Redakce Epoch Times

17. 12. 2023

Bývalý poradce Trumpova Bílého domu Steve Bannon prohlásil, že Donald Trump si podle něj jako potenciálního viceprezidenta pro svou prezidentskou kampaň vybere ženu a pravděpodobně to bude Kristi Noemová, guvernérka Jižní Dakoty.

https://www.theepochtimes.com/us/steve-bannon-president-trump-will-choose-a-female-candidate-as-running-mate-5548116

Ministr obrany Lloyd Austin v pátek prodloužil nasazení letadlové lodě Gerald R. Ford ve východní části Středozemního moře, která je v oblasti už od 8. října, tedy den po útoku Hamáse na Izrael.

https://www.theepochtimes.com/world/us-extends-deployment-of-aircraft-carrier-in-mediterranean-amid-israel-hamas-war-5548108

Americké vesmírné velitelství, což je nejnovější a jedenácté bojové velitelství Pentagonu, dosáhlo podle svého velitele armádního generála Jamese Dickinsona plné operační schopnosti.

https://www.theepochtimes.com/us/us-space-command-reaches-full-operational-capability-5548326

Bidenova administrativa v pátek zveřejnila svůj konečný plán na pronájmy mořských ploch pro těžbu ropy a zemního plynu na příštích pět let. Počítá s nejmenším množstvím pronájmů v historii, což podle průmyslu nestačí k uspokojení rostoucích energetických potřeb Ameriky a ohrožuje její energetickou bezpečnost.

https://www.theepochtimes.com/us/biden-admin-unveils-record-low-final-offshore-drilling-plan-industry-calls-foul-5548011

Ministerstvo bytové výstavby a rozvoje měst zveřejnilo statistiky bezdomovců, které dosáhly nového rekordu od roku 2007, kdy se čísla zjišťují. Odhaduje, že lidí bez domova je v USA přibližně 653 000.

https://www.theepochtimes.com/us/homelessness-soars-to-record-high-in-america-5547881

Arizonská demokratická guvernérka Katie Hobbsová podepsala nařízení o vyslání příslušníků Národní gardy na zabezpečení jižní hranice s Mexikem, s odkazem na nedostatečnou aktivitu federální vlády.

https://www.theepochtimes.com/us/arizona-gov-sends-national-guard-to-border-citing-feds-inaction-on-migrant-influx-5548086

Starostka Bostonu vyčlenila volené zástupce bílé pleti z jedné z několika svátečních party.

https://www.theepochtimes.com/us/boston-mayor-defends-decision-to-host-a-holiday-party-excluding-white-people-5548128

Porota v pátek rozhodla, že bývalý Trumpův poradce Rudy Giuliani by měl zaplatit dvěma bývalým volebním pracovníkům z Georgie 148 milionů dolarů za to, že je pomluvil během prezidentských voleb v roce 2020.

https://www.theepochtimes.com/us/giuliani-ordered-to-pay-nearly-150-million-to-georgia-election-workers-in-defamation-suit-5547378

Související témata

Přečtěte si také

Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně
Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně

Podle něj evropská pravidla mohl nastavovat jen někdo bez reálné zkušenosti z výroby. „Vypadá to, jako by to vymýšleli lidí, kteří nikdy nebyli v poli a ti nám vyprávějí, co máme dělat,“ domnívá se Tomáš Krč.

Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá
Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá

Společnost Mercedes-Benz včera oznámila, že odsouvá dříve avizované ukončení výroby spalovacích motorů. Firma to uvedla ve své zprávě pro investory.

Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává
Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává

Čínská iniciativa Pás a stezka ztrácí na atraktivitě kvůli skrytým vojenským ambicím, korupci a nedostatečným hospodářským výsledkům.

Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu
Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu

Půda je v Česku podle portálu Intersucho nasycená, úroveň nasycení se na většině míst republiky pohybuje nad 90 procenty.

Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách
Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách

Herkules je jednou z nejoblíbenějších postav řecké mytologie. Jeho obrovská síla a odvaha inspirovala západní svět.