Redakce Epoch Times

5. 12. 2023

Tři sněmovní výbory vydaly společnou zprávu, která obsahuje několik svědectví o tom, že Hunteru Bidenovi se ze strany ministerstva spravedlnosti při jeho vyšetřování dostávalo preferenčního zacházení. Např. jeden z bývalých agentů FBI vypověděl, že za 20 let služby se mu nestalo, aby mu nadřízení nedovolili vyslechnout svědka – v tomto případě Huntera Bidena.

https://www.theepochtimes.com/us/hunter-biden-received-special-treatment-from-us-officials-evidence-shows-5541413

Zvláštní vyšetřovatel David Weiss, který stíhá Huntera Bidena za trestný čin týkající se nelegálního držení zbraně, vyvrátil argumenty prezidentova syna, že stíhání je politicky motivované. Začalo totiž za současné Bidenovy administrativy. Hunterovi právníci se snažili zrušit stíhání argumentací, že jde o mstu Trumpovy administrativy.

https://www.theepochtimes.com/us/special-counsel-opposes-hunter-biden-motion-to-subpoena-trump-says-hes-targeting-wrong-administration-5541468

Bílý dům včera znovu vyzval Kongres, aby schválil další zdroje pro podporu Ukrajiny v konfliktu s Ruskem. V dopise adresovaném předsedovi Sněmovny reprezentantů Mikeu Johnsonovi se píše: „Bez zásahu Kongresu nám do konce roku dojdou prostředky na pořízení dalších zbraní a vybavení pro Ukrajinu a na poskytnutí vybavení z amerických vojenských zásob.“ Pentagon již zaslal Ukrajině schválenou pomoc v celkové hodnotě přes 60 miliard dolarů. Další finance by mohly být pákou republikánů k vyjednávání s demokraty o rozpočtu.

https://www.theepochtimes.com/us/white-house-calls-for-more-funding-for-ukraine-warns-money-running-out-5540873

Ředitel FBI Christopher Wray dnes řekl zákonodárcům, že Spojené státy čelí od začátku říjnového konfliktu mezi Izraelem a Hamásem bezprecedentnímu nárůstu teroristických hrozeb.

https://www.theepochtimes.com/us/fbi-director-says-terror-threats-elevated-to-all-time-high-since-hamas-attacks-5541542

Bývalý představitel ministerstva zahraničí, Národní bezpečnostní rady, velvyslanec Manuel Rocha byl zatčen za spáchání několika federálních trestných činů, když měl po 40 let působit jako agent kubánského režimu.

https://www.theepochtimes.com/us/former-us-ambassador-charged-with-secretly-spying-for-the-cuban-government-for-40-years-5541127

V pondělí vydal federální odvolací soud příkaz proti Bidenově administrativě a zakázal agentům pohraniční stráže přestříhávat ostnatý drát podél texasko-mexické hranice.

https://www.theepochtimes.com/article/federal-appeals-court-grants-order-to-block-cutting-razor-wire-at-southern-border-5540795

Richard Lindzen, emeritní profesor atmosférických věd na Massachusettském technologickém institutu, prohlásil, že ačkoli globální nárůst teploty v důsledku skleníkového efektu je reálný, je malý a nepředstavuje existenční hrozbu. Navíc se na něm dle něj podílejí CO2 a metan pouze minimálně a způsoben je především vodní párou a mraky.

https://www.theepochtimes.com/article/analysis-climate-scientist-says-its-unreasonable-to-call-climate-change-an-existential-threat-5541319

Související témata

Přečtěte si také

Ministerstvo vám náhradu za újmu po očkování nevyplatí, pokud to nebudou „následky srovnatelné s usmrcením“
Ministerstvo vám náhradu za újmu po očkování nevyplatí, pokud to nebudou „následky srovnatelné s usmrcením“

Stát v určitém okamžiku zbavil výrobce vakcín odpovědnosti za případné újmy na zdraví způsobené povinným očkováním a občanům sdělil, že odškodnění provede sám. Tedy že újmu uhradí z peněz daňových poplatníků. Systém je však nastaven tak, že na odškodnění zatím nikdo reálně nedosáhl.

Trump ve volbách 2020 „téměř jistě“ zvítězil, uvádí studie o podvodech při korespondenčním hlasování v USA
Trump ve volbách 2020 „téměř jistě“ zvítězil, uvádí studie o podvodech při korespondenčním hlasování v USA

Nevládní organizace Heartland Institute se snažila posoudit pravděpodobný dopad, který by měly korespondenční hlasy odevzdané podvodným způsobem na hlasování pro tehdejšího kandidáta Joea Bidena a pro jeho protikandidáta, prezidenta Donalda Trumpa. A také, jak by ovlivnily celkové výsledky voleb v roce 2020.

Česko bude dál podporovat Ukrajinu, výsledek války je klíčový, zdůraznil Řehka
Česko bude dál podporovat Ukrajinu, výsledek války je klíčový, zdůraznil Řehka

Výsledek války na Ukrajině předznamená, v jakém světě budeme žít, řekl v úvodu dnešního armádního velitelského shromáždění náčelník generálního štábu Karel Řehka.

OSN tvrdí, že tání arktického ledu je klíčovým indikátorem změny klimatu. Led ale netaje
OSN tvrdí, že tání arktického ledu je klíčovým indikátorem změny klimatu. Led ale netaje

Klimatická politika založená na předpokládaném vztahu mezi CO2 a úrovní arktického ledu je podle vědců problematická. Led netaje s růstem CO2.

Pandemická úmluva – co reálně přinese nový předpisový rámec WHO?
Pandemická úmluva – co reálně přinese nový předpisový rámec WHO?

Sdružení právníků Pro Libertate ve svém právním rozboru upozorňuje na rizika dosavadní verze Pandemické úmluvy, jakými jsou např. centralizace přístupu, legalizace cenzury, potlačení individuálních práv či rozšiřování kompetencí WHO.