Redakce Epoch Times

1. 12. 2023

Teprve pošesté v historii USA vyloučila Sněmovna reprezentantů ze svých řad kongresmana. Proti republikánovi Georgi Santosovi, který čelí mnoha obviněním z podvádění a falšování dokumentů, hlasovalo 310 členů sněmovny (115 jej podrželo), čímž naplnili požadavek potřebné dvoutřetinové většiny.

https://www.theepochtimes.com/us/george-santos-expelled-from-congress-in-historic-vote-5539175

Po republikánské linii včera Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který zakazuje federální financování ubytování nelegálních cizinců na pozemcích spravovaných federálními úřady pro správu půdy. Je však otázkou, zda projde demokraty kontrolovaným Senátem.

https://www.theepochtimes.com/us/house-passes-bill-blocking-federal-funds-for-housing-illegal-immigrants-5536731

Mezi dalšími přijatými návrhy dolní komory je znovuzmrazení aktiv v hodnotě šest miliard dolarů pro Írán. Jde o krok iniciovaný po říjnových útocích Íránem podporovaného Hamásu na Izrael.

https://www.theepochtimes.com/us/house-passes-bill-to-refreeze-6-billion-in-iranian-assets-amid-hamas-israel-war-5536726

Federální odvolací soud dnes rozhodl, že bývalý prezident Donald Trump není imunní vůči žalobám souvisejícím se vpádem protestujících do Kapitolu z 6. ledna 2021.

https://www.theepochtimes.com/us/trump-is-not-immune-from-lawsuits-over-jan-6-federal-court-5539521

Podle odborníků a zákonodárců je TikTok klíčovým nástrojem strategie komunistické Číny, jejímž cílem je manipulovat Američany a podkopávat schopnost Spojených států reagovat na krize.

https://www.theepochtimes.com/us/tiktok-part-of-ccps-cognitive-warfare-strategy-against-us-rep-gallagher-5539302

Guvernéři Floridy a Kalifornie se ve čtvrtek večer utkali v ojedinělé a vášnivé debatě, v níž se střetli v otázkách kriminality, daní, potratů, migrace a rodičovských práv.

https://www.theepochtimes.com/us/5-takeaways-from-the-desantis-newsom-debate-5539342

Mluvčí Trumpovy kampaně na debatu reagoval slovy: „Místo toho, aby DeSanctus (přezdívka DeSantise) skutečně vedl kampaň a snažil se zvrátit svá neutěšená čísla v průzkumech, zoufale touží po pozornosti, a to tak, že debatuje s takovým ztroskotancem, jako je Gavin Newsom.“

https://www.theepochtimes.com/us/trump-campaign-responds-to-desantis-newsom-debate-5539482

Bývalí příslušníci armády, kteří byli vyhozeni kvůli odmítnutí očkování proti covidu, reagují smíšeně na dopis, ve kterém jim Pentagon nabízí opravu jejich služebních záznamů a vyzývá je k opětovnému vstupu do armády. Dle některých jde o neupřímnou taktiku použitou pouze ve prospěch armády, pravděpodobně kvůli problémům s náborem nováčků.

https://www.theepochtimes.com/us/soldiers-kicked-out-for-refusing-vaccine-decry-armys-offer-to-return-as-insincere-tactic-5538878

Texaský vrchní státní zástupce Ken Paxton podal 30. listopadu žalobu na společnost Pfizer, v níž tvrdí, že výrobce léků klamal o účinnosti své anticovidové vakcíny.

https://www.theepochtimes.com/article/texas-sues-pfizer-for-allegedly-misrepresenting-efficacy-of-covid-19-vaccine-5539112

Poté, co miliardář a podnikatel Elon Musk kritizoval společnost Disney a řadu dalších firem za to, že pozastavily reklamy na jeho sociální platformě X, vyzývají konzervativci k bojkotu online služby Disney+.

https://www.theepochtimes.com/us/conservatives-lead-calls-for-boycott-of-disney-after-musk-says-suspension-of-ads-on-x-could-bankrupt-company-5539429

Nová „průlomová“ učebnice o transgenderismu napsaná s pomocí aktivistů bude sloužit ke školení psychiatrů a v budoucnu může poškodit miliony dětí, varují někteří odborníci.

https://www.theepochtimes.com/article/new-trans-textbook-for-psychiatrists-could-harm-millions-of-kids-critics-say-5533713

Související témata

Přečtěte si také

Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně
Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně

Podle něj evropská pravidla mohl nastavovat jen někdo bez reálné zkušenosti z výroby. „Vypadá to, jako by to vymýšleli lidí, kteří nikdy nebyli v poli a ti nám vyprávějí, co máme dělat,“ domnívá se Tomáš Krč.

Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá
Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá

Společnost Mercedes-Benz včera oznámila, že odsouvá dříve avizované ukončení výroby spalovacích motorů. Firma to uvedla ve své zprávě pro investory.

Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává
Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává

Čínská iniciativa Pás a stezka ztrácí na atraktivitě kvůli skrytým vojenským ambicím, korupci a nedostatečným hospodářským výsledkům.

Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu
Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu

Půda je v Česku podle portálu Intersucho nasycená, úroveň nasycení se na většině míst republiky pohybuje nad 90 procenty.

Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách
Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách

Herkules je jednou z nejoblíbenějších postav řecké mytologie. Jeho obrovská síla a odvaha inspirovala západní svět.