Redakce Epoch Times

6. 12. 2023

Prezident Joe Biden si podle nově zveřejněného dokumentu vyměnil desítky e-mailů s Ericem Schwerinem, obchodním partnerem jeho syna Huntera. E-maily tak vrhají další podezření na rozpor s tvrzením Joea Bidena, že v obchodech svého syna nebyl angažovaný.

https://www.theepochtimes.com/us/joe-biden-exchanged-dozens-of-emails-with-hunter-bidens-business-associate-document-5542255

Prezident Joe Biden dnes na předvolební kampani v Bostonu prohlásil, že si není jistý, zda by se ucházel o druhé funkční období, kdyby o něj neusiloval Donald Trump. Zdůraznil, že „jej nemůžeme nechat vyhrát“.

https://www.theepochtimes.com/us/biden-if-trump-wasnt-running-im-not-sure-id-be-running-5541889

Viceprezidentka Kamala Harrisová se včera zapsala do amerických dějin tím, že v Senátu vychýlila pomyslné misky vah v nejvíce nerozhodných hlasováních. Konkrétně tomu bylo v úterý po dvaatřicáté, čímž překonala rekord Johna C. Calhouna z let 1825-1832.

https://www.theepochtimes.com/us/vp-harris-breaks-record-for-casting-tie-breaking-senate-votes-5541703

Sněmovna reprezentantů schválila velkou většinou rezoluci, která odsuzuje nárůst antisemitismu v souvislosti s posledním konfliktem mezi židovským státem Izrael a teroristickou skupinou Hamás.

https://www.theepochtimes.com/us/house-passes-resolution-condemning-rise-of-antisemitism-amid-hamas-israel-war-5540714

Republikánský kongresman Kevin McCarthy, jenž byl nedávno sesazen z funkce předsedy Sněmovny reprezentantů, oznámil, že ke konci roku rezignuje na svůj mandát v Kongresu.

https://www.theepochtimes.com/us/former-speaker-mccarthy-to-leave-congress-at-end-of-year-5540772

Podle předsedy justičního výboru Sněmovny reprezentantů Jima Jordana byli klíčoví představitelé Bílého domu, Rady národní bezpečnosti a ministerstva zahraničí zaskočeni, když se v lednu 2016 dozvěděli, že tehdejší viceprezident Joe Biden požadoval propuštění ukrajinského prokurátora Viktora Šokina jako podmínku pro zaručení se za miliardovou půjčku Mezinárodního měnového fondu.

https://www.theepochtimes.com/article/vp-biden-linking-ukraine-loan-to-prosecutors-firing-surprised-state-department-officials-emails-show-5541516

Jordan a Barry Loudermilk zahájili v úterý vyšetřování toho, co považují za tajnou dohodu mezi Fani Willisovou a kongresovým výborem, který vyšetřoval narušení Kapitolu z 6. ledna 2021. Willisová je prokurátorkou z Fultonu v Georgii, která v létě obvinila Trumpa a další z ovlivňování prezidentských voleb 2020.

https://www.theepochtimes.com/us/house-gop-lawmakers-launch-probe-of-georgia-prosecutor-allege-collusion-with-jan-6-committee-5541877

Donald Trump včera kritizoval Johna Kerryho, zvláštního pověřence prezidenta Spojených států pro klimatické otázky. Viní jej z toho, že různými opatřeními „ničí“ Spojené státy, zatímco konkurenční Čína plánuje výstavbu dalších nových uhelných elektráren. Narážel tak na závazek USA a dalších států, včetně České republiky, k uzavření těchto elektráren v následujících letech.

https://www.theepochtimes.com/us/trump-criticizes-john-kerrys-climate-policies-saying-they-are-destroying-us-5542071

Podle výsledků nové studie se počet inspekcí FDA v továrnách na výrobu léčiv během pandemie covidu-19 prudce snížil, a to jak v závodech na domácí půdě, tak i v zahraničí. U zahraničních zemí šlo dokonce o 79 % pokles ve srovnání s rokem 2019.

https://www.theepochtimes.com/health/study-finds-sharp-drop-in-fda-inspections-of-drug-manufacturing-facilities-since-pandemic-began-5542113

Související témata

Přečtěte si také

Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně
Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně

Podle něj evropská pravidla mohl nastavovat jen někdo bez reálné zkušenosti z výroby. „Vypadá to, jako by to vymýšleli lidí, kteří nikdy nebyli v poli a ti nám vyprávějí, co máme dělat,“ domnívá se Tomáš Krč.

Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá
Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá

Společnost Mercedes-Benz včera oznámila, že odsouvá dříve avizované ukončení výroby spalovacích motorů. Firma to uvedla ve své zprávě pro investory.

Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává
Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává

Čínská iniciativa Pás a stezka ztrácí na atraktivitě kvůli skrytým vojenským ambicím, korupci a nedostatečným hospodářským výsledkům.

Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu
Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu

Půda je v Česku podle portálu Intersucho nasycená, úroveň nasycení se na většině míst republiky pohybuje nad 90 procenty.

Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách
Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách

Herkules je jednou z nejoblíbenějších postav řecké mytologie. Jeho obrovská síla a odvaha inspirovala západní svět.