Redakce Epoch Times

8. 12. 2023

Podle nové zprávy zveřejněné předsedou zahraničního výboru Sněmovny reprezentantů, republikánem Michaelem McCaulem, by Spojené státy měly proti Číně přijmout strategii studené války, aby jí zabránily v technologickém pokroku.

https://www.theepochtimes.com/china/us-must-adopt-win-at-all-costs-mentality-against-china-rep-mccaul-5543321

Mluvčí národní bezpečnostní rady John Kirby sdělil, že ekonomický nátlak Pekingu je tématem, které se často objevuje v rozhovorech mezi Spojenými státy a jejich asijskými spojenci, jako je Japonsko a Jižní Korea.

https://www.theepochtimes.com/china/chinese-economic-bullying-an-ongoing-concern-with-south-korea-japan-kirby-5543285

Americké velvyslanectví v iráckém Bagdádu zasáhlo několik raket. Způsobily materiální škody a k obětem na životech nedošlo.

https://www.theepochtimes.com/world/us-embassy-in-baghdad-struck-by-2-salvos-of-rockets-5543647

Zvláštní vyšetřovatel David Weiss po rozhodnutí velké poroty v Kalifornii oznámil ve čtvrtek obvinění vůči prezidentovu synovi Hunteru Bidenovi ze tří daňových trestných činů a šesti přečinů v hodnotě 1,4 milionu dolarů, ke kterým mělo dojít v letech 2016 až 2019, když místo plnění daňových povinností utrácel miliony za okázalý životní styl a drogy.

Bidenova administrativa navrhla nové pravidlo, které by federálním úřadům umožnilo zabavit patenty na nákladné léky, které byly vyvinuty za pomoci peněz daňových poplatníků, a umožnit třetím stranám tyto patenty využívat k levnější výrobě.

https://www.theepochtimes.com/article/biden-wants-to-seize-patents-of-pricey-drugs-and-use-government-to-make-them-cheaper-5543138

Žaloba Roberta F. Kennedyho ml. na Utah kvůli volebním lístkům podnítila viceguvernérku Hendersonovou k oznámení, že prodlouží lhůtu pro nezávislé prezidentské kandidáty, a mohl se tam na volební lístky dostat.

https://www.theepochtimes.com/us/rfk-jr-lawsuit-prompts-utah-to-adjust-unconstitutional-ballot-access-deadline-5543648

Výkonný ředitel společnosti BlackRock Larry Fink obvinil republikánské prezidentské kandidáty, že během čtvrté prezidentské debaty, která se konala 6. prosince v Alabamě, šířili o jeho multi-bilionové investiční společnosti „dezinformace“ o ESG.

https://www.theepochtimes.com/article/blackrocks-larry-fink-accuses-gop-presidential-candidates-of-spreading-misinformation-about-asset-managers-left-wing-agenda-5543543

V rozhovoru pro Wall Street Journal sdělila herečka Angelina Jolie, že její zdravotní stav, známý jako Bellova obrna, je důsledkem stresu, který zažila během rozvodu s Bradem Pittem.

https://www.theepochtimes.com/entertainment/stress-from-brad-pitt-divorce-led-to-neurological-disorder-angelina-jolie-says-5543083

Související témata

Přečtěte si také

Ministerstvo vám náhradu za újmu po očkování nevyplatí, pokud to nebudou „následky srovnatelné s usmrcením“
Ministerstvo vám náhradu za újmu po očkování nevyplatí, pokud to nebudou „následky srovnatelné s usmrcením“

Stát v určitém okamžiku zbavil výrobce vakcín odpovědnosti za případné újmy na zdraví způsobené povinným očkováním a občanům sdělil, že odškodnění provede sám. Tedy že újmu uhradí z peněz daňových poplatníků. Systém je však nastaven tak, že na odškodnění zatím nikdo reálně nedosáhl.

Trump ve volbách 2020 „téměř jistě“ zvítězil, uvádí studie o podvodech při korespondenčním hlasování v USA
Trump ve volbách 2020 „téměř jistě“ zvítězil, uvádí studie o podvodech při korespondenčním hlasování v USA

Nevládní organizace Heartland Institute se snažila posoudit pravděpodobný dopad, který by měly korespondenční hlasy odevzdané podvodným způsobem na hlasování pro tehdejšího kandidáta Joea Bidena a pro jeho protikandidáta, prezidenta Donalda Trumpa. A také, jak by ovlivnily celkové výsledky voleb v roce 2020.

Česko bude dál podporovat Ukrajinu, výsledek války je klíčový, zdůraznil Řehka
Česko bude dál podporovat Ukrajinu, výsledek války je klíčový, zdůraznil Řehka

Výsledek války na Ukrajině předznamená, v jakém světě budeme žít, řekl v úvodu dnešního armádního velitelského shromáždění náčelník generálního štábu Karel Řehka.

OSN tvrdí, že tání arktického ledu je klíčovým indikátorem změny klimatu. Led ale netaje
OSN tvrdí, že tání arktického ledu je klíčovým indikátorem změny klimatu. Led ale netaje

Klimatická politika založená na předpokládaném vztahu mezi CO2 a úrovní arktického ledu je podle vědců problematická. Led netaje s růstem CO2.

Pandemická úmluva – co reálně přinese nový předpisový rámec WHO?
Pandemická úmluva – co reálně přinese nový předpisový rámec WHO?

Sdružení právníků Pro Libertate ve svém právním rozboru upozorňuje na rizika dosavadní verze Pandemické úmluvy, jakými jsou např. centralizace přístupu, legalizace cenzury, potlačení individuálních práv či rozšiřování kompetencí WHO.