Redakce Epoch Times

23. 11. 2023

V den 60. výročí atentátu na prezidenta Johna F. Kennedyho spustila prezidentská kampaň Roberta F. Kennedyho mladšího petici požadující, aby prezident Joe Biden „dodržel svůj slib a zveřejnil všechny dokumenty o atentátu na JFK, jak to vyžaduje zákon“.

https://www.theepochtimes.com/us/rfk-jr-launches-petition-demanding-biden-release-jfk-assassination-documents-5534333

Prezident Joe Biden hovořil s Javierem Mileiem, který minulý týden zvítězil v argentinských prezidentských volbách. Podle tiskové zprávy Bílého domu byla řeč o potřebě pokračovat v budování „pevných vztahů“, zejména v oblastech, jako jsou „ekonomika, regionální a mezinárodní spolupráce a společné priority“.

https://www.theepochtimes.com/us/biden-discusses-shared-priorities-with-argentinas-president-elect-javier-milei-5534651

Několik veteránů a manželka vojáka, kteří kandidují do Kongresu, tvrdí, že je k ucházení se o politickou funkci vedla reakce na postup Pentagonu v souvislosti s očkováním proti covidu-19 a touha pokračovat ve službě vlasti.

https://www.theepochtimes.com/us/pentagons-handling-of-vaccine-mandate-is-motivating-veterans-military-families-to-run-for-office-5534288

Velitelství amerických ozbrojených sil oznámilo, že jeho válečná loď Thomas Hudner sestřelila v Červeném moři „několik jednorázových útočných dronů“ vypálených z oblastí kontrolovaných Hútíji v Jemenu. Před několika dny mluvil mluvčí Národní bezpečnostní rady o možném zařazení Hútiů na seznam teroristických organizací.

https://www.theepochtimes.com/world/us-warship-shoots-down-multiple-drones-fired-from-yemen-5534814

Vlastnictví zbraní mezi občany USA je nejvyšší za více než dvacet let. Vyplývá to z nedávného průzkumu NBC News, ve kterém 52 % dotázaných uvádí, že oni nebo někdo z jejich domácnosti vlastní zbraň.

https://www.theepochtimes.com/us/gun-ownership-in-america-hits-record-high-poll-5534505

V kentuckém okrese Rockcastle vykolejil vlak z chemickými látkami, včetně roztavené síry. Kvůli možnému znečištění ovzduší jedovatým oxidem siřičitým úřady vyzvaly k evakuaci nejbližší obce o 200 obyvatelích.

https://www.theepochtimes.com/us/kentucky-officials-declare-state-of-emergency-evacuate-town-after-train-derails-spilling-chemical-5534754

Republikány protlačená mapa senátorských křesel v Tennessee porušuje státní ústavu a musí být překreslena. Rozhodl o tom tamní soudcovský panel.

https://www.theepochtimes.com/us/republican-drawn-map-for-tennessees-senate-seats-violates-state-constitution-judges-rule-5534764

Automobilka Ford Motor v úterý oznámila, že snižuje své investice do elektromobilů, omezuje výrobní kapacity továrny na baterie a ruší 800 pracovních míst, protože poptávka po elektromobilech nedrží krok s inflačními tlaky.

https://www.theepochtimes.com/article/ford-scales-down-ev-production-at-michigan-plant-5534726

Člence marylandské komise pro zločiny z nenávisti byla pozastavena činnost v úřadě kvůli jejím antisemitským prohlášením.

https://www.theepochtimes.com/us/member-of-marylands-hate-crimes-task-force-suspended-over-anti-israel-comments-5534839

Související témata

Přečtěte si také

Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně
Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně

Podle něj evropská pravidla mohl nastavovat jen někdo bez reálné zkušenosti z výroby. „Vypadá to, jako by to vymýšleli lidí, kteří nikdy nebyli v poli a ti nám vyprávějí, co máme dělat,“ domnívá se Tomáš Krč.

Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá
Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá

Společnost Mercedes-Benz včera oznámila, že odsouvá dříve avizované ukončení výroby spalovacích motorů. Firma to uvedla ve své zprávě pro investory.

Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává
Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává

Čínská iniciativa Pás a stezka ztrácí na atraktivitě kvůli skrytým vojenským ambicím, korupci a nedostatečným hospodářským výsledkům.

Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu
Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu

Půda je v Česku podle portálu Intersucho nasycená, úroveň nasycení se na většině míst republiky pohybuje nad 90 procenty.

Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách
Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách

Herkules je jednou z nejoblíbenějších postav řecké mytologie. Jeho obrovská síla a odvaha inspirovala západní svět.