Redakce Epoch Times

13. 12. 2023

Hunter Biden dnes na tiskové konferenci prohlásil, že jeho otec nebyl angažovaný v jeho obchodech, a obvinil tzv. MAGA republikány, že 6 let lžou a poškozují jeho i členy rodiny.

https://www.theepochtimes.com/epochtv/hunter-biden-denounces-charges-his-father-was-involved-in-his-foreign-business-dealings-as-lies-5546269

Ve stejnou dobu, kdy před Kapitolem četl prohlášení, měl svědčit na kongresním slyšení za zavřenými dveřmi. Za neuposlechnuté předvolání se republikáni vůči němu chystají zahájit řízení pro pohrdání Kongresem.

https://www.theepochtimes.com/us/hunter-biden-could-face-contempt-as-he-defies-congressional-demand-he-testify-in-private-5546219

Bývalý prezident Donald Trump vyzval republikány k akci v souvislosti s tím, co označil za „největší zprávu roku“. Včera zveřejněný průzkum Heartland/Rasmussen totiž odhalil, že 17 % voličů, kteří hlasovali korespondenčně, přiznalo, že hlasovalo ve státě, kde již nemají trvalý pobyt; 21 % vyplnilo hlasovací lístky za jiné osoby; 17 % podepsalo hlasovací lístky za rodinné příslušníky bez souhlasu a 8 % se přiznalo, že hlasovalo za odměnu či finanční úplatu.

https://www.theepochtimes.com/us/trump-demands-action-after-20-percent-of-mail-in-voters-admit-to-fraud-in-2020-election-survey-5545834

I po úterním setkání se Zelenskym trvá republikánský předseda Sněmovny reprezentantů Mike Johnson na tom, aby schválení nové americké pomoci Ukrajině bylo spojeno s přísnější politikou ochrany hranic, kterou Bidenova administrativa za svého působení rozvolnila.

https://www.theepochtimes.com/us/speaker-johnson-sticks-by-border-security-demand-as-ukraine-aid-condition-following-zelenskyy-meeting-5545883

Během Zelenského návštěvy oznámilo ministerstvo zahraničí uvalení sankcí na více než 250 ruských subjektů a osob, které mají mít vazby na invazi Ruska v Ukrajině.

https://www.theepochtimes.com/world/us-sanctions-hundreds-of-individuals-entities-allegedly-tied-to-ukraine-war-5545591

Skupina zákonodárců obou politických stran v Kongresu vyzývá Spojené státy, aby minimaliovaly vztahy s Čínou, zvýšily cla a přerušily kapitálové toky, které podporují agresi komunistického režimu.

https://www.theepochtimes.com/china/bipartisan-lawmakers-call-for-breaking-economic-ties-with-china-5545848

Koalice pro inovace v oblasti připravenosti na epidemie, ve které jsou zapojeny např. Gatesova nadace či Světové ekonomické fórum, spolupracuje se společností Jurata na vývoji termostabilní mRNA vakcíny podávané jako jemný film pod jazyk místo vpíchnutí injekce do ramene.

https://www.theepochtimes.com/health/gates-funded-organization-partners-with-biotech-firm-to-create-thin-film-needle-free-mrna-vaccines-5545760

Společnost Tesla ve Spojených státech svolává něco přes dva miliony vozidel vybavených pokročilým asistenčním systémem Autopilot, aby do nich nainstalovala nová ochranná opatření. Krok přichází poté, co úřady konstatovaly, že systém představuje bezpečnostní riziko.

https://www.theepochtimes.com/article/tesla-recalls-2-million-us-vehicles-over-lack-of-autopilot-safeguards-5546177

Související témata

Přečtěte si také

Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně
Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně

Podle něj evropská pravidla mohl nastavovat jen někdo bez reálné zkušenosti z výroby. „Vypadá to, jako by to vymýšleli lidí, kteří nikdy nebyli v poli a ti nám vyprávějí, co máme dělat,“ domnívá se Tomáš Krč.

Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá
Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá

Společnost Mercedes-Benz včera oznámila, že odsouvá dříve avizované ukončení výroby spalovacích motorů. Firma to uvedla ve své zprávě pro investory.

Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává
Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává

Čínská iniciativa Pás a stezka ztrácí na atraktivitě kvůli skrytým vojenským ambicím, korupci a nedostatečným hospodářským výsledkům.

Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu
Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu

Půda je v Česku podle portálu Intersucho nasycená, úroveň nasycení se na většině míst republiky pohybuje nad 90 procenty.

Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách
Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách

Herkules je jednou z nejoblíbenějších postav řecké mytologie. Jeho obrovská síla a odvaha inspirovala západní svět.