návštěv pohotovosti a hospitalizací u dětí a dospívajících.

https://www.theepochtimes.com/health/cdc-last-years-flu-shot-was-less-than-50-percent-effective-for-children-and-adolescents-5533379

Související témata