Marian Kechlibar

23. 11. 2023

Komentář

Německá média 18. 11. přinesla zprávu, že ve známé megamešitě vystavěné tureckými spolky v Kolíně nad Rýnem vystoupil vysoký představitel afghánského Talibanu s přednáškou. Přivítali ho tam pokřikem „Alláhu Akbar“ a „Ať žije emirát!“.

Akci pořádal jakýsi afghánský spolek, od kterého teď mešita dává ruce pryč a tvrdí, že o tak „prominentním” hostovi nic nevěděli. Jejich prohlášení mi přijde zhruba stejně důvěryhodné jako skleněný vozembouch, ale těžko jim někdo prokáže opak. Bylo by aspoň zajímavé prozkoumat ten afghánský spolek a zjistit, kolik jeho členů požívá v Německu azyl z důvodu „útěku před Talibanem”. No, to už je věc, kterou musejí řešit nebo ignorovat německé úřady.

První otázka, kterou si německá veřejnost začala klást, byla, kde se tam takový člověk vůbec vzal a jak přicestoval. Ukázalo, že zcela legální cestou ze sousedního Nizozemska, kde se účastnil jakési konference pořádané WHO. Tam se dokonce stihl vyfotit s nizozemským ministrem zdravotnictví Ernstem Kuipersem, členem liberální strany D66. V Nizozemsku zrovna D66 utrpěla v průzkumech opravdu drastický propad; myslím, že začínám chápat proč.

Multikulturní vztahy v praxi… zdroj

Není to skvělé, uvítat v Evropě představitele takové organizace? Třeba se přijel poradit, jak se mají správně dezinfikovat rány po bičování nebo něco takového; a v tom musíme být my, káfiři, vždycky nápomocni.

Žertíky stranou, toto je opravdu příliš absurdní na to, než aby s tím mohl přijít libovolný dezinformátor. Členská země EU vpustila do schengenského prostoru oficiálního, zdokumentovaného Talibance, a nechala jej cestovat, kam se mu zachce. Že jednou z jeho zastávek byla velkomešita v Kolíně nad Rýně, to taky není tak překvapivé. Už před pár lety tam vystupovali nějací příslušníci Muslimského bratrstva, při Erdoganově návštěvě si tam turecká tajná služba počínala skoro jako doma a kaligrafická ozdoba na jejím stropě prosí Alláha o vítězství nad nevěřícími.

Bohužel si velmi dobře pamatuji, jak tahle budova vznikla. Proti její stavbě protestovalo celkem dost lidí, od pravicového spolku Pro-Köln přes židovského intelektuála Ralpha Giordana až po členskou základnu místní CDU, která si (proti odporu tehdejšího ministra pro integraci Armina Lascheta, který patřil ke spojencům Merkelové a o mnoho let později byl zhruba rok předsedou celé CDU) většinově odhlasovala, že tuto stavbu v Kolíně nechce. I kolínská veřejnost byla tehdy značně rozpolcená a jen asi třetina obyvatel města byla jednoznačně pro stavbu v původně zamýšleném obřím rozsahu. Leč tisk, ten byl vůči skeptikům systematicky nepřátelský, opravdu jedovatým způsobem. Tahle mešita byla prezentována jako vítězství integrace a tolerance nad, no, čím vlastně? Tož teď tam vesele přednáší doktor Taliban, o moc tolerantnější už opravdu být nelze.

(Už pár let po dokončení stavby si kolínská primátorka Rekerová stěžovala na to, že provozovatelům svatostánku, což je organizace DiTiB, schází potřebný respekt vůči kolínskému magistrátu. Jaké to překvapení.)

Poučení pro nás: může se stát, že jednoho dne přijdou nějací uhlazení pánové na pražský či brněnský magistrát s tím, že ve Vysočanech nebo v Králově Poli si vyhlédli takový pěkný pozemek, že se na stavbě bude ráda podílet nějaká ta cizí vláda z Blízkého východu, a že se tam budou určitě kázat samé umírněné a nekonfliktní věci.

Jediná adekvátní odpověď je v takovém případě ukázat jim dveře a dát třicet sekund na opuštění kanceláře. My už se totiž v roce 2023 nemůžeme ani tvářit, že nevíme, jak se takové projekty můžou vyvíjet dál. V Kolíně nad Rýnem si to vyzkoušeli za nás.

Marian Kechlibar je autorem knihy Krvavé levandule, a série šesti dílů Zapomenutých příběhů. Publikuje na svém blogu kechlibar.net. Článek byl redakčně upraven.

Názory a postoje vyjádřené v tomto článku jsou názory autora článku a nemusejí se shodovat s postoji deníku The Epoch Times.

Přečtěte si také

Ministerstvo vám náhradu za újmu po očkování nevyplatí, pokud to nebudou „následky srovnatelné s usmrcením“
Ministerstvo vám náhradu za újmu po očkování nevyplatí, pokud to nebudou „následky srovnatelné s usmrcením“

Stát v určitém okamžiku zbavil výrobce vakcín odpovědnosti za případné újmy na zdraví způsobené povinným očkováním a občanům sdělil, že odškodnění provede sám. Tedy že újmu uhradí z peněz daňových poplatníků. Systém je však nastaven tak, že na odškodnění zatím nikdo reálně nedosáhl.

Trump ve volbách 2020 „téměř jistě“ zvítězil, uvádí studie o podvodech při korespondenčním hlasování v USA
Trump ve volbách 2020 „téměř jistě“ zvítězil, uvádí studie o podvodech při korespondenčním hlasování v USA

Nevládní organizace Heartland Institute se snažila posoudit pravděpodobný dopad, který by měly korespondenční hlasy odevzdané podvodným způsobem na hlasování pro tehdejšího kandidáta Joea Bidena a pro jeho protikandidáta, prezidenta Donalda Trumpa. A také, jak by ovlivnily celkové výsledky voleb v roce 2020.

Česko bude dál podporovat Ukrajinu, výsledek války je klíčový, zdůraznil Řehka
Česko bude dál podporovat Ukrajinu, výsledek války je klíčový, zdůraznil Řehka

Výsledek války na Ukrajině předznamená, v jakém světě budeme žít, řekl v úvodu dnešního armádního velitelského shromáždění náčelník generálního štábu Karel Řehka.

OSN tvrdí, že tání arktického ledu je klíčovým indikátorem změny klimatu. Led ale netaje
OSN tvrdí, že tání arktického ledu je klíčovým indikátorem změny klimatu. Led ale netaje

Klimatická politika založená na předpokládaném vztahu mezi CO2 a úrovní arktického ledu je podle vědců problematická. Led netaje s růstem CO2.

Pandemická úmluva – co reálně přinese nový předpisový rámec WHO?
Pandemická úmluva – co reálně přinese nový předpisový rámec WHO?

Sdružení právníků Pro Libertate ve svém právním rozboru upozorňuje na rizika dosavadní verze Pandemické úmluvy, jakými jsou např. centralizace přístupu, legalizace cenzury, potlačení individuálních práv či rozšiřování kompetencí WHO.