Redakce Epoch Times

14. 12. 2023

Sněmovna reprezentantů včera v hlasování po republikánské linii formalizovala impeachmentové vyšetřování prezidenta Joea Bidena. Posílila snahu republikánů přimět Bílý dům a Bidenovu rodinu k poskytnutí dokumentů a svědectví.

https://www.theepochtimes.com/us/house-formalizes-biden-impeachment-inquiry-5545889

Prezident Biden veřejně na dolní komoru reagoval. Celou akci označil za „nepodložený politický trik“ a obvinil republikány, že na něj útočí lžemi.

https://www.theepochtimes.com/us/biden-responds-to-house-impeachment-inquiry-calls-it-baseless-political-stunt-5546665

Viceprezidentka Kamala Harrisová oznámila novou iniciativu pro omezení zbraní, včetně zákazu útočných poloautomatických zbraní a velkokapacitních zásobníků i na státní úrovni. Podle Bílého domu má opatření pomoci omezit násilí páchané zbraněmi.

https://www.theepochtimes.com/us/harris-unveils-new-gun-control-initiative-urging-states-to-ban-assault-weapons-high-capacity-magazines-5546849

Kongres schválil rozpočet Pentgonu v objemu 886 miliard dolarů. Nyní míří k podpisu prezidenta Bidena.

https://www.theepochtimes.com/us/house-passes-massive-defense-bill-despite-fisa-objections-sending-measure-to-bidens-desk-5547053

Demokratický senátor Joe Manchin znovu prohlásil, že by „rozhodně“ zvážil kandidaturu na prezidenta v roce 2024, protože země se s Bidenovou administrativou, která je příliš „extrémně levicová“ pohybuje po „špatné trajektorii“.

https://www.theepochtimes.com/us/sen-manchin-considering-run-for-president-says-democrats-biden-now-represent-extreme-left-5546746

Konzervativní organizace Heritage Foundation se snaží přimět žalobou ministerstvo spravedlnosti a zvláštního vyšetřovatele Davida Weisse, aby zveřejnili záznamy o tom, zda zvažovali vyšetřování nebo obvinění Huntera Bidena z obchodování se sexem.

https://www.theepochtimes.com/us/lawsuit-calls-doj-to-reveal-whether-it-considered-charging-hunter-biden-over-sex-trafficking-allegations-5546733

Senát v Ohiu přijal návrh zákona zakazující procedury pro změnu pohlaví u nezletilých a také účast jiných pohlaví v ženských sportech. Nespokojení odpůrci legislativy po hlasování skandovali: „Hanba! Hanba!“

https://www.theepochtimes.com/us/ohio-state-senate-votes-to-ban-gender-procedures-for-minors-5546178

Po nedávném řádění tornáda v Tennessee, které vzalo život nejméně 6 lidem, darovala zpěvačka Taylor Swift 1 milion dolarů do záchranného fondu na charitativní účely pro pomoc zasaženým obyvatelům.

https://www.theepochtimes.com/entertainment/taylor-swift-donates-1-million-to-tennessee-emergency-response-fund-after-deadly-tornadoes-5545567

Související témata

Přečtěte si také

Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně
Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně

Podle něj evropská pravidla mohl nastavovat jen někdo bez reálné zkušenosti z výroby. „Vypadá to, jako by to vymýšleli lidí, kteří nikdy nebyli v poli a ti nám vyprávějí, co máme dělat,“ domnívá se Tomáš Krč.

Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá
Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá

Společnost Mercedes-Benz včera oznámila, že odsouvá dříve avizované ukončení výroby spalovacích motorů. Firma to uvedla ve své zprávě pro investory.

Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává
Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává

Čínská iniciativa Pás a stezka ztrácí na atraktivitě kvůli skrytým vojenským ambicím, korupci a nedostatečným hospodářským výsledkům.

Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu
Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu

Půda je v Česku podle portálu Intersucho nasycená, úroveň nasycení se na většině míst republiky pohybuje nad 90 procenty.

Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách
Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách

Herkules je jednou z nejoblíbenějších postav řecké mytologie. Jeho obrovská síla a odvaha inspirovala západní svět.