Redakce Epoch Times

18. 12. 2023

Nově zveřejněné dokumenty z pensylvánského finančního úřadu ukazují, že menší problém s neplacením daní má i prezidentova dcera Ashley Bidenová. Jde ale jen o necelých 5 tisíc dolarů, na rozdíl od nedávného obvinění bratra Huntera z nezaplacení 1,4 milionů dolarů.

https://www.theepochtimes.com/us/presidents-daughter-ashley-biden-owes-thousands-in-taxes-document-5548174

V neděli večer narazilo osobní vozidlo do jednoho z aut prezidentské kolony v Delaware. Prezident Joe Biden ani první dáma v nabouraném autě neseděli.

https://www.theepochtimes.com/us/biden-and-first-lady-safe-after-car-crashes-into-motorcade-5548584

Advokáti Donalda Trumpa předložili dnes v Georgii podání, v němž tvrdí, že komentáře bývalého prezidenta, které použila okresní prokuratura k jeho obvinění ze zasahování do voleb 2020, jsou politickým projevem chráněným podle prvního dodatku ústavy.

https://www.theepochtimes.com/us/trump-attorneys-ask-fulton-county-judge-to-dismiss-indictment-5548880

Ministerstvo zahraničí dle Pentagonu schválilo 300-milionový prodej vybavení na pomoc při údržbě taktických informačních systémů Tchaj-wanu.

https://www.theepochtimes.com/china/us-approves-300-million-support-for-taiwans-tactical-information-systems-5548109

Předseda floridských republikánů Christian Ziegler byl na nedělní mimořádné schůzi strany suspendován a vyzván k rezignaci. V současnosti je proti němu vedeno vyšetřování týkající se obvinění ze znásilnění.

https://www.theepochtimes.com/us/florida-gop-suspends-chairman-demands-resignation-amid-investigation-into-rape-allegation-5548522

Celní a pohraniční ochrana dnes dočasně pozastavila provoz na mezinárodních železničních přechodech ve dvou texaských městech Eagle Pass a El Paso kvůli zvýšenému počtu migrantů na hranicích.

https://www.theepochtimes.com/us/us-suspends-railway-operations-at-two-texas-checkpoints-amid-migrant-influx-5548798

Ikonickou pittsburskou ocelárnu U. S. Steel, kdysi největší korporaci na světě, kupuje japonská společnost Nippon Steel za téměř 15 miliard dolarů.

https://www.theepochtimes.com/article/japans-nippon-steel-to-acquire-us-steel-in-a-deal-valued-at-nearly-15-billion-5548833

Boston si o víkendu připomněl 250. výročí věhlasné Tea Party, protestu amerických kolonistů proti britskému impériu, které uvalilo cla na dovoz mnoha druhů zboží.

https://www.theepochtimes.com/epochtv/boston-celebrates-tea-partys-250th-anniversary-with-reenactment-5548860

Po měsících propadů prodejů piva Bud Light v důsledku bojkotu visí nad mateřskou společností Anheuser-Busch další hrozba. Pokud se jí nepodaří s odbory dosáhnout dohody o nové pracovní smlouvě do začátku příštího roku, zaměstnanci budou stávkovat.

https://www.theepochtimes.com/article/union-authorizes-potential-strike-against-bud-light-maker-5548418

Související témata

Přečtěte si také

Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně
Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně

Podle něj evropská pravidla mohl nastavovat jen někdo bez reálné zkušenosti z výroby. „Vypadá to, jako by to vymýšleli lidí, kteří nikdy nebyli v poli a ti nám vyprávějí, co máme dělat,“ domnívá se Tomáš Krč.

Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá
Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá

Společnost Mercedes-Benz včera oznámila, že odsouvá dříve avizované ukončení výroby spalovacích motorů. Firma to uvedla ve své zprávě pro investory.

Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává
Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává

Čínská iniciativa Pás a stezka ztrácí na atraktivitě kvůli skrytým vojenským ambicím, korupci a nedostatečným hospodářským výsledkům.

Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu
Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu

Půda je v Česku podle portálu Intersucho nasycená, úroveň nasycení se na většině míst republiky pohybuje nad 90 procenty.

Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách
Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách

Herkules je jednou z nejoblíbenějších postav řecké mytologie. Jeho obrovská síla a odvaha inspirovala západní svět.